Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jó vagy rossz a lelet? A...

Jó vagy rossz a lelet? A kh-ban semmit nem mondtak. Csípőszűrés.

Figyelt kérdés
Csak a kezembe nyomták és már csapták is be az ajtót. Tehát: fejbiccentő izom feszes, felsővégtagok mozgása szabad. Gerincen kóros, izomtunusban durva eltérés nem észlelhető. Jobb lába időnként befelé fordul, passzíve és aktive is teljes korr lehetseges. Csípő lazább. Ortolani neg. Mko ll/b tip. csípő, csontmag nincs. Rtg lelet: mko a vápatető kissé meredekebb a lat vápasarok lekerekített. Jav: terpeszpelenkázás 2 hónapig.
2011. nov. 16. 19:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok még csak annyit szeretnék hogy,a háziorvos se ért hozá zerintem mert nekünk azt mondta teljesen jó a csipönk az ortopédián mégis kengyelt javasoltak.
2011. nov. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A miénk se ért hozzá.

Megpróbálom elvinni magánba.

2011. nov. 19. 07:44
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha megírod hol laktok, próbálok nektek nézni ortopédust, akihez mehettek. Akár priviben is írhatsz. Az én lányom kapott 3 hónaposan kengyelt, ugyanilyen lelettel. A IIb nem jó 3,5 hónaposan. Ia lenne a negatív eredmény. A védőnőddel elbeszélgetnék. A hülyepics@ja! Gondolom nem ő fog a gyereked mellett ülni ha később gond lenne, neki nem gond azt mondani hogy ez negatív lelet. Istenem de beolvasnék neki. Felelőtlen barom. Minnél hamarabb kérj másik véleményt is, és addig feltétlenül hordjátok a terpeszpelust folyamatosan. Az nagyon kell, hogy javuljon a csípője, mert később ebből akár ficam is lehet, ha nem kezelik, az pedig sokkal nagyobb probléma. Nincs esetleg ismerős aki bevihetne a városba? Tudom nehéz ilyen picivel elindulni busszal.
2011. nov. 19. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Elvittem a háziorvosnak a leletet, nyíltan a szemembe mondta, hogy nem érti minek jöttem ide, hisz ő ehhez nem ért, neki ez a lelet semmit nem mond.

Csak egy magán ortopéd orvos van nálunk, az akihez a kórházba is vittem, ő annyit mond, hogy használjuk a terpeszpelust és nem lesz semmi gond. IIc tipusnál kell kengyel, ez még kezelhető. De ami számomra nagyon fura, nem kell vissza vinni, senki nem fogja ellenőrizni, hogy meggyógyult-e. Akkor kell vinni, ha elindulásnál a lába befelé fordulna. A másik legközelebbi város (Debrecen) 90 km-re van tőlünk, és sajnos az éven nem reménykedhetek, hogy kész lesz az autónk. Egyszerűen nem tudok elmenni messzebb. Terpeszpelenkázom és imádkozom, jelenleg ennyit tudok tenni.

2011. nov. 22. 13:08
 15/17 anonim ***** válasza:

Tornásztasd is, nekem a doki azt mondta, hogy az még jobban segít mint a terpeszpelus. Itt egy link, csak próbáld ezt az alapmozdulatot nagyon finoman. És ne aggódj, simán rendbejön a babád.

[link]

2011. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Keress egy Dévényes gyógytornászt! Nekünk nagyon sokat segített.

A feszes fejbiccentő izom se jó.

Terpeszpelus és Dévényes gyógytornász.

A Dévény-Alapítvány honlapján itt találod a gyógytornászok listáját, országszerte vannak: [link]

2017. febr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

mármint úgy értem, kezdd el a terpeszpelust, és amint tudtok menni a gyógytornászhoz, ő majd meg fogja mondani, kell-e még, vagy esetleg mást javasol.

2017. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!