Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Havonta mennyibe kerül egy...

Havonta mennyibe kerül egy újszülött baba havonta? 2-3-4 hónappal késöbb is ugyan annyi?

Figyelt kérdés
kaja, pelenka, minden minden együtt (babasampon popsikenőcs stb minden)
2011. okt. 29. 17:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
91%
Nem nálunk volt, ismerős mondta, de ott már 7 hónapos volt a kicsi, így nem csak tápszert evett, gyakran kapott főzeléket is.
2011. okt. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%
Amit nekünk írtak tápszert, abból átlag 11 naponta váltottunk ki két dobozzal, kb 3-4 hónapos korától kezdve. Ez alkalmanként 4-5 ezer ft-os költség volt, receptre, tehát havi 15.
2011. okt. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Én a múltkor kiszámoltam mindent. Amikor született a fiúnk, mindent meg kellett vennünk, semmit nem kaptunk a családtól, az indulás volt 400.000Ft, és kb közép árasat vettünk mindenből, illetve a ruhákat használtan szoktam venni, mert gyorsan kinövi, és jobban megéri.

Utána: Csak anyatejes még a babám, most 4,5 hónapos. Havi 20.000Ft-ba kerül.

-5000Ft a pelus, éjszakára pamperst használunk, nappal olcsóbb diszkont pelust.

-2000Ft a popsikrém, sudocrem, mert az a legjobb a popsijára.

-3000-5000Ft-ot költök ruhára, de 2 havonta szoktam venni többet, ezért ezt lebontottam havira.

-2000Ft-os játék keret van.

-2000Ft az egyéb kiadások, ebben benne van a fürdető, hintőpor, krémek is.

És ezen kívül valami mindig becsúszik még. Most például tányért, poharat, és kanalat vettünk, mert lassan hozzátápláljuk. Ezt még + 5000Ft-tal számolom majd.

6 hónapos korától pedig babaúszásra szeretnék járni vele, ami + 15000Ft lesz.

2011. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
83%

Ha tudod szoptatni eleinte semmibe nem kerül az etetés, később megveszed a gyümölcsöt, zöldséget, sokkal olcsóbb. Mi szoktunk venni üvegeset, de csak tartaléknak, ha nem tudtam főzni vagy úton vagyunk, de általában akkor is házit viszünk.

Pelenka drága, de pl. nekünk a huggies vált be, éjszaka egyáltalán nem cserélem, nappal is max 3-4 db. 3500-ért veszem, Dm-be 25% lejön, úgy még olcsóbb. Ez havonta maximum 7000 ha nem kedvezményesen veszed.

Popsitörlő Lidl-s vagy Babylove-s 1500Ft havonta.

Ruhát mi nem nagyon kaptunk, turkáltunk rengeteget, szinte újat nem is vettünk, mégse mondja meg senki hogy használt! Sőt sokkal jobbak!

2011. okt. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
93%

Nem hinném, hogy 15000 kéne pelusra.

Az újszülött korra nem emlékszem, de egy évesen a pelus (Dm- Babylove) kijött 4-6000-ből. És szerintem korábban sem volt sokkal több.

Akkor kerül sokba, ha beteg lesz, sajnos a gyógyszerek (orrcsepp stb.) elég drágák. De ezt meg nem lehet előre kiszámítani.

2011. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
93%

Újszülöttnél még olcsón ki lehet jönni havonta, főleg, ha tudsz szoptatni. Akkor az etetésre nem kell költeni. A pelenka sem olyan drága. Minél kisebb a méret, annál olcsóbb. Mi legalábbis a kezdeti időszakban költöttünk a legkevesebbet pelenkára, de most is kb. 7000 Ft megy el rá (18 hónapos), igyekszem figyelni az akciókat, és akkor veszünk.

Popsitörlő szintén megvan egy 1000-ből havonta. Popsikrémből se vesszük a legdrágábbat, és több, mint egy hónapig elég. De fürdetőt, krémet, ilyesmit úgy is az orvos ír fel majd kezdetben.

A tápszeres dolog már drágább, attól függ milyet ír fel az orvos. Nekünk 3 hós korától kellett a tápszer, és Beba1 800 valamennyi volt 1 doboz, szóval az sem került olyan sokba. Ahogy idősödik drágább lesz kicsit a dolog, a hozzátáplálás is, mégha nem is üveges bébiételt veszel, hanem mindig friss zöldség gyümölcsöt.

