Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébikompról mi a véleményetek?

Bébikompról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2009. máj. 6. 13:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Nekem annakidején volt, ugyan még az a felborulós fajta, de semmi bajom nem lett tőle.


Az egyik ismerősünktől rengeteg dolgot kaptunk, többek között egy bébikompot is. Amikor meséltem a védőnőnek, ő csak szörnyűlködött, de arra nem tudott válaszolni, hogy oké, hogy most ilyen, meg olyan kutatások bebizonyították (érdekes, aki erre hivatkozik senki nem olvasta), hogy mennyire ártalmas, de akkor az én korosztályomból miért nem lett senkinek baja? Ha annyira ártalmas, mint mondják, akkor miért lehet kapni?

Nekem ez kb. olyan, mint a terhesvitaminok: orrba-szájba azt látja az ember a tv-ben, hogy pl. az elevit mennyire jó, mert az idegcsőzáródási rendellenesség valószínűségét x%-ra csökkenti és minden kismamának ezt kell(ene) szednie. Ja, igen. A fent említett fejlődési rendellenesség megelőzése a folsavnak köszönhető, amit az elevit mellé is kell szedni, mert az elevitben (is, de a többi kismama vitaminkészítményben is) kevés folsav van.


Nem is ez a lényeg.

Mi pici panelban lakunk, a komp kikerült anyukámékhoz, viszonylag hamar megtanult járni a gyerek, már járt, amikor eszünkbe jutott, hogy a padláson ott van a komp. Egyszer beleraktuk, csak úgy kíváncsiságképp, a gyerek ugyanúgy ment benne, mintha nélküle közlekedne, de nem szeretett benne lenni. A komp most is megvan, de csak tologatja, bele nem ül.

2009. máj. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

szia!


14.13 as vagyok. Van itt egy előttem szóló. Nem kritizálom , őneki is van egy meglátása; ezért hagyom most az elevitet. De ezek szerint a bébikomp témában igazolva van az elmélet nála. Amikor már tud járni a gyerek és belerakják , persze hogy tud vele szabályosan menni! :) Nem ez a lényege a bébikomp "vitáknak". Amikor a gyerek alig tud járni még , akkor már beleteszik , ezzel a természetes mozgáskoordinációjának a kialakulását nehezítik vagy épp akadályozzák. Hangsúlyozom , nem az a gond , ha valaki néha használja , pl. ahogy itt is írta valaki, amikor főz vagy ilyesmi; hanem ha tartósan és ráadásul úgy , hogy még nem vagy alig tud járni a baba!

2009. máj. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

Akkor úgy látszik rosszul fogalmaztam. :)


Megpróbálom még egyszer leírni:

Szerintem ha olyan ártalmas lenne, akkor betiltanák és mindenki számára hozzáférhetővé tennék a kutatási eredményeket. Aki kardoskodik a mellett, hogy nagyon ártalmas az sem olvasta, de még a védőnő sem. Számomra ez így nem hiteles.


Ezzel párhuzamban leírtam a mi tapasztalatunkat, hogy ugyan már tud járni a gyerek, de nem marad meg benne, így a guta kerülgetne, ha ezért pénzt adtunk volna ki.


Ha úgy vesszük, akkor mindkét oldalnak 1-1 pontot adtam.

Remélem így érthető. :)

2009. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
33%
14.32-es vagyok.Ki a k*rva anyja pontozza le a válaszokat?A kérdező véleményeket kérdezett,és-többek között- én arra válaszoltam8mint sok más lepontozott.Magaddal játsszál,ha ennyire unatkozol.
2009. máj. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
74%

A 15:23-nek!

Gratulálok, hogy ilyen szépen tudod kifejezni magad kétgyerekes anyukaként.

2009. máj. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
32%
Bocs,de elszállt az agyam.Nagyon gusztustalannak tartom,ha valaki sunyi!!!!Még 1x BOCS!
2009. máj. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
58%

Amúgy tényleg undoritó most már ez a lepontozósdi. MI A VÉLEMÉNYETEK? Szerintem mindenki érti ezt a három szót. Akkor meg?



Az én lányomnak is volt bébikompja. És hogy hátrálttja a mozgásfejlődést meg a járást?

A lányom 6 hónaposan egyedül felállt és felült. 7 hónaposan mászott, 9,5 hósan kettőt hármat lépett egyedül. 10 hónaposan és egy hetesen pedig elindult. Makk egészséges kislány, egyenes háttal ül, nem görbe a lába, nem jár és soha nem is járt lábujjhegyen, nincs gerincferdülése.

Ha annyira de nagyon-nagyon káros dolog lenne, szerintem is betiltanák.


Szóval, aki ellenzi az ne vegyen a gyereknek, de ne is pontozza le azokat, akik használják. Kinek a pap, kinek a papné.

2009. máj. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
93%
Nekem azt mondta az ortopéd orvos,hogy egy kisbabának a földön a helye,hogy felfedezzen,fejlessze a mozgását és akkor árt a komp,ha ülni ill.állni nem tudó babát a szülők belerakják és felállásra kényszeríti szegényt ami árt a gerincének.Nagyon sok kompos visszajáró betegük van.Lehet,hogy nem minden baba gerincének vagy lábának lesz baja,de ha csak 100-ból 1 az esély,akkor inkább kihagyom és keresek valami más megoldást amíg elvégzem a házimunkát stb.Sajnos sok szülő arra hivatkozva,hogy mi is kompoztunk és semmi bajunk már korán belerakják a babát és nem csak pár percig.Ha nagyobb,ülni,állni tudó babát rakunk bele,és nem sokáig az biztosan nem fog ártani,max. tényleg fejre állhat vele szegény.Végszóra nekem nem igazán szimpi ennyi negatív info alapján a komp és inkább mellőzük az életünkből az biztos nem ártalmas.
2009. máj. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
65%
15.52-es vagyok. Na igen az előttem szólónak igaza van, hogy ülni állni nem tudó babát valóban nem kéne bele tenni. Én is megvártam mig ezeket egyedül is megcsinálja, utána kompozott, de akkor sem napokig ült benne, hanem napi max egy-másfél órát, azt is kb három fele osztva.
2009. máj. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%
nem szabad olyat használni!! semmiképp! nagyon rosszat csinál a gyereknek! ha olyan fontos lenne akkor a jóisten bébikompot teremtett volna az első kisbaba mellé:D (ezt arra értem, hogy világ úgy jó ahogy van, nagyon jól ki van az úgy találva ahogy van, és a gyerek tudja magától, h neki mikor kell átfordulni meg felállni meg minden. ezekbe nem kéne beleavatkozni!!) am csak egy 18 éves lány vagyok és nincs gyereknevelési tapasztalatom :)
2009. jún. 3. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!