Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák is felkelnek...

A tápszeres babák is felkelnek éjszaka enni?

Figyelt kérdés

Az én 6 hósom 3 óránként szopizik éjjel is. Félreértés ne essék, sosem akarnék adni tápszert neki, nagyon óvom ettől, amíg van tejem! Csak kíváncsi vagyok, hogy vajon, aki tápszert ad a babájának, az éjjel nekiáll elkészíteni.

Mert ha nem, akkor valószínű, hogy a tejem nem laktatja annyira jól, hogy el legyen vele egész éjjel.


2011. nov. 21. 20:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Lányom 4 hónapig csak anyatejet kapott, aztán 7 hónapos koráig anyatejes és tápszeres is volt, aztán csak tápszeres lett, és mindig aludt.


Unokaöcsém eleinte 4x-5x kelt, most másfél évesen még mindig kel egyszer. Ő csak tápszeres volt az elejétől kezdve.


Szerintem nincs összefüggés.

Lányom most 14 hónaposan, nem hajlandó vacsorázni, sem tápszert inni, mégis alszik éjjel. Úgyhogy nem kell teletömni, nem attól alszik jól. Amíg kisebb volt, akkor is nagyon keveset evett éjszakára, mégsem kelt éjjel.

2011. nov. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs összefüggés. A tápszer nem laktatóbb, mint az anyatej.

A kisfiam születésétől 11 hónapos koráig átaludta az éjszakákat, néhány kivétellel (fogzás, betegség idején). Majd 14 hónapos koráig éjszaka felébredt enni, én is felkészítettem előre a vizet, hogy csak be kelljen keverni. De irigyeltem akkor (is) a szoptató anyukákat! Most már szerencsére leszokott az éjjeli evésről.

2011. nov. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
igen
2011. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom, 6 hónaposan ez hogyan van, de azt igen, hogy a nagyobb anyatejes babák/kisgyerekek nem azért kelnek szopizni éjjel, mert éhesek, hanem mert anyahiányuk van.

Az enyém is mindig kelt éjjel, korábban 1-2 alkalommal, egyéves korára ez éjjelenként 5-6-ra nőtt, és csak szopivan lehetett megnyugtatni. Aztán ezt abbahagytuk, más másfél elmúlt, de még mindig kel. :) Melléfekszem a szobájában, és alszunk tovább. Ez így kényelmes.

De tudok olyan ugyanennyi idős tápszeres gyerekről, aki még mindig eszik egyszer éjjel.

2011. nov. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Bocs, nem más múlt el másfél éves, hanem ő már. Kicsit félreérthető így. :)
2011. nov. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a 6 hetes fiam éjjel csak 1* kel enni. Tápszeres az elejétől kezdve. És igen, nekiállok olyankor csinálni frissen... :)

2011. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
3.5hónap után elfogyott a tejci, minden igyekezett ellenére, ugyhogy tápisok lettünk.Igen felkelek, sőt mindig csak frisset adok neki.most lesz 4hós,egyszer kelünk éjjelente, de már az is kezd kitolódni :-).éhezni,biztos nem éheztetném!lehet, hogy már nem lakik jól vele,de én ezt nem tudhatom.nézd meg, mennyire vizes a tejci,vagy táplálóbb, zsírdusabb,akkor nem vizes-fehér a színe szerintem.
2011. nov. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor ezek szerint semmi összefüggés nincs ezek között. :)

2011. nov. 22. 11:21
 19/19 Zsöff85 ***** válasza:
Nincs olyan, hogy 3.5 hónapig van tej, utána meg elfogy. Kereslet-kínálat alapon müködik a tejtermelödés. Be kell állítani a megfelelő mennyiséget, ha kevesebbnek tünik. Szaporító fejéssel például. Elszomorít ez a tudatlanság ami a szoptatással kapcsolatban megy :(
2018. jún. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!