Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Üveges alma bébikajába lehet-e...

Üveges alma bébikajába lehet-e tenni egy kicsit mézet, mert savanyúnak találom?!

Figyelt kérdés
5 hós a fiam.
2009. máj. 24. 11:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

semmiképp ne adj mézet a babádnak! min. 1 éves koráig nem ajánlott.

és a babád is savanyúnak találja a kaját? csak mert ezek általában alacsony savtartalmúak.

esetleg keverj hozzá banánt, attól édesebb lesz.

ha a hozzátáplálás legelején tartasz, akkor nem biztos, hogy azért fintorog a babád, mert savanyú az alma. a szokatlan ízekre gyakran reagálnak így.

2009. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%

5 hónapos gyereket még nem kellene hozzátáplálni egyáltalán.

1 éves korig nem adható méz.

Ha már mindenáron ilyen korán etetni akarod, akkor legalább otthon csináld, ne készen vedd.

2009. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
5 hósan miért van korán?????????????
2009. máj. 24. 11:15
 4/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell méz, próbáld meg úgy natúran adni, ha nem izlik neki akkor tegyél hozzá kis banánt, mert az édesebb:)
2009. máj. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ne tegyél bele mézet, a spórák miatt nem ajánlott egy éves korig!

Cukrot se tegyél bele!

Esetleg egy kis banánt, de ha először adsz neki almát illetve az elején vagytok akkor inkább várj még a banánnal.

Esetleg kis főtt, tört krumplit tegyél bele, elveszi a savanykás ízt, semlegesebbé teszi. Vagy főzd meg az almát és úgy nem olyan vészes, pláne krumplival.

Meg vegyél édesebb almát.

Hidd el ha most nem ízesíted az ételeit, meg fogja szokni az természetes ízeket és később könnyebben eszik majd gyümölcsöt csak úgy natúrban.

Úgyhogy próbálgasd még! Az új ízekre fintorog szerintem is.

Tehát először inkább próbálj bele más gyümit is, legalább is ha már tudod hogy nem okoz gondot az alap gyümi. Így érdekesebb, változatosabb ízeket tudsz neki adni.

De én azt javaslom, ne mézezd és cukrozd, meg sózd stb. semmi ételét. Elég fűszert fog majd enni ha nagy lesz, de ha most megszokja a természetes ízeket, később is majd kevesebb fűszert, mellék ízesítőt használ majd, vagy amihez nem muszáj nem is fog.

Én például a paradicsomot, ubit nem is szeretem így felnőttként megsózni, mert elveszi a természetes ízét. Sót meg ehetek eleget más ételben!

Úgyhogy én ezt tanácsolom neked, de te döntesz ilyesmiről!

2009. máj. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ne tegyél bele mézet!

1 éves koràig nem szabad.

2009. máj. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

OK. Nem kap mézet, nem is akartam adni, olvastam is a neten utána.

Miért baj, hogy rögtön üveges kajával kezdem, nem pedig én csinálom?? Ezt nem értem... :))

2009. máj. 24. 11:35
 8/14 anonim ***** válasza:

Ja meg most olvasom hogy üveges alma bébikajáról beszélsz. Hát abból nem tudsz édesebbet venni.

De én azt javaslom neki hogy gyümiket te vegyél neki és te csináld meg neki. Az nem olyan nagy ügy. És akkor tudsz édesebb almát is venni.

Esetleg én mikor ott voltunk abból vettem üveges gyümi kaját ami nem volt éppen akkor. De almát, banánt, amit meg tudtam neki venni azt én csináltam.

Én akkor vettem neki főleg üveges bébiételt, mikor már húst is ehetett és mondjuk minekünk nem volt úgy hús otthon, vagy olyan fajta hús és így legalább ehetetett olyat is.

De amúgy vigyázz a gyümi bébiételekkel, mert azért van amelyikben van cukor. Első körben ezeket is nézd meg hogy ne legyen benne. Persze most ha néha néha eszik ilyet és mondjuk van benne kicsi cukor nem baj. De ha nem szokja meg az édes ízeket az jó a fogainak is, meg a gyomrának is, meg mindennek.

2009. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ne tegyél mézet,inkább vedd meg másik terméktől.Az enyém sem evett szivesen mindent,de késöbb igen.

Én semmit nem tettem bele.Pl.brokkoli fözeléket fintorral ette és 1 hónapmulva viszont imádta,inkább szüneteltettem.

2009. máj. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Meg azért az üveges az csak üveges, amit te csinálsz abban meg tuti az van amit te beleteszel.

Persze szigorú ellenőrzés alatt vannak a bébiételek, de azért csak van benne vmi ízfokozó vagy ilyesmi.

Nem baj hogy ezzel kezdesz, de ha tudod készítsd el te. Annál jobb nincs. Persze felváltva nyugodtan adj neki.

Meg amúgy vannak babák akik pl almából a boltit nem szeretik, amit anya csinál meg igen.

Én ilyet főleg sárgarépánál hallottam pl.! Tehát csinálj neki te almát és meglátod. Lehet az sokkal finomabb neki, pláne ha édesebb almából csinálod.

De ha vmi nem ízlik neki így, akkor próbáld meg amabból, lehet úgy fogja szereti!

De majd kitapasztalod! :)

Kitartás!

2009. máj. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!