Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet otthon tanulni angolul?

Meglehet otthon tanulni angolul?

Figyelt kérdés

4 éve tanulom a suliban, de úgy érzem nem tudok semmit.Az egy dolog a legtöbb dolgot megértem hallgatás-szövegértések alatt, meg hogy filmeket felirat nélkül nézek, de ha nekem kéne beszélni, csak hebegek-habogok, egy értelmes szó nem hagyja el a számat.Unom már ezt, 2 év múlva érettségi, és az angolt meg akarom csinálni.

Pénzünk nincsen külön tanárra, ezért vettem most egy jó kis 500 oldalas nyelvtan könyvet, hogy átrágjam magam a nyelvtanon és végre minden igeidőt megtanuljak, de mit tehetnék a beszéddel?Meg lehet azt otthon tanulni?


2011. ápr. 21. 14:33
 1/2 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagyon...

Az jó, hogy otthon ennyit gyakorolsz, de a beszélgetéshez szerintem kell a gyakorlat. Hol élsz?

Mert én Budapesten, pl a GYED alatt párszor elmentem egy közösségbe, ahol bár magyarok voltak, de hetente összejártak "külföldiül" csevegni. Főleg angolul és németül. Az a baj, hogy ez régebben volt, nem emlékszem hogy mi volt a nevük, a Pesti estben hírdettek. Valami piti összeg volt a tagsági díj és a találkozó helyén fogyasztani kellett valamit, de ez akkoriban 200 Ft tagdíjat + 1 kólát jelentett.



Még egy, esetleg ha lány vagy, vállalhatnál ingyen gyermekfelügyeletet angol társalgásért cserébe. Budapesten sok a külföldi, férj itt dolgozik multinál, anyuci meg unatkozik a gyerekkel...


Nyári önkéntes meló jó lenne külföldön, pl. gyermekfelügyelet nyári táborban, de szerintem oda 18 év a korhatár..

2011. ápr. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
28%

No, azt írod, hogy olvasni tudsz, illetve filmeket felirat nélkül is értesz. Én is hasonló cipőben jártam, és mindig teljesíteni kellett valamit angolból, pl közép érettségi, majd középfokú nyelvvizsga, majd emelt érettségi és fél hónap múlva jön az üzleti felsőfok.


Én úgy tanultam, ahogyan te, filmeket, sorozatokat, bármit amit szeretsz nézed ezerrel, lehetőleg felirattal, ami pontosan azt írja, amit mondanak. Mivel érted, így tudsz tanulni alap mondatokat, látod a szerkezeteket, az én módszerem beszélgetőpartner híján a magamban angolul gondolkodás volt. Szerintem nem éri meg sok száz oldalas nyelvtankönyveket beseggelni, a nyelv nem erről szól. Természetesen nyelvtan nélkül nem tudsz megszólalni, de egy egyszerű társalgáshoz max 4 igeidő bőven elég.


Szerintem az a lényeg, hogy érted amit olvasol/hallasz ebből kéne kiindulni, ismételgesd, mondogasd magadba. Nyilván ha hibázol nincs aki kijavít, max az idegen nyelvű szövegekből vett "minták" alapján jössz rá, ha valami nyelvtanilag nem korrekt.


Nekem ez a módszer bejött, a tanáraim szerint nagyon szépen beszélek angolul :) viszont az igazsághoz hozzátartozik hogy angolt sokkal többet hallok naponta, mint magyart.


remélem segítettem valamit

2011. ápr. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!