Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az Ekcéma fertőző?

Az Ekcéma fertőző?

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 16:13
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szteroid: A gyulladásgátlás célja a bőr sérüléseinek, pusztulásának megakadályozása a betegség fellángolásának időszakában. Az ötvenes évektől kezdve éppen ezért az ekcémák kezelésének alapját a szteroid-készítmények adták, amelyeket elsősorban helyileg, kenőcsök formájában alkalmaztak. A bőr immunsejtjeire hatva gyorsan csökkentik a gyulladást, de mellékhatásként bőrsorvadás, száj körüli bőrgyulladás, a bőr festékképzésében jelentkező zavarok (fehér foltok a bőrön), striák, hajszálér-tágulatok,szörösödés stb jelentkezhetnek. Ezért a kezelőorvosok gyulladáscsökkentésre csak időszakosan, a legszükségesebb alkalmakkor használják őket, és számos kiegészítő kezeléssel igyekeznek a szteroid-használatot a minimálisra csökkenteni. Még a legóvatosabb használatuk mellett is előfordulhat, hogy a kezelés abbahagyása után az ekcéma azonnal fellángol (ún. "visszacsapó" hatás [rebound effect - angol]). A fellángolások alkalmával adott szteroidok a többszöri használat folyamán egyre kevésbé tudják megfelelően kezelni a tüneteket, ezért mindig egy erősebb hatású készítmény adásával lehet csak elérni az ismételt javulást. Mindemellet jelenleg a szteroidok alkalmazása jelenti az AD legelterjedtebb, megbízható kezelési módját, mert a tüneteket gyorsan és hatékonyan kezelik rövid távon.

Hát elég sok a mellékhatás és a mell elég érzékeny terület.

2009. máj. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ha szteroidos, akkor sehova ne kend, ha két éven aluli a babád szerintem. Azért mondom, mert én is ekcémás vagyok, és rá van írva a kenőcseimre, hogy két év alatti gyerek, és terhes, szoptatós anyukák nem használhatják. Szerintem vidd el bőrgyógyászhoz ha ilyen a dokid. ADdig meg kend nyugodtan Linola fett-tel, recept nélkül kapható, és tulajdonképp csak egy testápoló nem lesz tőle baja, nekünk ezt írta fel a doki a 4 hós babámnak, de azt mondta, hogy a sudocrem is jó ha nincs más.
2009. máj. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyászok és a gyerekorvosok is steroidos kikevert krémet írnak fel babáknak is. Mivel még nem találtak fel más hatóanyagot ami ilyen gyorsan és eredményesen meggyógyítja a gyulladást. Gondolom kevesebb % ban van benne a szteroid mint a Te felnőtt krémedben.
2009. máj. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyász és a gyerekorvos is szteroidos kikevert krémet ír fel a babák ekcémájára. Mível még sajna nem találtak fel olyan hatóanyagot ami ilyen gyorsan és eredményesen tudná gyógyítani a gyulladást. A Te felnőtt krémedben valószínű nagyobb arányban van a szteroid.
2009. máj. 20. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
6 hónapos. ma mondta a gyógyszerész nő, hogy szteroidos, de 1 hétig napi 2x lehet használni! nem vészes a folt, alig észrevehető. estére pirosabb.
2009. máj. 20. 08:59
 16/25 anonim ***** válasza:
23:09-es vagyok, a babának nekünk a gyerekorvos mondta, hogy a linolával kenjük, mert az nem szteroidos, szóval nem minden gyerekorvos írja fel.
2009. máj. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim válasza:
Itt egy bőrgyógyász által írt cikk, ami részben erről szól: [link]
2009. máj. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Az Exxem krém nekem jobban bevált, mint a szteroidos dolgok. És hát ez nem az.
2010. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:
Valóban inkább az Exxemát használd - tuti nem szteroidos és hatékony is.
2010. febr. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
Csatlakozom azokhoz, akik nem ajánlják a szteroidos krémeket. Ezek még baba nélkül is problematikusak hosszútávon. Márpedig ez a tél is igencsak elhúzódik. Számos jó szer van, ami képes mérsékelni a tüneteken, mint pl. a nemrég említett Exxema (krém vagy hab).
2010. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!