Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bébi étel vagy saját készítésű?

Bébi étel vagy saját készítésű?

Figyelt kérdés
Fél éves kor után ti, ha már hozzátápláltatok mit adtatok? Egyik ismerősöm azt mondta, hogy a gyerekorvos az üveges ételt ajánlotta, mert azt jobban szeretik a gyerekek. ??
2012. jan. 11. 17:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A gyerekorvossal mondjuk nem értek egyet, szerintem egyes gyerekek jobban szeretik, míg mások meg nem, de ez most lényegtelen.

Én mindkettőt próbáltam.

Sajnos nem tudom melyik a jobb, hiszen a zöldségeket sem tudom, hogy pontosan honnan szerzik, és mi van bennük. Így ha én főzök sem biztos, hogy sokkal jobbat kap, de azért én megpróbálkoztam mindkettővel és lányom mindegyiket szerette, az én főztömet is és a bébiételeket is.

Örültem, hogy van bébiétel, és ha elmentünk valahová kirándulni, vagy rokonokhoz, akkor könnyebb volt azt vinni neki.

De otthon sokszor csináltam saját kaját is.

Mindkettőnek megvan az előnye, és csak remélem, hogy sok hátránya nincs.

2012. jan. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi ugyan hamarabb kezdtük a gyerekorvos tanácsára, de még először csak kóstolgattunk. Ekkor üveges babaételt használtam. Nem kellett azért a néhány falatért minden egyessével beszereznem. Nekem fontos, hogy bio dolgokat egyen. sok üvegeset találsz már ami ilyen. hippből rengeteg fajta van. Ráadásúl az én lányom az őszibarackért van oda. próbáltál már télen valódi őszibarackot venni??? Nem hogy bio-t... Ekkor életmentő a bébiétel. Imádja a banánosat is ami őszivel van keverve. Ez a hűtőben eláll 3 napig. Viszont ha a banánt turmixolom le, akkor néhány óra múlva megbarnul. Viszont az őszibarackosat elkezdtem (bio)krumplival besűríteni. Az aventnek van egy nagyon jó kis készüléke ami párol és turmixol is. Semmi mást nem kell tenned csak beledobálod felkockázva amit párolni akarsz és minden egyes zöldséghez ott van külön mihez mennyi vizet kell a gépbe rakj. Magától kikapcsol ha elkészül és utána másodpercek alatt összeturmixolod. Maximum 20 perc egy párolás ha krumplit vagy húst csinálsz. De persze vegyesen beledobálhatod őket. Gyors és nem kell vele sokáig szerencsétlenkedni. Én vegyesen hazsnálom a bébiételt és a sajátkészítésűt.
2012. jan. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1.babám csak az üvegest ette, a saját főztömet ill igazi gyümölcsöket akkor sem ette, ha a fejem tetejére álltam.

2.babámnak mindegy volt, csak kaja legyen.

2012. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekünk nem ajánlott senki semmit, mi főztünk neki. Megette szívesen, nem volt gond.
2012. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Is-is. Én is biohívő vagyok, mint előttem az egyik válaszoló, főleg azóta, hogy egyszer almával két nap alatt sikerült kigyilkolnom 14 tengerimalacot. Pedig nem teszkógazdaságos alma volt.... Na akkor megfogadtam, hogy én is kerülöm a nem biztos eredetű dolgokat, nem hogy a gyerekemnek adjam... Így amit be tudtam szerezni megbízható forrásból, vagy megtermett anyáéknál a tanyán, abból sajátot adtam, a többiből a Hipp-et vettem én is, az nagyon finom, főleg a gyümölcsök. Na meg az sem volt utólsó szempont, hogy bárhová mentünk, nem kellett aggódnom, hogy mit adok a gyereknek, vittem bébiételt és kész. Nyaralni amikor voltunk, akkor is azt vittem, plusz a bébiételmelegítőt, így akár a szállodai szobában bármikor könnyedén megetettem.
2012. jan. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én próbálkoztam saját készítésűvel,meg is ette volna az íze miatt,de az állaga miatt nem.akárhogy turmixoltam,nem lett olyan állagú,mint a bébiétel,így azt vettem neki.ráadásul kis mennyiséget evett,majd egy évesen evett egy üveggel.egy éves kora után viszont a mi kajánkat ette turmixolva
2012. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én rengeteg üvegeset adok a babámnak, örülök neki, hogy létezik, nagy segítség! Persze van, hogy saját kezüleg kotyvasztok, turmixolok.

A biohívőségről meg annyit, hogy nem igazán jön be anyagilag, pláne, amióta megkérdőjelezik, hogy a bio az valóban bio-e ... Na meg elgondolkoztam, hogy egy bio paradicsomlében mit keres a citromsav, amit meg, ugye, rákkeltőnek mondanak.

2012. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én amit tudok megcsinálom Neki, igaz még nincs turmixgépem. Amiket nem tudok megcsinálni azt megveszem. Mind2öt megeszi.
2012. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Mi szerencsések vagyunk, mert a 8 hós kislányomnak mindegy csak kaja legyen.
2012. jan. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Mivel a gyerekeim tápszeresek voltak már csak addigra, mi 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást. Szerencsére nagyon jó evők és nem válogatósak. Először csak üvegeset ettek, mert alig volt időm a gyerekek mellett, és az elején még nem is ettek meg nagy mennyiségeket.

És ahogy írta már más is, télen honnan szereznénk friss, pláne még bio gyümölcsöket, zöldségeket?

Most már egyre több SK bébiételt esznek, de kísérletezni kellett az ízekkel, arányokkal ill. próbálok nagyobb mennyiségeket csinálni, mert a főzés, mosogatás, turmixolás így is-úgy is ugyanannyit vesz igénybe, és utána egy részét le lehet fagyasztani.

Én is számolgattam, és van, ami abszolút nem jött ki olcsóbban otthon elkészítve, ráadásul rengeteg időm elment vele.

Krumpli, alma, répa, sütőtök - ezek pl. szerintem olcsóbbak SK-ban mint üvegesben, de ezek mellé mindig teszek "izgalmasabb" kiegészítőket is.

2012. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!