Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 16 hónapos kisgyermeknek kell...

16 hónapos kisgyermeknek kell még ezen kívül tanitani?

Figyelt kérdés

Egyedül iszik pohárból

pár szót mond már (7 alapszot 8-10 állathang)

Puszit dob és ad (ha olyanja van)

akár fél órát és órát is elszöszmötöl anélkül hogy a társaságomat igényelné-

egyszer alszik már csak nappal

gyönyörű szépen elalszik este ringatás sirás nélkül

naponta: 8óra , dél fél egy, 4 óra, és este 18-19 között eszik. Mindent megeszik válogatás nélkül.

Tápit, cumis üveget már nem kap

imád zenét hallgatni naponta kb 4-5 órát,

hozza a képeskönyvét mutogat ezerrel és várja mondja mi micsoda de ha visszakérdezek is megérti és megmutatja /csak nem mondja/

(Fej, haj, fül, szem, orr , száj, poci, kéz, lába meg tudja mutatni mi hol van rajta és másokon. imádja a babatársaságot.


kb 3 órát foglakozok vele ténylegesen amikor ott is ülök vele. mondokázunk mesélek neki amúgy amikor csak akar jön és azonnal ott vagyok.

Belépett a hisztikorszakba ilyenkor elmondom 3 szor ha nem érti meg akkor otthagyom és lehiggad és jön utánam.

Most taniutgatom a villával valo evésre és a kanál használatára.

Sajnos még nem tom bevezetni az esti mesét mert este 8 óra 30kor villanyoltás és két perc alatt alszik. Ha nem oltom le akkor meg pakolászik a szobába és nem érdekli a mese. Este 20 óra 30 tol 6-7 ig alszik velem


Jol csinálom? vagy ezen kívűl még kellene pár dolgot tudnia?

Nem kevés amennyit foglakozom vele?


2012. jan. 18. 13:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az esti mesézéssel kapcsolatban nekem az a véleményem, ha továbbra is ilyen szépen elalszik magától, akkor ne olvass neki esti mesét, hanem helyette olvass napközben. Ha így elalszik minden segítség nélkül, nagy szerencséd van, nem kell elrontani. Ha olvasnál neki, akkor azt hinné hogy az esti mesével szórakoztatni akarod, tehát nem aludna el.

Az én lányom is simán elalszik segítség nélkül, befektetem az ágyba, puszit adok neki, kijövök, és elalszik. 3 éves. Mesét más időpontban olvasok neki, mert így szoktuk meg.

Persze ha ragaszkodsz az esti meséhez, az sem baj, csak egy vélemény volt.

2012. jan. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Meg meghallgatja majd feláll és elrohan nem tom esti meseként bevezetni:D nem mostanába fog azon elaludni. Magától elalszik bár az elsö év cefett nehéz volt ringatni kellett. majd egyik naprol a másikra ha ringatni merem körberöhög:)

Egy baj van még ezen kívül hogy nem egyedül alszik éjjel hanem velem.....

2012. jan. 20. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!