Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól kell hasaltatni a babát?

Mikortól kell hasaltatni a babát?

Figyelt kérdés
lehet már újszülött vagy 2-3 hetes kortól, nem megeröltetö neki, hogy emelgeti a kis fejét?
2011. dec. 31. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elejétől lehet, nem lesz semmi baja. Sőt, a hátizmainak nagyon jót tesz, segíti a mozgásfejlődést is.
2011. dec. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tőlem a kórházban a csecsemős nővér megkérdezte a 3. napon, hogy miért nem tettem még hasra a kicsit. :)
2011. dec. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én babám most 8 hetes, születése óta van hasra téve. Most már csak hason szeret aludni. :)
2011. dec. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 alaszka ***** válasza:
Rögtön lehet hasra tenni, a nagyon picik úgy alszanak a legjobban, legalábbis az enyémek hason aludtak nagyon hosszúkat, mondjuk éjjelre nem mertem úgy tenni, de a doki javasolta azt is. Minél többet van hason annál ügyesebb lesz, hamarabb csinálja a mozgásokat, hátizmának nagyon jó. Rosszat nem teszel neki, sőt. Amelyiket nem teszik hamar hasra, az később se fogja szeretni.
2011. dec. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Már a kórházban, születésük után hasra fektették a nővérek a gyerekeimet, és én is mindig hason fekve tettem le őket aludni. A fej emelgetésével pont a nyak és hát izomzatát erősíti a baba, nem tudja megerőltetni.
2011. dec. 31. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Születéstől, persze. Minél tovább vársz, annál nagyobb ugrás lesz neki, és lehet hogy nehezebben szokja meg.
2012. jan. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
fiam 3hetes csak hason szeret aludni.sokat emelgeti forgatja a fejét
2012. jan. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Disi ***** válasza:
Az én babám nem szeretett hason feküdni addig, míg nem tudta felemelni a fejét, de a dokibácsink mondta hogy tornáztassam. Így kezdetben minden 5-10 percre hasra fordítottam. Most 6 hós és egyfolytában pörög oda-vissza, mintha nem is ugyanaz a baba lenne :)))
2012. jan. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!!!!
2012. jan. 1. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!