Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti párotok hogy beszél a...

A ti párotok hogy beszél a babátokról? A nevét mondja vagy valami mást?

Figyelt kérdés
Az enyém mindig azt mondja, hogy a gyerek. Még ha nekem szól, hogy pl vigyem át a gyereket a másik szobába akkor is. Én nem használom ezt a kifejezést, mert túl durva számomra. Inkább a nevét mondom vagy babám, vagy ilyesmi. Eléggé zavar, hogy gyerekezi :( Beszéltem is már vele erről, de nem tudja miért mondja ezt.
2012. jan. 25. 07:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mostanában született netán a pici? Mert ha igen akkor teljesen normális. A férfiak először azzal, hogy tényleg apák lettek általában akkor szembesülnek amikor kibújik a baba. Persze korábban is tudják csak éppen még megfoghatatlanabb számukra, mint a nőknek akik mégis csak kihordják a gyereket.

Hidd el változni fog, hozzáteszem az első időkben nekem is olyan furcsa volt nevén szólítani a kislányomat.

Ha már nagyobb a baba akkor viszont passzolom, hogy miért csinálhatja.

2012. jan. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
6 hónapos már. Pedig amíg a pocakomban volt mindig becézte.
2012. jan. 25. 07:57
 3/17 anonim ***** válasza:
A becenevén! Amiből kb. már 10 van!:))
2012. jan. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%

Ha olyat művel, amit nem szabad, akkor a nevét. Ha nagyon olyat művel, akkor a teljes nevét és közli, hogy most atyai szigor van.

Egyébként becézi, a becenevein szólítja.

2012. jan. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ez érdekes kérdés :) nálunk még nincs meg a baba, a férjem ha a pocakomhoz beszél neki, akkor a nevét mondja, és én mondom mindig, hogy "a gyerek" meg "a kicsi" :)
2012. jan. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nálunk ikrek vannak, mind a kettőnek rengeteg beceneve van. Vagy azokból mond valamit Apu, vagy a nevüket használja. És én is. :-)
2012. jan. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk babinak hívja:)
2012. jan. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2 hét múlva lesz két éves a fiunk, mostmár egyre többször a nevén/becenevén szólítja. De nagyon sokáig baba volt. Ez részben még ma is megvan, mert ha rosszalkodik, vagy nem akar szótfogadni neki, akkor még mindig babának hívja.
2012. jan. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
én is szoktam ezt használni, de attól még ugyanúgy imádom a fiacskám. Én sem tudom, miért használom.
2012. jan. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Fura, nálunk pont fordítva van. A párom mindig Dorkának, Manócskának hívja, én viszont mindig azt mondom, hogy "a gyerek".

És én sem tudom, miért, de engem is borzasztóan zavar. Próbálom magam tudatosan leszoktatni róla, egyelőre kevés sikerrel... Pedig amikor a pocakomban volt, én is mindig Dorkának hívtam, nem tudom, mi változott.

3 hónapos a lányom.

2012. jan. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!