Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden sértés és provokáció...

Minden sértés és provokáció nélkül kérdezem, hogy hogy gondolja néhány anyuka hogy nem kell naponta fürdetni és átöltöztetni a gyereket?!

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:06
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
nekem a 3 hónapost ha öregasszonyok potyognak az égből akkor is pontban este hétkor megfürdetem, nem azért mert olyan koszos lenne, de neki ez a napirend nagyon fontos része, és tudja is már mert előtte már nagyon nyűgös, amint meghallja a víz csobogását felderül, pancsi után cici és alvás, általában reggelig. A nagyfiam 5 éves nála előfordul főleg hétvégén mikor nincs ovi hogy este nem fürdik de akkor másnap reggel muszáj neki.Ruhából nem igazán sikerül nekik tisztán tartani semmit úgyhogy az naponta csere, a kicsinek naponta többször is, mert vannak balesetek. Ő minden este új alvós rucit kap, a nagy pedig csak trikóban és bugyiban hajlandó aludni a trikót 2-3 napig hordja.
2011. dec. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
90%

9 hónapos a lányom, és bizony volt olyan, hogy nem fürdött este, mert nem értünk haza időben, de természetesen minden nap fürdik, tényleg nagyon ritka, ha kimarad egy fürdés.

Egyrészt mert imádja, másrészt meg sajnálom, hogy egész nap aszalódik a pelusban.

Tesómnak van 3 gyereke, és nála is néha kimarad a fürdés, ha este nem érnek haza időben, de nagyon ritka.

Mikor gyerek voltam 30 éve, nem volt fürdőszobánk, minden 3. nap fürödtünk csak meg, mégis élek, és nincs semmi bajom.

Kedves Kérdező! Nyugodtan pontozz le, de elég csúnya dolog volt írni, hogy ha nincs pénzed 5l vízre naponta, akkor ne vállalj gyereket. Barátnőmék szépen éltek, vállaltak 2 gyereket. Jó munkahely, kertes ház, autó, stb...

Aztán apukának balesete volt, rokkant nyugdíjas lett 34 évesen. Most ott tartanak, hogy árulják a házat, mert nem tudják fenntartani, barátnőm 3 műszakban dolgozik. Szinte egyik napról a másikra élnek, a szüleik segítenek, ahol tudnak. Nappal nem fűtenek, inkább vastagabban öltöznek, csak estére gyújtanak be. 2 naponta fürdenek, ezzel is tudnak spórolni. A gyerekek szépen tisztán járnak iskolába, nem látszik rajtuk, hogy rosszul megy nekik.

Akkor most mi legyen? Dugják intézetbe őket, vagy rakják a kamrába, hátha jobbra fordul az életük?

Ilyen sz@r világot élünk sajnos, hogy sokszor a napi fürdéssel is spórolnia kell az embernek.

2011. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
64%
Én minden nap fürdetem és tiszta ruhát adok rájuk. Nekem ez nem fáradtság. :)
2011. dec. 30. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
Minden nap fürdés, tiszta ruha, éjszakára tiszta pizsi a csecsemőnek, a nagyobbnak 3-4 naponta. Volt olyan, hogy nem fürödtek este, de ez csak kivételes esetben volt, pl. nyáron, vagy idő hiányában, stb. Olyankor reggel fürödtek. Van bőven ruhájuk, a mosógép amúgy is minden nap megy, és én se vennék fel izzadt, foltos cuccot. Nekem se fáradtság az a 2-3 plusz ruhadarab.:) Nem olvastam el a válaszokat, de biztos vagyok benne, hogy sokan besértődtek.
2011. dec. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:

basszus valamilyen szinten azért igazat kell adjak azoknak akik azt mondják, ha nincs pénz vízre ne legyen gyerek sem.

a spórolás más, a kétnaponta fürdés az más, mert ezekben van némi rendszeresség. De ahol már vízre sem telik ott sok minden másra sem, és ha én lennék ilyen helyzetben akkor kétszer is meggondolnám, hiába akarok én magamnak gyereket, ha nem tudom megfelelő körülményeket biztosítani akkor nem hiszem hogy jó a gyereknek. Tudom milyen világban élünk nem dobozban élek én sem, természetesen más az ha utólag kerül az ember ilyen helyzetbe akkor azt valahogy túl kell élni meg kell oldani. De ha ez a dolog előre látható akkor inkább várni kell a gyerekvállalással.

2011. dec. 30. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Szerintem a pici babáknál nem is a fürdés a lényeg, hanem, hogy tudja mire számíthat. Bár azért a popsit és tájékát nem árt tisztán tartani. Szóval, mint aki már itt korábban írta, a napi rutin miatt van erre szükség. Nem kell subickolni a babát, sokszor elég, ha csak sima vízzel lefürdetjük, a lényeg, hogy tudja, ő most fürdik. Nekem például szükségem van arra is, hogy "nagy" wc-zés után kimossam magam alulról, így érzem jól magam. Ennyi. Nem vagyunk egyformák.
2011. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó, teljesen igazat adok Neked, egyetértek veled mindenben, én a kérdező és egyes válaszolók modorát tartom kritikán alulinak.

(azt hiszem, utolsó előtti)

2011. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
Nekem most eszembe jutott valami erről a 2-3 naponta fürdetésről.Én már írtam korábban hogy én mindennap fürdetem a kislányomat,nyáron 2-szer is.Én mindennap mostam a kislányom haját is ahogy hazavittük a kórházból,nem is volt koszmós a feje.De most aki 2-3 naponta fürdeti a gyerekét,azoknál a gyerekeknél szerintem gyakrabban előfordul hogy koszmós a fejbőrük.Nem akartam senkit megbántani,de úgyis le leszek pontozva.
2011. dec. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
Utolsó, én nem pontozlak semerre, de hidd el, hogy mi naponta fürdettük és maximálisan ápoltuk a kislányunkat, mégis, még 2 éves korában is erősen koszmós volt ... Ez is alkati kérdés.
2011. dec. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 A kérdező kommentje:

Milyen törlés?!Miről beszéltek?Nekem semmi közöm ezekhez!Se lepontozni se töröltetni nem szoktam,nem azért járok ide!!!

A véleményem tartom még akkor is ha ez sokaknak nem tettszik:)

2011. dec. 30. 15:45
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!