Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírja ki 8 hós babám,...

Hogy bírja ki 8 hós babám, hogy ennyit eszik?

Figyelt kérdés
Egyébként is rossz evő és válogatós, de mióta bejött a meleg még rosszabb a helyzet, azóta max. 500-600 ml tápszert iszik meg, ebédre 40-50 gr főzeléket hajlandó megenni, ezen kívül ha 2x megeszik még 20-30 gr gyümölcsöt már örülhetek. Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy nem akar többet enni. Nem nagy súlyú, de szerencsére egészséges és sokat mozog. Nem tudom, hogy mit csinálok rosszul, próbálom nem erőltetni, de nem tudom még mit tehetnék?
2009. máj. 24. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Erőltetni semmiképp nem szabad !Lehet a melegtől van vagy épp fogzik!Az én kislányom is elég rossz evő ,én kértem beutalót vérvételre nem e vashiányos és attól étvágytalan:S ,bár ő is most fogzik ezerrel ,tehát lehet attól nem eszik olyan jól:S Picurkád hány kiló és hány cm ,mennyivel született? egy 8 hós kiscsajszi anyukája
2009. máj. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Erőltetni nem akarom, de nehéz megállni, mert ez iszonyú kevés :S


3000 gr-mal született és 51 cm-rel, csak azt tudom pontosan, hogy olyan 7,5 hónaposan volt 63 cm és 6200 gr. Daginak semmiképpen nem nevezhető :)Valószínűleg felül neki is jön a foga, bár még nem érezni semmit.

Neked mekkora a babád? A vérvételen már voltatok?

2009. máj. 24. 19:58
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem még nem voltunk vérvételen ,azt a mondta a doki h akkor kellene csak szerinte,ha nem hizik semmit :S Remélem fog hizni ,igen tudom h nagyon nehéz megállni és idegesitő h miért nem akar ugy enni de sztem a foguk is megviseli őket ,mikor az elsö fogacskái jöttek kincsemnek akkor is nagyon megszenvedtünk alig akart enni ,lázas volt de fogacskának még nyoma sem látszott ,aztán másnap reggelkibujt az első fogacska:)Az én kislányom most 8kg 20 dkg és 78cm jah és 3550-el született és 52cm-el.Te babucid még szopizik?Szivesen beszélgetnék veled ha van msn-ed akkor vegyél fel cimem szexybarbi@hotmail.com
2009. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
jah első voltam:)
2009. máj. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Valószínűleg a fog is ludas a dologban, evés előtt be szoktam kenni neki Dentinox géllel, nem tudom segít-e. A Hippes babakekszes tejbegrízt szereti viszonylag a legjobban, de ma is úgy kb. 10-15 kanál után nem akart többet enni, pedig előtte 5,5 órával evett. Amit én főzök az nem kell neki, általában a kaják jó része a szemétben végzi :(

Szép nagy babád van :) Msn-t nem használok. Ezt az e-mail címet levelezésre is használod? Mert akkor írok majd oda holnap.

2009. máj. 24. 21:13
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is volt ilyen időszak 6 hós kora körül, akkor indultak a felső fogai, bár nagyon hosszú volt míg kibújtak. az én fiam a tápszert sem akarta ráadásul elfogadni akkoriban. aztán mondta a doki, hogy próbáljam meg a tápszert gyümöccsel turmixolni. 120ml tápszerhez fél banánt tettem. így megette a tápszert. én ebben az időszakban visszaálltam arra, hogy reggel délben tápszert evett, este pedig tejpépet, de azt is üvegből, mert ha kanalaztunk mindig csak fél adagot evett. így jöttem rá, hogy igazából valószínűleg a kanállal van a gondja. Egy-két hétig reggel délben este üvegből volt, közben ettünk délelőtt gyümit, délután főzeléket, amennyit bírtam beletömni. aztán szép lassan nálunk javult a helyzet, egyre több főzeléket evett meg újra. esetleg nem próbáltad a főzeléket is üvegből adni? átmeneti megoldásnak jó lenne, mert lehet, hogy nálatok is csak a kanalazással van a gond. kitartás, remélem, hogy helyreáll a dolog! nálunk most már fent van 4 fogacska. azóta a műanyag babakanalat félredobtam, mert mindig megharapta, és nem akarta visszadni. ezzel küzdöttünk múlt héten, ezért nem akart normálisan enni. aztán sima teáskanállal eszik. a fém úgy tűnik nem jó rágcsálnivaló, ezt nem harapdálja, normálisan eszik vele. Esetleg ilyenekkel is próbálkozz, hátha segít valami változtatás!
2009. máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
A gélt evés előtt nem szabad használni, mert úgy lezsibbad a szája tőle, mintha te kapnál lidocain injekciót foghúzás előtt. Lehet, hogy emiatt nem is tud enni.
2009. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
igen használom nagyon várom a leveledet és szivesen beszélgetek más anyukákkal is!
2009. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
21:37-es válaszolónak: Azt az én babám is szokta csinálni, hogy ráharap a kanálra és alig bírom a szájából kiszedni. A főzeléket még nem próbáltam üvegből, de egy próbát megér. A tejpépet egyszer volt hajlandó meginni üvegből, azóta sem és mostanában megenni sem akarja. Próbálkozom majd fém kanállal is hátha esetleg az segít.
2009. máj. 24. 22:27
 10/10 A kérdező kommentje:
21:43-as válaszolónak: Néha biztos, hogy segít, mert volt olyan, hogy elkezdeni sem akarta az evést, amikor bekentem evett néhány kanállal. Ha a foga miatt fáj az ínye és ezért nem nagyon akar enni, akkor viszont nem tudom hogyan segíthetnék rajta?
2009. máj. 24. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!