Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam nem akarja elfogadni...

A kisfiam nem akarja elfogadni a tápszert, csak a kanalas ételeket. Nagy gond, ha csak éjjel eszik tápot?

Figyelt kérdés

Alapállásból is nehezen fogadja el a cumisüveget, de amióta fogzunk (5,5 hónapos), hisztizik a tápszer láttán. Reggel és este így tejpépet adok neki (tápszerrel keverem be, hogy legalább így megegye), napközben pedig főzeléket és gyümölcsöt.Így viszont csak éjjel eszik kb. 160 ml tápot. Nagyon kevés ez? Mit tegyek?

A fogzás miatt most egyébként is rettent keveset eszik, tegnap pl. összesen 530 ml-t evett.


2009. máj. 14. 07:55
 1/5 anonim ***** válasza:
ne aggódj, helyre fog állni a dolog, ha kibújik a foga. aztán néhány hét fellélegzés utána kezdődik előlről a következő fognál:-) Szerintem ha éjjel egyszer eszik tápszert, és tejpépet is eszik, az elég. nekem azt javasolta a doki, hogy napi kétszer kapjon tápszert vagy pépet /ez hasonló összetétetlű mint a tápszerek/, az elég neki. fontos szerinte, hogy az esti étkezés legyen tápszeres vagy tejpépes, azt váltsam ki utoljára. Nálunk is éjszaka van tápszerevés csak. Reggelire gyümit eszik egy kis tejpéppel, tízórait kihagyja, ebédre főzeléket eszik, uzsonnára is vagy főzeléket vagy valami tartalmasabb /gabonás,rizses/ gyümölcsöt, este pedig tápszert vagy tejpépet gyümölccsel, mert magában egyiket sem eszi meg. nálunk az esti kaja mindig üvegből van, mert már olyan fáradt, hogy ha kanalazunk, nem eszi meg a teljes adagot! Kitartás, hamarosan javul a helyzet!
2009. máj. 14. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyenez megy nálunk is. Az én fiam most 7 és fél hós. Reggel még elfogadja a tápszert, nyünyögve, de aztán egész nap, és egész éjjel nem. Estére én is tejpépet adok neki. Próbáltuk már mi is, hogy éjszaka ha nyöszörög kap tápszert, de elkezdett hisztizni, így maradta a víz. Szerintem jó így ahogy csinálod. Ugrálhattam a fejem tetején én is meg az apja is, akkor sem volt hajlandó tápszert enni, pedig kezdetektől kevés tejem miatt kapott tápit is, 6 hós kora óta volt "tisztán" tápis.

2009. máj. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. én már 5 hós kora óta gyümilével csinálom a tápszert felesben, csak úgy fogadja el éjszaka is. vagy csinálok friss gyümölcsturmixot neki /120ml tápszer és egy fél banán/ most már több tápszerrel csinálom, mert már 8 hós. anélkül nem eszi meg:-(
2009. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2 hete megy ez a műsor, már nagyon el vagyok keseredve, mert olyan keveset eszik, hogy fogyott. Egyébként is nagyon rosszul evő baba, ha 800 ml körül megeszik egy nap, már örülök (most 7 kg).

Meddig tarthat még ez az állapot?

2009. máj. 14. 08:29
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6 hónapos korától nem fogadta el a tápszert (pedig foga csak 8 hónaposan jött) Csak tejpépet volt hajlandó enni. Ezért szoktattam le az éjszakai evésről is , mert nem voltam hajlandó éjjel 2-kor kanalazgatni, aztán gyereket tisztítani, stb.

Semmi hátránya nem lett a tápszer "abbahagyásának".

Szépen nőtt, erősödött továbbra is.

2009. máj. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!