Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le babám a...

Hogyan szoktassam le babám a kézben alvásról?

Figyelt kérdés
7hós a kislányom, de már annyira nehéz, hogy kész edzés az altatás. Kb 1/4 óra mire elalszik, addig ringatom és járkálok vele fel alá, de már szeretném leszoktatni róla. Aki hasonló helyzetben volt, hogyan szoktatta le babáját? Tudom, már az elejétől kezdve magától kellene aludnia, de nem volt szivem a kiságyban hagyni és orditani látni. Volt olyan időszak mikor elaludt magától a kiságyban vagy ha fogtam a kezét, meg még most is van, hogy ha mellé fekszek az ágyban sikerül, de az is csak este max, és nem mindig. Segitenétek? Köszönöm előre is!
2011. nov. 27. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
nálunk kb 11 ónapos korig kellett ringatni mára már nem kell leteszm az ágyba este odafekszem mellé átölelem és 10 percen belül alszik. régen órákig kelett ringatni de ha megprobálnám körberöhög :D kitartást le fog szokni róla nem fogja igényelni.
2011. nov. 27. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Popsiütögetést, ágyrázást próbáltad?

Közben pedig énekelj és mindig ugyan azt, monoton.

Lefekvés előtt meg már mondogasd, hogy csicsika, vagy amit Te szeretnél. Amikor próbál felkelni az ágyból, finoman visszafektetve is mond, hogy csicsika, így egy idő után tudja miről van szó.

Ez is egy tanítás is egyben. Az enyém meghallja, hogy csicsika, ahol épp van, lefekszik. :)))

Értelem szerűen nem megy egyik napról a másikra, de ha következetes vagy, akkor gördülékenyebb, kevesebbet szenved mindkét fél.

Ha sír, ne vedd ki azonnal, mert nagyon okos. Tudja, ha sír, az lesz amit akar. Ne úgy fogd föl, hogy félelmében, vagy más miatt sír, hanem mert egyszerűen el akarja érni a célját.

Nézd az órát, mennyi ideig tart. Lehet, hogy csak 5 perc. Ki kell tűznöd egy időszakot, hogy meddig próbálod így altatni. Neked kell tudnod, hogy a babád mennyi idő alatt alszik el. Ha kipróbálod, látni fogod, hogy napról napra kevesebb ideig tart az altatás.

Attól egyenesen kihullik a hajam, amikor szegény, fáradt anyukáknak az 1-2 szerencsés azt hajtogatja, hogy leszokik. Hát a többség nem. Vagy legalább is nem addigra, amíg képzeljük. Mert gondolom 4 évesen már csak nem ringattatja magát. :)

2011. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
Ne sétálgass vele, én a hintaszékben szoktam ülni, olvasok, és közben a karomban elalszik.
2011. nov. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%
Az én babám 16 hónapos lesz, 12,5 kg, és még mindig kézben hajlandó csak elaludni, akármit csinálok. :( Van, mikor 20 percet kell vele sétálgatni fel-le. :(
2011. nov. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!