Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad e egy gyermekes anyának...

Szabad e egy gyermekes anyának délután pihenni, ha a baba is alszik?

Figyelt kérdés
az én fiam már 9 honapos és még mindig nagyon jo alvo.nyugodtan eltudok mellette végezni a házban. az a probléma. hogy mire lepihennék, jon az anyum és cseszeget hogy neprobálôjak lepihenni. van dolgod elég. szerencsére nemlakunk egyutt, hanem 2 faluval odébb.
2011. nov. 2. 19:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
a férjem szulei sajnos már elhunytak, így csak mi lakunk a házban.az én szuleim 8 kmre laknak tolunk. így azt gondolják hogy mindenbe belebeszélhetnek. pl abba hogy mikor pihenjek, mikor fozzek, mikor sétáljak. mit adjak a kicsinynek enni és foleg mikor mit. milyen ruhát adjak rá. stb, sorolhatnám. meddig bírja ezt egy emberi ideg?
2011. nov. 2. 19:51
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy szabad-e? Ha nem szabad, jön és felébreszt, vagy mi?! :)

Amikor alszik a gyerkőc, az az én időm. Én is ilyenkor netezek, eszek, nézem a tv-t, vagy ha nagyon kikészített a gyerkőc, mellé dőlök és szundítok egyet én is. Sőt, hétvégente van, hogy mind a hárman a kanapéra kucorodunk és mindenki szunyál.

Egyébként nem sokáig lehet bírni a "mindent tudok és mindent jobban tudok" embereket, én már rég elküldtem volna a sunyiba, még ha az anyám, akkor is. Külön család vagytok, ne szóljanak bele az életetekbe. A gyerekednek meg te vagy az anyja, te írod a szabályokat. Akinek nem tetszik, a házon kívül is van kilincs és ott még tágasabb is.

Az ilyen kérdéseknél veregetem meg a vállam, hogy mi mind a két szülői háztól 150-150 km-re költöztünk.

2011. nov. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Neha lehidalok, hogy milyen emberek leteznek. En is elkuldtem volna, mar ne is haragudj. Az en hazam, az en varam. Addig ne engedd be (ha van kulcsa, cserelj zarat), amig nem kepes magan uralkodni es az elobb emlitett tenyt elfogadni. Ez komoly...
2011. nov. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Naná, hogy szabad. Én is ledőlök, ha álmos vagyok olyankor, vagy Tv-t nézek, olvasok, netezek. Ne engedd, hogy mindenbe beleszóljon. A Te gyermeked, a Te életed. Nekem is eleinte ebbe-abba beleszólt anyukám, párszor összevesztünk, most már nincs gond, tudja, hogy nem osztottam neki lapot. Ha a véleményére vagyok kíváncsi akkor megkérdezem. Ja, és az én anyukám a mellettünk lévő lakásban lakik, úgyhogy 2 lépésre van :-)
2011. nov. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
83%

Persze pihizz ha jól esik. :) Én anyum meg mindig mondja hogy miért nem fekszem le a picivel. Miért miért? Mert igy is alig tudok elvégezni mellette, és ha marad egy kis időm akkor ideülök, olvasok, vagy tévézek. Pedig sokszor megfogadom hogy lefekszem én is ma, de sosem történik meg. :O

Pedig most pár hete azt kezdi hogy csak akkor alszik ha ott vagyok vele, ha észreveszi hogy kijöttem már sir, ezt eljátszuk párszor. Talán most jön el ennek is az ideje...

2011. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Pihenj le nyugodtan, nincs ebben semmi kivetnivaló :-)

én nagyon örültem volna, ha le tudtam volna feküdni kicsit, de mivel a fiam csak kétszer 20, maximum 3szor 20 percet aludt napközben és az éjaszakát se alussza át a mai napig sem, így sokszor a házimunkára sem volt időm. nemhogy szundizni. de biza megtettem volna. amíg a baba alszik, foglalkozz azzal, ami neked jólesik, mert az a te időd. után türelmesebb, pihentebb, kisimultabb leszel, bármit is teszel. tulképp azt is érte teszed. néha muszáj kikapcsolni kicsit

2011. nov. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos felhívnám éjszakánként hajnalban hogy szolidalítson ha sajnálja tőlem a pihenést.Mi ilyenkor pocak masszírozunk anyuka legyen kedves ébren lenni, 8 km sem a világ ,várjuk szerettel,igen most hajnal 3 kor ;)
2014. szept. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!