Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nehezen maradt meg a Babám,...

Nehezen maradt meg a Babám, egészségesen született. Más is érzett hasonlóan?

Figyelt kérdés

Egy Missed Ab után, 2 hónap pihenő elteltével újra babát vártam.

A terhesség első 2 hónapjában véreztem, ezért 3 hónapot feküdnöm kellett a két itthon lévő gyerekem mellett.


A kicsim borzasztó nehéz szülés után született meg szerencsére EGÉSZSÉGESEN!


Mivel 3. baba azt hittem nem lesz gond, mindet csípőből tudni fogok, meg amúgy sem vagyok egy para-anya, DE


Amióta hazajöttünk a kórházból egy percre nem hagyom magára, naponta többször elsírom magam magam, ha Rá nézek.

Légzésfigyelő, babaőrző, folyamatosan mellettem van.

Nagyon féltem....

Persze az első kettőt is féltettem, de nem vittem túlzásba.

Most viszont RETTEGEK, nehogy baja legyen.

Mániákusan figyelek, ellenőrzök. Mindent. Fürdővizet 5X, pelust óránként, éjjel alig alszom stb...


Tudom, hogy minden anyuka félti óvja a babáját, de úgy érzem (mondják is), hogy már túlzásba viszem és nem okés ez így, de volt valaki hasonló helyzetben?

Hogyan tudta leküzdeni ezt a hatalmas félelmet?


2011. dec. 4. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk kezdj el félni attól, hogy túlzásba viszed az aggódást.

Ez nem csak neked árt, hanem a picinek és a család összes többi tagjának is.

2011. dec. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érthető h aggódsz,hisz alig maradt meg a kicsi és azt a félelmet,aggódást amit akkor átéltél,még mindig nem küzdötted le.Ideje túl lépni,és csak előre tekinteni,van 3 gyönyörű,egészséges gyermeked.Már csak azért is fontos túllépned,mert egy idő után a nagyok könnyen érezhetik úgy h a kicsivel többet törődsz,jobban szereted.Ugye ezt te sem akarod?Nehogy a gyerekeid kárára menjen a túlzott félelmed.
2011. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Történetem hasonló a tiedhez.

Egy spontán vetélés után nehezen estem teherbe/6év,nagyon megviselt/A terhességet végigvéreztem,feküdtem a 3. hónaptól a végéig.Nagyon nehéz szülés után hazahoztam egy fertőzést kapott babát.Nem aludtam mert figyeltem lélegzik e és ezt mind a légzésfigyelő mellett.Ha rágondoltam a szülésre elsírtam magam,hogy milyen szerencsés vagyok,hogy nem lett beteg.Körülugráltam,nem tettem le és senkire nem bíztam.Még itt is tettem fel egy kérdést,hogy ez normális e.Persze mindenki azt írta depressziós vagyok :)Pedig egy frászt!Szépen lassan elmúltak ezek az aggodalmak,3 hónap kellett kb hozzá.Persze még mindig féltem a kisfiamat és körberajongom de csak normális szinten :)Biztosan nálad sem lesz semmi baj,amint elfelejted a nehéz szülést minden rendben lesz.:)Bocs,hogy hosszú lett,de én is így voltam és most egy boldog kiegyensúlyozott anyuka vagyok.

Gratulálok a babához és jó egészséget nektek!

2011. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kedves utolsó válaszoló!

Gratulálok a Kisfiadhoz! Te is nagyon nehéz időszakon vagy túl!

Neked külön köszönöm, hogy írtál. Tudod milyen érzés és jó tudni, hogy túl lehet lépni rajta!

Igyekezni fogom feldolgozni ezt az egészet, hogy minél hamarabb "normális" anyukájuk lehessek :)


Az is igaz, hogy a nagyobbak érezhetik a túlzott aggódás hatásait :(

Remélem még idejében vissza tudom fogni magam

2011. dec. 4. 17:29
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak azt kell elfogadnod, hogy ami volt, "az már történelem", és előre kell nézni, előre kell haladni. A babád egészséges, szépen fejlődik, ez bizonyíték arra, hogy életrevaló és erős. Nem kell jobban féltened, mint a másik két gyermekedet, hiszen ő már bizonyított: akar és tud életben maradni, helye van ebben a világban, és a családotokban. Hozzátok tartozik, és nem lesz semmi baja!

Írom mindezt úgy, hogy fenyegető vetélés, kórház, majd 3 hónap fekvés után a 28. héten 1350 grammal született a kisfiam, és nem sok jóval biztattak. Akkor a sürgősségi császár után néhány órával, eszembe sem jutott, hogy életben maradhat szegény, annyira el voltam keseredve. De ő küzdött, 3 nap után le lehetett venni a lélegeztető gépről, számos fertőzés, szemműtét, 3 vértranszfúzió után 10 héttel később haza hozhattuk. Naponta többször volt még ekkor is légzéskimaradása, nem részletezem, mit éltünk át, amikor a nagyobbik gyerek szeme láttára sikítva ráztuk, forgattuk a babát, hogy vegyen végre levegőt.

És ami most van: egészséges, erős, 8200 grammos 10 hónapos a kis drágánk, felül, feláll, kapaszkodva lépeget, gagyog, integet, és egész nap mosolyog! :)

Ne félj, és felejtsd el a nehéz, fájó kezdetet, előre nézz, és mosolyogj a kicsidre, erre van most már csak szüksége! Erős voltál, hogy mindazt kibírtad, amin átmentetek, elszakíthatatlan kapocs van köztetek! Tedd egy képzeletbeli zsákba a múltat, és örülj a jelennek!

Jó egészséget nektek!:)

2011. dec. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 1, 5 év orvoshoz járkálás után lttem terhes. Hát a terhességem nem volt vmi álom, még a 6.-7. hónapban is véreztem, aztán kinyíltam egy újnyíra, majdnem végig feküdtem. A 35. hétre született a babám, elkezdett leválni a placenta, sűrgősségi császár volt.Majdnem ki kellett venni a méhem egyébb rendellenességek miatt. A fiamnak "csak" egy folt volt a tüdején, valószínűleg lenyelte a magzatvizet, de 10 napi antibiotikum után rendbe jött.

Eleinte én is állandóan rettegtem, ha túl jól aludt már néztem vesz-e levegőt, mindenért aggódtam, de tényleg. Szerintem én voltam a gyerekorvosunk rémálma.

Most 6 hónapos a fiam, javult a helyzet. Bár olykor most is előfordul, hogy reggel ha nem kel fel a megszokott időben már megyek nincs-e gond, pedig van légzésfigyelőnk. De tudom, hogy ő egy kis harcos szellem, mert a sok bonyodalom mellett így is megmaradt, és egészséges. Talán ahogy tellik az idő úgy egyre jobb a helyzet. Hidd el idővel jobb lesz.

Kívánok nektek minden jót, és sok egészséget!

2011. dec. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!