Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás. Ha az 5 hós...

Hozzátáplálás. Ha az 5 hós babám, megkóstolt már szinte minden bébiételt, mikortól kaphat egy egész üveggel? És mikortól ehet napi 2 vagy több alkalommal bébiételt?

Figyelt kérdés

Eddig csak fél üveggel mertem neki adni, de látom rajta, hogy megenné az üveggel is. Ha meg is eszi utánna adjak még neki tápszert?

És ha estére kap 1 üveg bébilove-os "jóéjt" bébipapit, olyan kekszeset, akkor már nem kell neki adnom tápszert? Azért rúgózom ezen a tápszer dolgon, mert nekem a doki a lelkemre kötötte, hogy a tápszert adjam a kicsinek, mert fontos vitaminok vannak benne. Csak nem tudom, hogy napi mennyi tápszeres kaja maradhat ki.

Remélem érthető a kérdés...:)


2011. nov. 13. 10:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nestlé oldalán is van,de ha beírod googleba hogy hozzátáplálàs kidob egy csomót. Meg a Milupa is küldött.
2011. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

14:57 AZTAMINDENIT! Nem semmi étvágya van a leányzónak:-)))

Tudod én is azt vettem észre, hogy alig alig akarja abbahagyni a bébikaja kanalazását, olyan jóízűen eszik...én már nem tudom mi a jó:-(

2011. nov. 13. 15:16
 13/16 A kérdező kommentje:
Találtam táblázatot, köszönöm szépen:-)
2011. nov. 13. 15:16
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia:)

Ha már valamit evett ababád és nincs tőle semmi baja akkor nyugodtan megehet egész adagot ha jól esik neki...nem fog annál többet kérni,ők tudják.

Nálam is az üveges bébiétel mennyisége volt a mértékadó.

A kislányom 7 hós kb mi is 5 hósan kezdtünk ma tápszeren kívül mást is eszegetni.

Mostanra tartunk ott.hogy napi 3 *kb200 ml tápszer reggel-délben-este ehez még ragaszkodom,tízórai ami nálunk 11 körül van:)kap főzeléket..hússal vagy anélkül ,általában bébiétel vagy onnan ellesett összetételben hazai készítésü.Uzsonnára tejpép,vagy gyümölcs,vagy tejpép és gyümi...a korának megfelelőek.

Táblázatot találsz,ha beütüd a google-ba ,hogy hozzátáplálási táblázat...ezek jó irányadóak.

Csak annyit még,hogy én nagyon parázósan kezdtem hozzá...de idővel egyre bátrabb lettem és mstmár kisérletezgetek a már kipróbált ízekkel:)

Persze vigyázni kell a székletfogókkal:banán,alma,répa..de tudod kompenzálni barackkal,szilvával..ha kell.

Remélem tudtam picit segíteni.

Minden jót kívánok!

2011. nov. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

nem az, hogy nem tetszik a válaszod, kedves 70%-os, csak én soha nem értettem hogy lehet ez :S én úgy csináltam, hogy amiből kóstoltattam adtam 2 kanállal, majd egy már jól bevált főzelékkel teleehette magát. soha nem volt ebből problémánk, akkor szerencsére :) meg azt is csináltam sokszor, hogy az első meg második nap nem külön adtam azt az ízt, hanem belekevertem a már kóstolt főzelékébe. így is el lehet kerülni, hogy elszomorodjon.

én azért mondom, hogy fontos a kóstoltatás mert az én fiam allergiás, mondjuk számítottunk rá sajnos, örökölte a hajlamot, tehát én ebből nem is engedtem.

mikor 5 hónapos volt sokfelől hallottam, hogy az áfonyát szeretik a babák, vettem neki egy üveggel, ugye abból ki vannak vonva az allergizáló magok így ritka, hogy gondot okozzon. de.10kor kóstoltattam, du. 3-4 körül lett szinte egyik percről a másikra tele pöttyökkel, és ez csak 2 kanál után :(

én azon is paráztam, hogy nehogy fulladásos allergiája legyen, a halnál érdemes azért tényleg óvatosnak lenni mert arra ugye gyakori és ha egy egész adagot kap... :S

meg persze a mézzel is óvatosnak kell lenni, de az csak 1 éves kor után. azonkívül az aprómagvasok, csonthéjasok, meg a puffasztó ételek (K-betűsök), és savas gyümölcsök, pl. a narancs ami gyakran gondot okoz. ezekkel vigyázzatok, de mondjuk a répát meg a sütőtököt, krumplit, rizst, stb nem kell túlparázni :)

2011. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
sziasztok bocsi lehet hülye kérdés lesz de annyi helyen olvastam mkár ezt. Mit jelent hogy főzelékiből kb 220 ml? cumisüvegből etetitek a főzeléket?
2016. dec. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!