Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a baja sok anyukának a...

Mi a baja sok anyukának a cukorral? Miért gondolják nem ehet a baba?

Figyelt kérdés
Miért kell elvenni a gyermektöl az energiát?
2009. júl. 22. 20:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%

Bocs, de ilyet kérdezni is... A cukor az valóban energia, de az energiát nem ebből kell szereznie a gyereknek.

A cukorban semmi nincs, csak szénhidrát, ami szétszedi a gyerek fogait, és étvágytalan is lesz tőle, és ezáltal nem eszi meg azokat a vitaminokat stb., amire szüksége lenne.

Persze egy nagyobbacska gyerek ehet cukrot, hiszen miért ne ehetne, de nagyon mértékkel. A babáknál azért más a helyzet: ha már korán hozzászoktatjuk, akkor az életben meg nem eszi pl. a zöldpaprikát.

2009. júl. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom,nem akarsz neki csak cukrot adni.Ha az ételt cukrozod,akkor nem lesz semmi baja a babának tőle.Megfogja enni a savanyú ételeket és a zöldpaprikát is.A kettőnek semmi köze egymáshoz.Ezt csak újabban találták ki.A fogaknak pedig nem az ételben levő cukor,hanem a sok cukorka-féle árthat.
2009. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
62%
Mert teljesen felesleges üres kalóra! A babák ízlelése még teljesen más, olyan ízeket is éreznek amiket mi már nem, mert el vagyunk rontva a sok cukorral, sóval meg ízfokozóval (én is..). Amennyi kalória van az értékes kajákban, amennyi szénhidrát az éppen elég a babáknak, nem kell feleslegesen tömni a plussz, üres kalóriákkal. Úgy gondolom ha túl hamar teletömi, hozzászoktatja az ember a gyerekét a nagyon édes dolgokhoz nagyobb eséllyel lesz a gyerekből elhízott, cukorbeteg és hasonló kórsággokal küzdő felnőtt( nem 100% persze, közrejátszik a genetika is).Egészségügyi fősulit végeztem, tanultam erről éppen eleget. a lányomnak a kajáját még sosem cukroztam meg, nem kap tejpépet és csak olyan bolti kaját kap amiben nincs plussz cukor. Teljesen egészséges, jön megy egész nap,le sem lehetne lőni, nem hinném, hogy az az energia hiányozna neki.
2009. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%
A cukorral szerintem nincs baj, csak a sok cukorral. Az anyatej is édes, sok benne a cukor, mégsem egészségtelen. Sok gyümölcsben is van, azok is mind egészségesek. A felesleges cukrokat kell kerülni, az üdítőket a sütiket, a plussz cukrot a gyümölcshöz, ilyeneket. Például kaptam egy répatorta receptet, amiben 2 bögre cukor volt. Először úgy csináltam és finom is lett, de kipróbáltam fele annyi cukorral is és úgy is finom. A nagylányom azt mondta, neki így jobban ízlik. Na, az az 1 bögre cukor a receptben, felesleges cukor volt. Szerintem az anyukák erre gondolnak, amikor tiltakoznak a cukor ellen.
2009. júl. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
72%

Valóban csak felesleges üres kalória.

A kicsi megeszi a cukormentes dolgokat is. Lányom már elmúlt 13 hós, de még nem adtam neki cukrot az ételébe, kekszből is csak sósat vagy semlegeset kapott, édeset nem. Nem kapott édes péksüteményt, ha az , akkor inkább sajtos rúd. És még él:-)

2009. júl. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%

Mekkora babára gondolunk? Mert kis korban nem kell neki, de mondjuk egy ovodás korú már találkozik a cukorral, csokival, édességgel, az megint más, hogy melyik anyuka mennyit enged neki...

Amúgy én éltem 2 évig abszolut cukormentes diétán, és azt is túléltem, sőt, több energiám volt mint valaha. Az energia nem a cukorból termelődik

2009. júl. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem is túlságosan el van ez túlozva.Persze nem a cukorkákról, csokikról van szó, meg arról hogy cukrot teszünk az ételébe. Én igenis szoktam tenni a teájába cukrot, megveszem azokat a bébiételeket is amiben cukor van,eszik tejpépet és adok neki gyümölcslevet is. Ha mindentől eltiltom abból lesz a baj. Nekem van olyan ismerősöm aki nem adott semmi édeset a gyerekének, mindentől eltiltotta és amikor a bölcsiben találkozott új ízekkel, nem volt hajlandó az édességen kívül mást elfogadni.
2009. júl. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
65%
20.31.es vagyok.Pont erre a lepontozásra számmítottam.:-) persze, hogy mindenben van cukor...és hogy az anyatej is édes. de azokban "hasznos cukrok", vannak míg amit mi cukornak hívunk, a bolti kristály meg porcukor "csak" szénhidrát és kész. na jó, lényegtelen, nem óhajtok vitatkozni senkivel. Teljesen felesleges tulajdonképpen ez a kérdés, aki a kérdezővel ért egyet az úgyis egyféleképpen látja aki meg nem az másféleképpen. Mindenkinek szíve joga eldönteni miből mennyit ad enni a saját gyerekének azt hiszem. Én sem fogom a nézetemmel megváltani a világot.
2009. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
65%

"Amúgy én éltem 2 évig abszolut cukormentes diétán, és azt is túléltem, sőt, több energiám volt mint valaha. Az energia nem a cukorból termelődik"


A cukor nagyon fontos a szervezetnek, nélküle életképtelen. Nem tudom milyen lehet a cukormentes diéta, de szerintem kivitelezhetetlen és nem is nagyon kéne kivitelezni. A cukor állandó alkotóeleme a vérnek. Az egészséges szervezetben az inzulin és egyéb hormonok tartják fenn a sejtek működéséhez nélkülözhetetlen optimális vércukor szintet. A vércukorszint csökkenése elég komoly dolog lehet. Leggyakoribb tünetei a gyengeség, ajakbizsergés, fejfájás, látászavar, éhségérzet, izzadás, szapora szívműködés, remegés, zavartság és végül eszméletvesztés.

Itt ovashattok arról, hogy milyen az újszülöttkori alacsony vércukorszint.

[link]

Gondolom ezt sem akarja senki a gyerekének, mint ahogy az elhízást és a rossz fogakat sem. Ezért kell odafigyelni a cukorfogyasztásra és a megfelelő határok között tartani azt.

2009. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
58%

Amit belinkeltél az az "éhező" újszülöttről szól, nem pedig azokról a gyerekekről, akiknek a gyümölcspépjébe cukrot tesznek. Úristen...


Ha neked leesik a vércukrod , mert nem ettél semmit és elájulsz, abból az a tanulság, hogy nyalókát kell enned?!

2009. júl. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!