Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális a zöld széklet?

Meddig normális a zöld széklet?

Figyelt kérdés

5 hónapos a lányom (tápszeres), akinek 1 hónapja zöld, hol zöldes-sárga a széklete. A gyerekorvos Normaflor-t írt fel és azt adtam a lányunknak napi 2×felet 20 napon keresztül. Ez 2 hete véget ért.

Mivel hozzátáplálom 1 hónapja, így tisztában vagyok azzal is, hogy megszínezi az új ételek a székletet. De már egy hete direkt csak almát adok neki, mivel az eddig is minden gyümölcshöz alap volt (székletproblémák miatt és őt az alma meghajtja).

Egyébkén mindennap 2-3× van széklete, de az inkább massza. Védőnő azt mondta, hogy kicsit rozsos, amit nem emésztett meg.

Kiegyensúlyozott, kívülről láthatólag semmi problémája nincs, nem görcsöl és fáj a hasa.


Ajánlatos visszavinnem a gyerekorvoshoz, úgye?!


2011. dec. 9. 09:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én visszavinném.
2011. dec. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

felesleges.

nem tudom mi az a normafon de zöld széklet egy ennyi idös gyereknél normális.


nekem a kislányomnál elöször volt zöld, majd kb 5 hósan elkezdett fosni és zöld lett neki. a doki azt mondta hogy teljesen normális, ilyen minden gyereknek csak van akinek pár napot van akinek par hetet. mi a pár hétbe tartoztunk, 4 hétig fosott és zöld volt. semmit nem írt és adott, mert ez a gyomor átállása így át kell rajta esnia. ha eszik rendsen, jó a kedve semmit nem szabad adni neki.


amit nem ajánlott az a gyümölcsök mert ennyi idös korban az nehéz a gyomornak túl savasak(más ország más szokás) így répa, krumpli adtam, mert ezek nem alergének és nem nehéz a gyomornak.


ne adj almát a babádnak szerintem ha ilyen problémája van (nem is értem a védönö miért nem mondta ezt) inkább kezd el neki répát adni vagy krumplit. nálunk szinte egyik napról a másikra megszünt és normál lett.

2011. dec. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Azért kezdtünk egyből a gyümölcsökkel, mert hihetetlen bukós volt, amivel nem tudtunk sajnos mit kezdeni. Semmi nem hatott rá, se tápszer csere, se sűrítő (székrekedése lett egyből és nem javult), semmilyen gyógyszer vagy homeopátiás szer. Oda jutottunk, hogy fogyott egy kilót és nagyon szenvedett az éhségtől. Hiába etettük szinte 20-30 percenként minden kijött a végén már belőle.

Elkezdtem hozzátáplálni és megfogta a tápszert, nem jött vissza semmi belőle. Mivel nem akartam abbahagyni, így csináltam tovább.


Köszi az infót, akkor az almát hanyagolom és elkezdek krumplit és sárgarépát adni neki meg egy kevés más milyen gyümölcsöt. Reméljük, hogy rendbe jön.

2011. dec. 9. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!