Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy egy baba nem tud hisztizni?

Figyelt kérdés
2009. máj. 8. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tud?Akkor még nem léttátok az én kislányomat.Most 9 hós de 6 hós kora óta egy hisztérika.Morog, veri a kezét saját magához, ha fekszik akkor a földhöz veri magát!!

Aki már látta szóhoz sem jutott.Csupán annyit hogy márb most nagyon el van kényeztetve!Anyu szerint nem fogok vele bírni ha nagyobb lesz!!!!

2009. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem tudom olvasom én is,hogy a babák 1,5 évesen hisztiznek! Az én lányom 7 hós de már 6 hós kora óta siónyál ha nem kap vagy nem ér el valamit!
2009. máj. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy pl 6 hetes csecsemőnek még nincs kialakult "személyisége", akarata. Ő azért sír, mert valamire szüksége van. Én legalábbis úgy definiálom a hisztit, hogy pl tudja, hogy nem szabad ezt azt amazt megtenni de ő feszt is akarja... Egy csecsemő erre nem képes.

De ez csak az én véleményem.

2009. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Az enyém 4 hós, de korán kezdte, nem is tudom, hogy mikor.Pedig próbálom nem elkényesztetni.Ő visít, tépi a hajam, reng az egész ágy, karmolja az arcát, múltkor belemart a fülébe.Most vágtam le a körmét(ettől jobban nem lehet), de tiszta seb az arca.Szal ez hiszti.


Én csak azt nem értem, hogy annyian írják, hogy egy ilyen kicsi baba nem tud hisztizni és hogy csak szüksége van az anyjára.Szerintem ez hülyeség.Ezek a gyerekek hiszik majd később azt, hogy mindent megkaphatnak, aztán ha nem kapják meg, megvadulnak és nem tudják a szülők, hogy mit rontottak el.Mert ha babaként kényesztetik, szerintem később is fogják.Nekem is elég nehéz, hogy ne vegyem fel, amikor sír, de néha ezt kell tenni!

2009. máj. 8. 20:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy 6 hónapos kortól már van hiszti. Az enyémnél kb 8 hónapos kortól látom, hogy ha valami nem úgy van, ahogy elképzelte, akkor dobálja magát és sír. Másképp mint amikor pl. éhes. Pl. imád guberálni, és ha elveszem tőle amit talált, akkor aztán vagdossa magát mindenfelé. Na ez tuti hiszti.
2009. máj. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

20:30-asnak üzenem, barátnőm 6 hetes lánya olyannyira el van kapatva, hogy éjfélkor még körbe-körbe reptetik a lakásban, mert nem akar aludni és hülyének néz mindenkit.

Igenis 6 hetes gyereknek is megvan az esze, ha ezt ráhagyják!

Nekem két gyerekem van, szép lett volna reptetgetem őket éjszaka.

2009. máj. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 6 hós, de belelilul az üvöltésbe, ha nem kapja meg, amit kiszemelt magának! Pl a telefonomat, újságot,...

Meg hasra fordul és nem hajlandó visszafordulni, helyette inkább üvölt (pedig képes rá, meg tud fordulni minden irányba).

Szerintem ez már vmi hiszti v ahhoz hasonló.

Rosszul gondolom?

Könnye persze nincs ilyenkor.

2009. máj. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Akkor még vannak olyan anyukák, aki szerint nem jó a kényesztetés.:)
2009. máj. 8. 21:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De tud.Kb.6 kortól.Ami az előtt van,az nem a klasszikus értelembe vett hiszti.Fél éves koruk körül érik el a fejlettség azon fogát,amikor már tudják,h mivel mit érhetnek el.Na,az a hiszti.
2009. máj. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 8 hónapos múlt a kisfiúnk. Eddig én is úgy gondoltam, hogy ha sír a kicsi az nem hiszti. Hát mostanában kezd megváltozni a véleményem. A fiúnktól ha elveszünk olyan dolgot ami nem neki való vagy valami nem úgy alakul ahogy ő elképzelte akkor igenis hisztizik. Próbálom az arany középutat követni de néha annyira behergeli magát, hogy már nem tud saját magától megnyugodni. Na, akkor kénytelen az ember ölébe venni és megcirógatni és beszélgetni... azért nincs kőből az én szívem sem :)
2009. máj. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!