Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babámnak ki szeretn...

10 hónapos babámnak ki szeretném váltani a reggeli (első) és a vacsorai (utolsó) tápszeres étkezését, mit ehetne?

Figyelt kérdés

Reggel 8kor kel és 1/2 9kor tápszert eszik 100 ml mostanában,mert náthás,de 200-240 mili is lecsúszik.

Tízóraira gyümölcsöt vagy krémtúrót kap.

Ebédre főzeléket.

Uszonnára vajas,túrós-tejfölös kenyeret,sajttal vagy esetleg gyümölcsöt,attól függ mit kíván.

Vacsira pedig megeszi a 200 ml tápszert.Ezt a két tápszeres étkezést szeretném kiváltani neki,de mit adjak helyette?

A tejpépet,egyáltalán nem eszi meg,próbáltam.

Ezért nincs ötletem sem.


2011. dec. 27. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Utolsónak: én adnék neki babajoghurtokat, próbálkoznék különféle tejpépekkel hátha valamelyik mégis bejön neki. A zöldségekhez mindig kevernék tápszert, vagy akár a gyümölcsökhöz is! Bevezetném hamarosan a húst a fehérje miatt, mert az nagyon fontos neki. S ha más nem, megkóstoltatnám vele a Sinlac pépet, ami nem tejalapú, ugyanakkor nagyon sok vitamint tartalmaz. Vannak babák aki tápszer helyett ezt isszák, allergia vagy bármi más miatt és ők is szépen fejlődnek!

8 hó körül pedig majd jöhet a joghurt, túró, sajt.


A fél liter pedig egy irányadó szám, lányom soha nem ivott meg ennyit, mégis jól fejlődött és egészséges. Kérdeztem doki, de azt mondta, hogy ne stresszeljek ezen, csak próbáljam meg változatosan etetni őt.

2011. dec. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

5,5 hós baba anyukájának:


babádnak nem a tápival van baja, hanem "cumizavaros" lett. a babák 80%-a átesik ezen a hozzátáplálás megkezdésekor, pont olyan ez mikor a cicit nem fogadja el a cumisüveg miatt, csak most a kanál miatt. ez pár napig tart csak, kitartóan naponta 4x-5x kínálgasd az üveggel, hamar rájön, hogy akkor is kanalazhat ha eszik üvegből, emiatt ne vezesd be a tejtermékeket.

2011. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Persze, lehet cumizavar, de nem biztos. Kínálgasd neki a tápszert, hátha elfogadja, lehet ez csak átmeneti állapot. De ha nem az lenne, és valóban nem akarná meginni a tápszert, akkor kereshetsz alternatívákat, de ezt már leírták előttem.

Lányom bármit megivott cumisüvegből, és mellette kanalazott is, de a tápszert nem fogadta el, semelyiket sem. Neki ez nem cumizavar volt, hanem egyszerűen nem szerette a tápszereket. De most sem iszik semmi ilyet - se tápi, se tejital, se tej (15 hónapos). Viszont minden más tejterméket megeszik, és bármi mást megiszik szívesen. Mivel babád még kicsi, ezért fontos lenne, hogy próbálgasd a tápit, és ha nem fogadja el, akkor adj neki tejpépeket, majd később pedig bevezetheted a tejtermékeket. S azért beszélj a gyerekdokival, védőnővel, hogy ők mit ajánlanak. De lehet hamar elmúlik ez az időszak és megint iszik majd tápit.

2011. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
az 5,5hós baba anyukája vagyok.a tejpépet szívesen megeszi,csak nem akarok neki 1nél többször adni,nehogy ráunjon.pont ma vettem neki babajoghurtot,ami úgy néz ki ízlett neki.az a baj,hogy ez sajnos másfél hónapja tart,amióta hozzátáplálom,vagyis mióta elkezdtük.csak 1-2héttel ezelőttig elfogadta nagy nehezen reggel meg este,de mostmár egyáltalán.már a húst is bevezettem 2 hete,mert többen mondták,hogy azt kellene.én csak azért írtam végülis le a problémánkat,hogy mennyire örülnék,ha a reggeli,meg a vacsora tápszer lehetne.végülis jól fejlődik,mert ugye 5,5 hónapos és 8700gr,szóval nem vékony.csak olyat is olvastam,hogy az értelmi fejlődésben gátolhatja,ha nem eszi meg a napi fél litert.
2011. dec. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!