2011. okt. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Újszülöttnek nem kell kaja, hiszen az csak a b verzió, anyatej meg ingyen folyik a cicidből...


Pelenka napi 5 db kb., talán 72db-os a legkisebb méret, 3600ft, amit mi veszünk (pampers premium care), kb 2 csomag per hó, 7200ft.

Popsitörlő kendő, havi 4 csomag kb, 500ft kb, 2000ft/hó.

Popsikenőcs 200gr és testápoló 200gr kiszerelés, gyógyszertári a legjobb, se sudo, se bepanthen nem jobb, próbáltunk mindent, 1000ft kb. összesen.

Fürdetőkrém egy hónapnál tovább elég egy dobozzal, ez is pár száz ft-os dolog, mondjuk 300ft (többet veszek mindig egyszerre, nem tudom a pontos árat/db).

Sampon nem kell, a vízben lévő fürdetőkrém elég.

Alkohol és fültisztító, hintőpor köldökápoláshoz, kb. 800ft.


D-vitamin 360ft, több mint egy hónap egy üveggel.

K-vitamin 400ft, 5 ampulla, havi 2 ampulla kell.


Ruhák kellenek, azokat növi ki. Ez totál attól függ, hol veszed, hogy mennyi, a Tesco babaruhák nagyon jó minőségűek, Brendont ütik sokszor, és olcsók.


Textilpelenkák 5db 1200ft, kiskád 2000ft, ruhák, mérleg 15000ft és légzésfigyelő 22000ft (nem feltétlen), ruhák, babakocsi 40000ft, kiságy 10000ft, matrac 7000ft , ágynemű és huzat 8000ft, cumik 2000ft 3db Mam, játékok.


Igen, később is annyi, csak majd 6 hónaposan hozzájön a kaja, hozzátáplálás, azaz gyümölcsök, zöldségek.



Tehát kb. 12000ft a fix költség egy hónapra, ha semmit nem felejtettem ki. :)

Nem tudom, az alapdolgok is érdekelnek-e. Kb azokat is beleírtam.

2011. okt. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
30%
Miért gondolkoznak az anyukák ma rögtön a tápszerben??? Nekünk még tartalékba, sos-re sem volt hajlandó a dokinő felírni sem, hogy tuti lesz elég tej, ez a jó hozzáállás, ha nagyon éhes és nincs, ami nem fordul elő úgysem, akkor felforralt-lehűtött víz. Hála Istennek sosem fordult elő nálunk ilyen, sikerült a 6 hónapig csak tejcsi, és 8 hósan is étkezése nagy részét azt teszi ki.
2011. okt. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Szeve válasza:
53%
Mi már a 4.babát neveljük, mind szopott, egynek sem volt szüksége tápszerre.Mosható pelenkát használunk, Magyarországon még nem divat, de Nyugat-Európában már a kórházban adnak kipróbálásra. Nem anyáink féle tetra-pelenkáról van szó.Monapel, Coolababy,Kushies,pl.Kb. 20 belső és2-3 külső kell, ezzel a kezdetektől a szobatisztaságig meg van oldva a pelenkaügy. Ehhez popsikrém sem kell. Mi semmiféle kemikáliát nem használunk, még gyógyszertárit sem, tehát nincs fürdető, sampon, olaj,stb. Mindegyik gyerek bőre szép,soha semmi baj nem volt velük.Angol turi, vatera,teszvesz a ruha, de a babaruha és játék, amit mindenki megőriz és próbál elpasszolni később. Úgyhogy nálunk pl. a baba annyiba kerül amennyivel többet eszek, hogy legyen elég tejem.
2011. okt. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves tegnap 17:53as Válaszadó,

Az én babám nem ette meg, amit csináltam neki, azért írtam.

Próbálkoztam sokat, sokféle képpen.

Aztán a főzelékekkel már nem pepecseltem, úgyhogy vettem neki. Most 13hós, már nem kap bébiételt (csak akkor hogyha másképp nem megoldható), azt eszi amit mi. De én 7hósan kezdtem a hozzátáplálást, kóstoltatás úgyhogy a babakajás korszak is "csak" 6hónap volt

2011. okt. 30. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!