Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17 hónapos ha nem ül a tv...

17 hónapos ha nem ül a tv előtt, nem rágcsál mindent, nem pakolgatja a szekrényt, nem ordítozik más gyerek között az tényleg ingerszegény és nem lesz okos, érdeklődő baba?

Figyelt kérdés

Ma voltam babaklubba. szóba kerültek a fenti dolgok. mondtam hogy az én babám nem rámolgat, nem kell semmit elpakolni előle, nem vesz semmit a szájába, és nem köti le a tévé. inkább jár fel alá a lakásban, mondókázik magának meg mutogatja,énekelget (persze a maga nyelvén) kirakozik és építőkockázik, zenére táncol. sokat foglalkozunk vele, s bár megy a mese csatorna, ő csak reggel hamizáskor, délután elalváskor és este elalváskor nézi pár percet. azt mondta erre egy anyuka hogy az ő fia azért érdeklődő meg kíváncsi mert kell a a tévé a gyereknek, különben nem lesz okos, és mint írtam érdeklődő és kíváncsi.

az hozzátartozik a lányom már régóta mindent megért, kb. 2 hónapja mondja a (kereszt)nevét ha megkérdik, pár napja mutatja és mondja hogy egy éves. ha többi babákkal van nem vadul be, nem kezd fel alá rohangálni és kiabálni hanem szépen eljátszik vagy magában vagy a többi baba kezét fogja meg és sétálnak.

sokszor furán néznek rám ezek miatt hogy nem panaszkodom rá, hogy azt mondom jó gyerek csak akkor sír ha fáj valamilye és csak akkor nyüzsög ha bántja a foga vagy a front. a klubban akik ezt mondták az egyik 20 hónapos a másik 2,5 éves. mindent szájukba vettek, megrágtak, körbenyalták, kiabáltak, szaladgáltak fel alá, fellökve a piciket.

Tényleg rosszul nevelnénk a lányunkat. Tény hogy rengeteget foglalkozunk vele, szülőkkel lakunk, beosztjuk. de az egyik baba is nagyiékkal lakik, mégis másabb.

ugye nem rontottunk el semmit? ugye jó így is? ugye azért lehet még okos, érdeklődő az én gyerekem is?


2012. jan. 11. 12:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

17 hónaposan?:)

2 évesen majd változik azért.....

Tévét ne is nézess vele, felesleges. (Vagy csak tényleg neki való mesét, de azt se egész délelőtt).

Egyébként az én fiam se vett mindent a szájába (ezt a jó szokását mai napig megtartotta) olyannyira nem, hogy még a rágókát se rágta.

Nade a dackorszakáról tudnék mit írni....:)

2012. jan. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

köszi csajok, ment a kezecske.

tény hogy tv nélkül is nagydumás a csajszi, valamelyik reggel azon ájultunk be hogy megállt a roló előtt és mondta anyumnak: húzd fel :)))

és ezek a Dórás, ELmós, mesék mikor érdeklik őket? ilyenkor már kellene?

2012. jan. 11. 13:01
 13/26 anonim ***** válasza:

Dórát, Diegot ne!!!! Nagyon bugyuta!! (Bocsi, ha vkit megsértettem az "izlésvilágában".)

Elmot azt szokták szeretni. De akkor inkább pl.Bogyó és Babóca .

2012. jan. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
a Bogyó és Babóca aranyos, de hiába ülnék le nézni, a csajszi rá se hederít :)na majd célirányzottan leteszem a tv elé :)
2012. jan. 11. 13:05
 15/26 anonim ***** válasza:
az első vagyok semmit se jelent hogy most még nem nézi, lehet később érdekelni fogja, az én fiam fél éve kapott rá hogy egy egy mesét végig is néz ( most 4 éves) előtte oda se figyelt rá.
2012. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Azért ne ültesd le, hogy "érdeklődő" meg "okos" legyen! :) Nem attól lesz!!!

Örülj neki, hogy nem nézi! Majd egyszercsak magától is 2"ákap" és el se tudod cibálni onnan, de addig nehogy Te hívd rá a figyelmét! Nagyon jó, h nem nézi!!

2012. jan. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
:) köszi :)
2012. jan. 11. 13:13
 18/26 anonim ***** válasza:
27%
A falra mászok az ilyen álszent kérdésektől.Ide mindig olyan anyukák írnak,akiknek a gyereke szín tökéletes(persze attól gondolja annak,mert nem rág és nem pakol),és utána kiír egy ilyen kérdést,amiről maga is tudja hogy valójában mi az igazságtartalma,csak éppen még egyszer szeretné hallani,mert ettől jobban hízik a mája.Nyugodj meg,a gyereked csak attól ilyen,mert TE éjt nappallá téve foglalkozol vele,amelyik gyerek meg mindent a szájába vesz,megrág,körbenyal,kiabál és szaladgál,annak bezzeg a szülei semmit sem törődnek vele..
2012. jan. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

kedves utolsó: rossz napod van? :)

ha végigolvasol olvashattad volna hogy koraszülött a babám és ezért nem tudom eldönteni hogy esetleg vele van e valami gond, lemaradás? ahelyett hogy támadnál, olvass. nem vagyok álszent, nem tökéletes a gyerekem, nem azt akartam hallani, csak azt hogy bizony az én gyerekem is lehet jó attól hogy nem csinál olyanokat mint mások! S nem értelmi, szellemi gond van vele, csak ilyen típus. de itt kötözködés nélkül már véleményt sem lehet kérni?


te is megírhattad volna véleményedet de nem támadó stílusban.

2012. jan. 11. 13:44
 20/26 anonim ***** válasza:
36%
bla bla bla
2012. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!