Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden sértés és provokáció...

Minden sértés és provokáció nélkül kérdezem, hogy hogy gondolja néhány anyuka hogy nem kell naponta fürdetni és átöltöztetni a gyereket?!

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:06
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
70%
Ismerek olyan családot, ahol az apuka egyik napról a másikra lett munkanélküli, két kicsi gyerekkel. Nem nagyon voltak tartalékaik, rengeteg mindenen spórolniuk kellett. Két éven át tengődtek, mire lett másik állás. Az ilyen szülők mit tegyenek akkor a gyerekekkel, adják intézetbe, ott jobb nekik? Honnan tudhatták volna, hogy ez lesz velük? Még hogy ne vállaljon gyereket, megáll az eszem. Csak az vállaljon gyereket, akinek milliói vannak félretéve?
2011. dec. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
76%

Régen sem halt ki az emberiség, pedig nagyanyáink idejében nem volt fürdőszoba meg vezetékes víz, nyilván nem is fürödtek naponta.

Azért az egy kicsit erős, hogy aki nem fürdet naponta egy kicsi babát, az inkább ne is szült volna.

És igen, például ekcémás babáknál kifejezetten javasolják a fürdetések ritkítását. Semmi baja nem lesz tőle, attól még lehet tiszta és ápolt.

2011. dec. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
46%

És fürdeni nincs pénz? Ne viccelj már,a nagyanyáméknál kútról hordtuk a vizet mégis KÖTELEZŐ volt minden nap tisztálkodni,nekünk,gyerekeknek is.

Az igénytelenség nem a pénzhiányból fakad,nekem elhiheted.ha valakinek nincs pénze egy babát fürdetni,honnan vesz neki ruhákat,ha kell tápszert,pelenkát? Ez már mélyszegénység,ha ezeket nem kapja meg a gyerek,vagy fűtetlen házban van ,és igen az ilyen ne szüljön sőt (témától már nagyon eltérve) ez a gyerek veszélyeztetésének minősül és el is vehetik a gyereket az ilyentől (mégegyszer hangsúlyozom ez NEM A TÉMÁHOZ KAPCSOLÓDIK) .

Aki annyira szegény,hogy nincs pénz napi tisztálkodásra,az ne szüljön a nyomorba gyereket,igy is van már elég ilyen szerencsétlen sorsú ember

2011. dec. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 A kérdező kommentje:

Egyet kell értsek pl.a 9-es válasszal is.

Aki tudja hogy nem telik(vagy bizonytalan hogy fog-e telni) 5 l vízre az miért vállal gyereket?!

Ha tényleg akkora sz@rban lennék akkor inkább nem eszem,nem iszok de a gyerekemnek mindent megadok és igenis alapvető a napi tisztálkodás é a tiszta ruha.

Nekünk sem biztos alapokra jött a baba sajnos de már 2 éves és mindennap fürdik és tiszta ruha van rajta,nem altatom el sz@ros pelusban és nem spórolok ilyen módon a pelenkán sem!

A másik a lustaság miatti nem fürdetés az meg mindennek a teteje,ha valaki lusta még tisztálkodni is akkor sejtem miért nehezek az anyagi körülményei:(

2011. dec. 29. 19:10
 15/50 anonim ***** válasza:
14%

az ekcémás gyerekekről pedig szándékosan nem írtam,mivel arról nincsen tapasztalatom,egyik gyerekem sem ekcémás így direkt nem is szóltam hozzá a témához.

csak arról irtam le a véleményem,aki azért nem fürdeti meg a gyereket,mert nincs rá pénz,vagy mert lusta és igénytelen .

2011. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
Én minden nap fürdetem a kislányomat.Sőt nyáron mikor nagyon meleg volt kétszer is megszoktam fürdetni.Délelőtt zuhany este pedig rendes fürdés.Mi is minden nap fürdünk.
2011. dec. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
78%
Sziasztok!mikor megszületett a lányom,el sem tudtam volna képzelni,hogy ne fürdessem minden nap.most 21 hónapos,és töredelmesen bevallom,k 5X előfordult a 21 hónap alatt,jobbára azóta,mióta a férjem reggeltől estig gályázik,semmiben nem tud segíteni itthon,én pedig estére nagyon elfáradok,mivel 7 hónapos babás vagyok.a lányom pedig egy igazi kis rosszcsont, totál leszív agyilag,és fizikailag egyaránt.természetesen csak akkor engedem meg ezt a "luxust"(mármint a nemfürdést)este,ha nem voltunk kint játszani.természetesen minden nap tiszta ruha-rendszerint több váltás:)és ilyenkor is alapos mosdás,csak a 3/4 órás pancsi marad ki.ez a "hippi nap"és ismétlem nagyon ritka!!!
2011. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
75%
A férjem unokatesója Németországban él, és ott őt nézték szimpla idiótának, mert naponta fürdeti a gyerekeit. Ott az az ideális, ha heti egyszer-kétszer fürdetik a csecsemőt, kis gyereket. Na, akkor most mi van? Ott nagy gazdagság van és nincs igénytelenség és mégis így csinálják.
2011. dec. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
57%

Jómódú Barátnőmnek 2 kislány van 1 év korkülönbséggel, és ő csak akkor fürdeti mindkettőt, ha segítsége is van, mert egyedül nem mer belevágni ...

Ha egyedül van velük, csak a nagy fürdik.

Szóval ez nem pénzkérdés és nem is igénytelenség.

2011. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
66%
Nekem konkrétan a védőnő javasolta, hogy ne fürdessem minden nap az ekcémás gyerekemet. Pedig a mi védőnőnk maga a tisztaság és a rend megszállotja.
2011. dec. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!