Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mekkora gyerekülést célszerű...

Mekkora gyerekülést célszerű venni?

Figyelt kérdés

Ez milyen szerintetek? [link]


Megéri megvenni? Vagy inkább drágábbat vegyünk?


2012. jan. 14. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mekkora a babád, de nekem ebben az ülésben épp az nem tetszik, hogy túl nagy a súlyhatár. Ugye egy kilós, 1 év körüli gyerkőc még akár el is alszik az autóban. Ülve aludni meg nem túl kényelmes. Ezt meg ahogy nézem, nem hinném, hogy meg lehet dönteni. Tehát ok, hogy csak 1x vbeszed meg és akár 10-12 évig is tudod használni, de mivel koronként nagyon változók az igények, nem biztos, hogy praktikus. Én olat vettem anno, ami -18 kilóig jó. Időközben ugye úgyis elhasználódik, megkopik, szóval úgysem tudod végig ugyanazt használni. Amikor meg ezt a fajtát kinövi a lányom, szerintem elég lesz neki az ülésmagasító is vagy veszek olyasmit, amit belinkeltél használtan...

Különben nem minden esetben igaz a biztonsági üléseknél sem, hogy a drágább jobb...ld. biztonságiülés tesztek!

2012. jan. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


Te milyet vettél? Tudnál ajánlani?

2012. jan. 14. 09:33
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyébként most 7 kiló környéki és 6 hónapos.

Nem most akarom beleültetni, mert az adottságai miatt nyilván nem lehet, de 2-2,5 hónapon belül viszont adott lesz. Utolsó pillanatban pedig nem szeretnék kapkodni egy ülés után. Nem szeretek dolgokat az utolsó pillanatig hagyni. Azt viszont tudom, hogy nem árt, ha "belepróbáljuk" a lányunkat.


Nem tudom, hogy a 0-18- ig vagy a 9-18/9-25 kg-os lenne-e a célszerű :|

2012. jan. 14. 09:36
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál rá?
2012. jan. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem se egy ilyen kategóriájú (9-36) ülést vegyél, mert ez tényleg nem dönthető, és túl nagy súlyhatárt ölel hát. De ha belegondolsz,hogy lehet jó egy ülés egy 10 kg és egy 30 kg gyereknek is?

Mi most vettünk egy 0-18-as kategóriájú ülést, amit hátrafelé kötünk be. A mi kislányunk most 9 hónapos és kicsit több mint 7 kg, csak már hosszra nőtte ki a hordozót, mivel 71 cm.

Én nagyon sokat nézelődtem, kérdezősködtem gyerekülés ügyben, és ha már pár hónapja stabilan ülne és 9 kg lenne, csak akkor raknám menetirány szerint az ülésbe. Mivel ilyenkor még gyenge a nyakuk ezért nagy baj lehet belőle egy esetleges ütközéskor. Egyébként ebben a kategóriában a Besafe izi comfort X3-at néztem ki.

A jó márkák szerintem: Besafe, Römer, Maxi Cosi.

2012. jan. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5. vagyok. Az lemaradt, hogy most egy Cam Gara-t vettünk, ez egy olasz ülés. Ebben a kategóriában a Besafe sajnos nagyon!!!! drága :-(
2012. jan. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Espiro Optima 0-25 kg

olvass utána, nekünk bevált

2012. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bennünket erről a márkáról a Brendonban beszéltek le.
2012. jan. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!