Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van köztetek, akinek a babája...

Van köztetek, akinek a babája úgy született, hogy szülés közben komplikációk adódtak?

Figyelt kérdés
Milyen komplikációk léptek fel? Lett-e bármilyen következménye?
2011. nov. 2. 17:39
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Reggel 4-kor kezdett el folyni a magzatvizem, másnap 13:30-kor született meg a kislányom.

Oxitocinnal, mert nem tágultam, 2 óra alatt megvolt. A hosszú vajúdás miatt kicsit oxigénhiányos lett (semmi nem igazolta), ami megkésett értelmi fejlődésben nyilvánult meg és hypotón is volt. Sok dévény és sok TSMT után most 2,5 éves, okos kislány. Nincs elmaradása a többiekhez képest:)

2012. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Kerria ***** válasza:
100%

Szia, nem olvastam el a többiekét, így lehet lesz hasonló komplikáció.


Nálam még nagyon friss az élmény, mert december elején szültem. A terhességem utolsó két hónapjában magas lett a vérnyomásom (sajnos még nem állt vissza), így eleve figyelni kellett a babára, és a reakcióira. Amikor a vége felé, már 160/120-asakat mértünk, a gyógyszer ellenére, akkor kellett befeküdnöm. Így pár nappal a kiírt előtt lett a szülésem.


Szülésnél komplikáció: a baba nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, mint megtudtam, ez nagyon gyakori, nem is mindig probléma. Nálam még az is nehezítette, hogy egyik napra a másikra eltűnt a magzatvizem nagy része, illetve amikor amnioszkópia vizsgálatot végeztek, nem látták a burkot, csak a babám haját. A szülés ekkor még nem indult be, így oxitocin vizsgálatot/tesztet is csináltak, és közben NST-vel nézték a baba és a méh reakcióját, mivel ez nem volt kielégítő, megindították a szülést. Még több oxitocint kaptam. Fogytán volt az idő, és a baba benn rekedt a szülőcsatornában, nyakán a köldökzsinór, emiatt vákummal segítettek neki, nekem pedig felülről az orvos nyomta a hasamat. Így 4 óra alatt meglett a babám.


Komplikáció: eddig nem tudunk semmiről, január 4.-én megyünk koponya UH-ra, remélem ott sem találnak semmi aggasztót.

2012. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Probléma mentes terhesség.... 38. héten HELP szindróma... altatásban sürgősségi császár. Csak késő délután láthattam a babám.

9/10-es apgar.

Szerencsére egyikünknek sem lett maradandó baja... azt mondták néhány órán múlt az életünk.

2012. jan. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiammal a terhesség alatt a 36. héten voltunk utoljára UH-on, ekkor 2800 gr-ra becsülte a doki.

40. hétre született 2490 gr-al, ugyanis annyira a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór, hogy alig kapott tápanyagot rajta :( - így méhen belül visszafogyott szegényke. Mikor megszületett majd kiesett a bőréből, úgy lógott rajta.

9/10-es értékkel született.


Következmény: hatalmas étvágya van!!! :) 9,5 hónapos, 10 kg. Eleinte havonta 1 kg-ot gyarapodott.

2012. jan. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a császármetszés előtti pillanatban szóltak, hogy nem jó a véreredményem, ezért még egyszer vettek vért. Majd a doki közölte, hogy altatás lesz... Nagyon nem jó élmény volt a felkelés. Délben szültem, este láthattam. Az első gyermekemet sem láthattam csak harmadnapra, mert őt meg a koraszülöttosztályra vitték.
2012. jan. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Három hónappal született hamarabb a kisfiam, sürgősségi császárral, lepényleválás miatt ( méhlepény a méhszájon volt a terhességem alatt végig, feküdnöm kellett, ennek ellenére is megtörtént a baj). Plusz meglepetés, hogy a kisfiam nyakára 3-szor volt rátekeredve a köldökzsinór!! Mégis felsírt azonnal, és 8/9-es Apgarral, 1350 grammosan küzdött az életéért. A napokban lesz 1 éves, mára minden a koraszülöttségből fakadó betegségből meggyógyult, és utolérte az időre született társait. Hogy nagyon eleven és mozgékony, nem tudom, hogy az előzmények miatt van-e, vagy ilyen típus, de a pociban is folyton ugrabugrált!:))
2012. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
24. héten kinyilt a méhszájam, de dolgoztam tovább, nem volt komolyabb bajom, vigyáztam magamra. a 38 héten egyik napon csordogált a magzatvizem, de nem is tudtam mi az mert szo szerint cseppekben jött, délután bementünk a korházba, a vizsgálatnál zöld volt a magzatviz, gyorsan lefektettek, 4 ujjnyira voltam tág, mondták, gyorsan kell szülnöm, ne legyen a babának baja azöld viztöl, de aszivhangja állandoan leesett, dokinö felnyult a 4 ujjnyi méhszájamon és letekerte a nyakárol a köldökzsinort (nem mesélem el milyen volt..) aztán véna, katéter és már a mütöben is voltam, tehát a beérkezéstöl 30 percre meg lett a kisfiam, nem sirt fel ,el vitték, lélegeztetni kellet, 4 napig nem láttam, mert sepsise lett, nekem is, elfertözödtünk, mert a hüvelyemböl kitenyészett baci a 37. héten, nem adtak rá gyogyszert,és igy 11 napig voltunk bent, a babám szerencsére helyre jött, ö 4 én 5 féle antibiotikumot kaptam, a sebem a hasamban 3 honapig gennyes volt, 6 napig nem szoptathattam a gyogyszerek miatt, én a sürgösségin vagyok ápolónő abban a korházban, és mivel mindnröl mindent tudtam még nehezebb volt, de ma már másfél éves lesz, egészséges szerencsére, de én ha ezután szülök, csak császárral lehet majd.
2012. jan. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!