Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elaltatási segítségeket és jó...

Elaltatási segítségeket és jó éjszakai tanácsok?

Figyelt kérdés
1 éves kisfiam mai napig nem alszik rendesen éjszaka. Én rontottam el több , mint valószínű, mert ringatva altatom. Nem bírom elviselni ha sír ezért ringatom. Viszont ez neki sem jó, hogy sem éjjel, sem nappal nem alszik,úgyhogy ha az az ára, hogy egy pár napon keresztül sír, de megtanul az ágyában aludni, megteszem. De hogy csináljam mégis. Ha beteszem majd este, fürdés után, állva fog üvölteni. Így hogy lehet elaludni? Tényleg megtanulja és nem fog felkelni éjszaka milliószor. Én is Köszönöm a segítséget!és ő is nagyon fáradtak vagyunk már.
2012. jan. 5. 10:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is így alszik el de kb 3 percet ringatom és alszik is.Nekünk az vált be, hogy fürdik eszik és utána még egy kicsit engedjük játszani had vezesse le az energiáit majd megkérdem tőle, hogy csicsisss?Már mászik is a nyakamba és megyünk is aludni.Ha nem álmos még akkor szerintem hiába járkálsz vele akkor sem fog aludni.Kelni az enyém is szokott éjjel a foga miatt.Camomilla vulgarist adok neki 3 napja és így végigalussza az éjszakát.13 hónapos.
2012. jan. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hagyd sírni mondjuk 5 percig, menj be hozzá, simogasd meg, de ne vedd ki, aztán menj ki a szobából újra... Újabb 5 perc múlva ugyanezt... El fogja nyomni az álom előbb-utóbb, Te sem hagyod teljesen magára, de megérti pár nap alatt, hogy mi a dörgés...
2012. jan. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a fokozatosság híve vagyok. Én egy ideig a nagy ágyunkban altattam, úgy, hogy melléfeküdtem. Amikor ott már ment, úgy, hogy nem foglalkoztam vele, egyedül el tudott aludni. Utána a kiságy, ott is úgy, hogy ott voltam mellette, és utána meg úgy, hogy ott is lehetett hagyni. Ez kb. egy hónap.
2012. jan. 5. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én fokozatosan hagytam el a ringatást. Napról napra kevésbé, a végén már csak fogtam magamhoz "szorítva hogy érezzen engem közbe pedig mondtam: cscsssss. Aztán az követte hogy letettem napközben a nagyágyra, szorosan mellébújtam, átkaroltam, hason feküdt és mondtam csssssss. Ha felemelte a fejét, el akart mászni, nem szóltam hozzá csak vissza fektettem hogy "kihúztam" a karját hogy ne tartsa magát hanem feküdjön. Az első napokban így fekve paskoltam a popsit is. Pár nap múlva már a kiságyban is elaludt popsi paskolással.deaztcsak megnyugtatásig szabad, nem elalvásig mert akkor ez lesz a következő "rossz szokás" amivel párosítja az elalvást. Ja és ha felém fordul a buksival mindig behúnyom a szemem. Remélem segítettem.

Szerintem ha most hirtelen magára hagynád, egyedül, sírva az drasztikus változás lenne és nem értené miért. Csak sírna, kiizzadna, tiszta könny, nyál, takony lenne... Fő a fokozatosság. Fokozatosan hagyjuk el amit el akarunk ne hirtelen. De persze te döntesz.

2012. jan. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!