Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Refluxos a babám? A refluxos...

Refluxos a babám? A refluxos babák minden étkezés után buknak?

Figyelt kérdés

Most nem tudom eldönteni, hogy az vagy nem? Kisfiam 4és fél hónapos és szerintem sokat bukik. De nem minden evés után. Ma pl. a második és az ötödik evés után bukott. A második és a harmadik evés között elég sokat /túrós állagú/, az ötödik után közvetlenül evés után jött vissza a tejcsi. A refluxos babák minden étkezés után buknak? Ha esetleg refluxos akkor az mivel gyógyítható?

Eddig szépen hízott de most az utolsó két hétben stagnál a súlya, inkább csak megnyúlt. Egyébként őt szerintem nem zavarja, mert nem sírós és egész nap csak vigyorog.


2009. máj. 24. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az.

Nekem mindhárom babám ezt csinálta, mint amit leírsz. Képes kaja után 3 órával is visszabukni a kaját...

Elmúlik majd, ha tud ülni.

2009. máj. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ilyen volt.Mikor elkezdtem a hozzátáplálást, szépen lassan elmúlt.
2009. máj. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam Neked egy orvos válaszol oldalon:


"A csecsemőkor első felében sok kisbabánál észleljük a bukást, vagyis a tej gyomorból történő visszaáramlását. Ez történhet a nap folyamán néhányszor, de akár minden etetés után ill. közben többször is. A babák túlnyomó többsége eközben jól gyarapszik, legfeljebb többször kell átöltöztetni. Azoknál a csecsemőknél akiknél ez súlyállást, fogyást, sőt kórházi kezelést okozó kiszáradást okoz, a visszaáramlás feltétlenül kezelendő. Szerencsére ma már gyógyszeres lehetőségeink is vannak, sőt bizonyos esetekben akár műtétre is sor kerülhet. Régebben bizony előfordult, hogy egy ilyen baba táplálhatatlanná, sorvadttá vált és előbb-utóbb fertőzés áldozata lett. Ma már a visszaáramlás okát és fokát a szakorvosok korszerű diagnosztikus eszközökkel meg tudják állapítani és a terápiát az eredményektől függően állítják be. Mindenképpen azt tanácsolnám, hogy kezdjék el a gyógyszerek adását, amelyek ebben az esetben nem "rongálnak", hanem egy hibát küszöbölnek ki a baba fejlődésének érdekében. Neki a fent leírt esetleg kialakuló következmény lenne a legrosszabb. Ha a gyógyszerek nem hozzák meg a kellő eredményt, akkor lenne érdemes a kicsit újabb vizsgálatoknak kitenni. Kontrollvizsgálatokra jó fejlődés esetén is sor kerül még.

Dr. Gömöri Ágnes"

2009. máj. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fiam 2 éves 7 hónaposan is bukott.

A lányomnál megelégeltem és a doki egyböl irt Sinlak pépet amit kaja elött kellet adnom neki.

9 hónaposan elmaradt,ill. most 14 hónapos és még 3-4 alkalommal bukott,9.hótol.

A fiamat gyakran vidtük ultrahangra és reflux.Öröklő is.

2009. máj. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A refluxos babák nem buknak,hanem hánynak.

Nem feltétlen minden evés után.Az én lányomat 5 hósan vittem vele orvoshoz,mert már napi 2x hányt,de ment a súlya felfelé,és nagyon jókedvű volt,Őt sem zavarta.Megcsinálták a 24 órás ph mérést,ami igazolta a refluxot.Ha reflux,kezelni kell.Ha úgy látod sok jön vissza,főleg ha megállt a súlya vagy visszaesett vidd orvoshoz.

2009. máj. 24. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!