Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hipotón babák anyukái? Mesélné...

Hipotón babák anyukái? Mesélnétek?

Figyelt kérdés
Mikor derült ki és milyen fokú? Mikor kezdte behozni a lemaradást? Hova jártatok vele? Mikor kezdett átfordulni, kúszni, mászni, ülni stb?

2011. dec. 14. 19:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
De, rugós hintánk van, abba bele szoktam tenni, és etetőszékben eszik.A babakocsiban is ül már régóta, mondom, tud ülni, de eszébe nem jutna, hogy magától, mászásból kiüljön.Egyébként ezt is megmutatta már, hogy tudja, de mégis inkább fekve játszik.
2011. dec. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én vagyok megint.A kezére támaszkodva már 8 hónapos kora óta ül, most már csak az egyik keze van lent.De én ülés alatt azt értem, amikor mindkét keze a levegőben van, és egyenes háttal, magától ül, mint a cövek.Sajnos ez csak 1-2 perc, és mászik tovább.
2011. dec. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szerintem egyszerűen csak nem szeret ülni hiszen az egy szinte teljesen passzív állapot, nem kell erőt kifejtsen. Valószínűnek tartom, hogy az nem kihívás neki. :) Ha tudja csak nem akarja akkor szerintem se aggódj!
2011. dec. 17. 17:11
 14/15 AndrewVigh válasza:
100%

Íme itt egy kevésbé vidám történet egy valóban súlyos hipotón gyerkőcről:


Csenge most 2 éves és 4 hónapos, már 3 hónapja jár de még nem beszél bár egyre több szóval-félszóval próbálkozik. Már a születés után kicsivel tudtuk hogy nagyon hipotón, tiszta "plötyi", "puding" volt minden izma, és azóta bejártuk már az egész magyar egészségügyet ami anyagilag is elég megterhelő dolog. Voltunk neurológián, ortopéd orvosnál, csontkovácsnál, dévényeztünk, jelenleg Petős és TSMT tornákat csinálunk rendszeresen, egyszerre.

Itt meg kell jegyeznem, hogy nálunk a dévény gyakorlatilag NEM VÁLT BE, egyáltalán nem hozott átütő sikereket.

Meg persze volt a vizsgálatok: ENG, EMG, MR, stb.. mindegyik jó eredmény mutatott ezért senki nem tudott nekünk segíteni, mindenhol azt mondták, hogy ennyire ilyennel még nem találkoztak. Imádkoztunk, reménykedtünk, hittünk és közben egyre csak küzdöttünk az állapota ellen, kevés eredménnyel.. Minden szempontból megterhelő időszak ez.

Jelenleg bokamerevítőt hord és műteni akarják a csípőjét. Sokat botlik. Félünk az ovitól is, mert még nem bírja a közösséget eléggé.

2016. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk 4 gyerekből 4-et kihoztak hipotónnak, noha mind 3 kiló felett, komplikáció nélkül, 10-es Apgarral született: alighanem ilyen alkatok vagyunk, feleségem és én is az átlagnál vékonyabbak vagyunk.

A három nagyobb mind 15-16 hónaposan kezdett járni, a kicsi még ennél fiatalabb. A legnagyobbat vittük Dévényre, csodát nem hozott (sokak szerint inkább a letapadt izmokra jó az, enyhe izomgyengeségnél nem látványos az eredmény).

Amúgy mind a négyen eléggé különböző alkatúak, és ez a kis mértékű hipotónia nem okoz igazi gondot. Nem lesznek olimpikonok, de szerintem kétségbe esni nem kell. Sokat kell mozogni, levegőn, a természetben lenni, és nem biztos, hogy összevissza mindenféle méregdrága terápiára kell járkálni (enyhe esetről beszélek). Sajnos az volt a tapasztalatunk, hogy mindenki istenítette a saját módszerét, jártunk Ponciustól Pilátusig, de erősek a kételyeim, hogy mi mit használt.

2018. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!