Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válogatós gyereknél mi a jó...

Válogatós gyereknél mi a jó stratégia?

Figyelt kérdés

17 hónapos fiam - lassan belépvén a dackorszakba... - jó evő babából egyre válogatósabb kisgyerek lett. Ha tehetné, csak kiflit, kenyeret és banánt enne (na meg sütit). A főtt ételt elutasítja, bármilyen formában (kanállal, villával, kézzel), díszítéssel kínálom, szórakoztatás, együtt evés eleinte használt, de mostanában nem igazán válik be. Még ha sikerül is pár falatot elfogadtatni nagy nehezen, az ételek nagy része kuka - vagy én. (Nehezíti a helyzetünk, hogy én elég sok mindent - pl. tejet, tojást, lisztet - nem ehetek meg.)

Nem beteg, foga persze néha jön... de az étvágyával nincs is gond, kifliből bármennyit megenne. Félek, nehogy valami hiánybetegsége legyen, de az egész konyhát sem kínálhatom végig mindig, nincs is rá keret, meg különben is... Viszont ha nem adok mást, képes fél napig is kitartani kaja nélkül.

Ötlet?


2011. dec. 26. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
adj neki,amit kér,persze édességet nem.most lehet szénhidrátra van inkább szüksége.persze minden nap próbálkozz főtt étellel.
2011. dec. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát nem hiszem, hogy másfél hónapja csak szénhidrátra lenne szüksége... napi 5x tésztafélét eszik :( (Sütit persze nem adnék, de karácsony és vendégjárás van, nehéz elkerülni a napokban, hogy ne lásson sütit a háznál.)
2011. dec. 27. 07:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lesz, ha most az ünnepek alatt egyoldalúan eszik, utána viszont tedd elé, amit adni akarsz neki, ha nem eszi, nem kap mást. Ne félj, éhen halni nem fog, ha éhes lesz, megeszi, amit kap. De ha most engedsz neki, akkor tényleg válogatós lesz.

Szórakoztatni sem szabad, az evés az evés, játszani nem az etetőszékben kell. Hidd el, ha nem csinálsz ebből gondot, előbb-utóbb visszaáll a rend.

2011. dec. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nehéz ügy, én kicsit későbbre tenném az étkezés időpontját, hátha éhesebb lesz. Egyébként meg a fiam ötféle ételt eszik meg, amit főtt kaja, azokat adom neki. Mivel zöldség, hús meg tészta, amit szeret, miért ne. Én adnám, amit szeret.

Egyébként meg a nagybátyja ha eszik valamit, amit nem szeret, akkor szokott kérni belőle. A jó példa ragadós. Vagy szerezzetek be egy jól evő másik gyereket néha, hogy lássa, nem mérget raksz elé :)

2011. dec. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok,ezt nem közölted,hogy 1,5 hónapja tart ez a dolog.hiányos információ alapján nehéz tanácsot adni
2011. dec. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!