Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ugrott már fel a macskátok a...

Ugrott már fel a macskátok a babakocsira míg aludt a gyerek?

Figyelt kérdés
Most h kinéztem a picurra,látom h a macska nagyban potyázik a gyereken.Még jó h nem a fejére ült!!!Jártatok már így?Hogy veszitek elejét ennek?Mondjuk most az ablak alá húztam a kocsival,talán ezért is ugrott bele,mert ilyet még nem csinált.De lehet h erre most rájött,máskor is belemerészkedik.Persze elzavartam a macskát!!!!
2012. jan. 24. 15:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
71%

Van egy mentolos krémünk, amitől retteg a macska, azzal kenek be pl. váza szélét, meg ilyeneket.

Mikor a kiságy, babakocsi mellett gondolkodott, hogy ugrana, az orra alá dugtam a krémet.

10 hós a fiam, már nem kell használni a krémet (mert Manóka terrorban tartja, inkább menekül :D)

2012. jan. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
58%
Nem vagyok állatkínzó, de biztos, hogy jó messzire repült volna... Gyerek mellé a babakocsiba nem való macska, akármilyen aranyos is.
2012. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
82%

A városunkban pár éve azért halt meg egy hónapos baba, mert a macska ráült az udvaron a fejére és megfulladt.

Nálunk még a szomszéd is becsukja a kutyát, ha kint van a gyerekem!

2012. jan. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
72%
Utolsó: és hol volt az anyuka? Attól, hogy kitolja a babát az udvarra/erkélyre/bárhova, még az ő felelőssége, hogy vigyázzon rá. A macska állat, nem pedig Einstein.
2012. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
96%

15.48-as

Maximálisan igazad van...

Egyenlőre még mi felelünk a gyerekeinkért...

2012. jan. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
66%
Hogy lehet elejét venni? Nem engeded abba a szobába, ahol a baba van...
2012. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Utolsónak de nem a szobában ült a macska a gyerekre, hanem az udavaron a babakocsiban.
2012. jan. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
63%
Akkor addig hozza be a macskát, vagy menjen ő ki a babához, vagy a lakásban legyen a baba az ablak alatt és majd ha befejezte az anyuka a dolgát, vigye el sétálni.. Biztosan meg lehet oldani. Én nagyon szeretem az állatokat, van is kutyám, de nem egy kisbaba mellé való. Az a macska kint jön-megy sárban, fán, ki tudja merre. Én biztos megoldanám, hogy ne tudjon a babára ugrani.
2012. jan. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nyáron a tesómék cicája ugrált folyton a babakocsiba. :)

Ott ültem kb 1 méterre tőlük, rögtön kiszedtem, aztán térült-fordult és megint vissza ugrott. Picit berágtam rá, de nem bántottam. Én sosem mozdulok a kocsi mellől, ha a gyerek kint alszik. Folyton nézem, hogy szuszog e.

2012. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát az hogy meghal egy egy hónapos kisbaba, mert az anyuka felügyelet nélkül hagyja az udvaron, és ráül a macska a babára, az nagyon durván az anyuka felelőssége. Mindenki maga dönti el, hogy kint van-e a babájával, amíg levegőzteti, vagy hogy oldja meg, de számolni kell vele, hogy ilyenek megtörténhetnek. Ezért nem a macska a felelős. Nyilván hogy ő oda fog menni, ahol kényelmes helyet talál magának.


Én nem hagytam egyedül a kislányomat, vagy kint voltam vele és olvastam a hintaágyon amíg ő aludt mellettem a babakocsiban, vagy sétáltunk. Nekem ez így volt egyértelmű és így éreztem biztonságosnak. Más meg máshogy dönt. Nyilván egy szélsőséges eset, hogy egy macska miatt haljon meg egy levegőző kisbaba, de ahogy látjuk, megtörténhet ez is. Sajnos. Viszont a konzekvenciát is le kell(ene) vonni ilyenkor.

2012. jan. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!