Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira náthás, hogy nem bír...

Annyira náthás, hogy nem bír aludni. Praktikák?

Figyelt kérdés
10 hós babám annyira náthás, hogy nem bír aludni. Nem aludt az éjjel sem és most nappali is alig. Ha fent van jó kedvű, jól bírja és folyamatosan folyik ki a váladék az orrából, viszont, ha lefekszik, akkor nem jön ki, csak bent az orrában közlekedik fel-le. Így nem bír aludni sem, csak kézben, de úgy meg hosszú távon nem kényelmes neki. Nincs valami ötletetek, hogy mit lehetne tenni?
2011. nov. 25. 16:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom h szopizik-e még,de a mi dokink a noziba anyatejet szokta javasolni!S tényleg jó..Nem tetszik neki de ez oldja a legjobban a nyákot!
2011. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát elkeserítő, de csak az idő a megoldás...

Használtok valamilyen orrspray-t? Esetleg valamilyen orr nyálkahártya nyugtató spray segítene picit...

Meg van egy mellkasra kenhető mentolos szer, amit belélegezve tisztítja a légutakat. De amíg olyan sűrű, hogy levegőt sem kap, akkor csak a gyakori orrszívás segít.

Kitartás, néhány nap múlva jobb lesz.

2011. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Gyakori orrszívózás, és orrspray.
2011. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is gyakran orrszívozom olyankor, és orrcseppet is használok, plusz C-vitamint is adok a gyümölcse mellé (9 hós), és a doktornő azt mondta, napi 2 Calcimusc-ot is adjak neki. (Utóbbit én is szoktam használni, ha náthás vagyok, hihetetlen jól lenyugtatja az irritált nyálkahártyát).

Egyébként 2 hete ő is náthás volt, a doktornő azt mondta, ez lehet ún. "cicakór", amit a fogzás okoz, nem pedig vírus. (Állítólag azért nevezik így, mert orrfolyás, nyálzás, tüsszögés kísérheti, mint a ksicicák fogzását. Korábban soha nem hallottam ilyenről, fura.)

2011. nov. 25. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A kitartással nincs baj, ha kell kézben alszik éjjel is, ez van. Az időben én is bízom, Apa pedig most jön haza a különféle kegyszerekkel. Hátha valamilyen spray beválik.
2011. nov. 25. 17:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk még segített az eukaliptuszos párologtatás is, illetve egy-két csepp grapefruit kivonatot is cseppentettem a párologtatóba, az fertőtlenít.
2011. nov. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Gyakori orrszivás és Nasivin orrcsepp!
2011. nov. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én szívtam az orrát még éjszaka is, ha kellett. Nekünk az orvos szokott kevert orrcseppet felírni, ami nagyon jó. Nemrég tudtam meg, hogy 2/3-ad orrcseppet + 1/3-ad szemcseppet tartalmaz.
2011. nov. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Anyatej, ahogy az elso irta, az a leghatasosabb, mindenfelle orrspray elott.
2011. nov. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Andi585 válasza:
19%
be kell fűteni a gyereknek hogy kiolvadjon a takony.. akkor már lehet etetni mert nem fullad meg. Hősugárzóval pl.. és dupla ruhával.
2017. febr. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!