Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos kisfiam egyik...

11 hónapos kisfiam egyik szemfoga furán nő. Volt/van vki babájánál bármilyen fognövekedési probléma? (lehet, hogy eltört? )

Figyelt kérdés

Eleve nehezen jött ki neki,hetekig csak duzzadt volt. Most pár napja törte át neki a fogínyét,de az egyik sarok kint van, aztán "szünet", tehát csak az ínye látszik, majd a másik kis sarka a fognak nem is olyan,mintha az a fog lenne. Olyan,mintha egy rá merőleges kis fog lenne,ami összeér a másikkal. Lehet,hogy eltört neki,még amikor nem bújt ki? Nem hiszem,hogy 2 fog lenne rendellenes növéssel, (mintha egy helyről bújnának ki), mert lehet olyan nincs is?

Mit csinálnak majd vele? Volt vkinek ilyen/ilyesmi problémája?

Köszi a válaszokat!


2012. jan. 23. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy szemfog? annak csak egy hegye van.
2012. jan. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,bocsi, metszőfog. (középső metszőfoga bal oldalon a problémás)
2012. jan. 23. 20:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Üdv a klubban! :) Komolyan mondom, most megnyugodtam, hogy nem csak nálunk van ez. Az én kisfiamnak 2 ilyen foga is van. Mi is észrevettük már a kibújáskor is, hogy valami furcsa, de csak akkor derült ki igazán, amikor telejsen kijött. Ha teljesen kibújik majd, látni fogod, hogy az 1 fog, csak ahogy Te is írod, van benne egy kis "szünet", de ez csak kb. a fog 1/4-ig tart, a többi része normális. (Egyébként minket röntgenre akart küldeni a gyerekorvos, hogy megnézzék 1 vagy 2 fog, de monstam, hogy majd meglátjuk ha kinő, én nem teszem ki ennek az akkor kb. 7 hónapos kisfiamat.)
2012. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló vagyok. Küldök neked privátban egy képet a kisfiam fogáról.
2012. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még annyit, hogy ezzel nem kell és nem is tudnak mit csinálni, mivel tejfog. Ha esetleg a maradó fogak is ilyenek lennének (nagyon bízom benne, hogy nem), akkor tesznek rá koronát.

Remélem tudtam segíteni és kicsit megnyugtattalak! :)

2012. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi,megnéztem a fotót! Én is próbáltam lefotózni a babám fogát,de nem lehet:)

Amúgy a mienk nem ilyen, már talán nincs is szünet neki ott, olyan teljesen, mintha merőlegesen nőne oda még egy kis fog. Ma már talán inkább azt gondolom,hogy eltört neki még odabent és elfordult egy része. Létezik ilyen,nem? Egyszer beütötte a kis száját az asztalba,akkor vérzett is neki a másik, a rendellenes fog melletti. De semmi más nem látszott.

Köszi a választ!

2012. jan. 24. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!