Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és mennyi idősen kezdtét...

Mivel és mennyi idősen kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

Kislányom nemsokára 4 hónapos lesz. Csak anyatejet kap és nem is igazán szándékozok neki mást adni egészen 6hónapos koráig. Gondoltam azért előre érdeklődök ki mivel és hogyan, mikor kezdte ja és miért? Eddig ügyesen megoldottam mindenféle problémát a babámmal, de valahogy a hozzátáplálással egy picit bizonytalan vagyok.

Remélem sokan válaszoltok!

Előre is köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 27. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

A védőnők azt mondta, hogy kezdjük el a kóstoltatást kb. 4 hónaposan azért, hogy mire 6 hónapos lesz, és hozzá kellene táplálni, már legyünk túl a kóstoltatáson. Így van idő bőven az új ízek lassú, fokozatos bevezetésére.

4 és fél hónaposan kezdtük alma levével.

2012. jan. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
42%

3 hónaposan meggy, őszibarack adásával kezdtem.

Addig csak anyatejes volt, most 10 hónapos és még mindig anyatejes :-)

2012. jan. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%
Alma, őszibarack volt az első 4 hónaposan. Védőnő javaslatára. Kevés volt a tejem, nem volt széklete, nem nagyon hízott... Nemrég múlt 6 hós, szopizik és eszik gyümit, főzelékeket már. 4-6 hónap között amit adtam neki: alma,őszi,sárgarépa,fehérrépa,sütőtök,krumpli,cékla, bébiételből sárgabarackos és szőlős,rizs + gabonapép,tejpép. 6 hónaptól eddig adtam neki: banán, körte, husi. Most akarok a napokban spenótot és brokkolit adni neki.
2012. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
7 hónaposan almával. 6,5 hónapos korában próbáltam először, de nem fogadta el, én meg nem erőltettem.
2012. jan. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szia! Mi 6 hónaposan kezdtük almalével, aztán almapürét kapott. Mindig csak egy-két kanállal. És két étel bevezetése között legalább 3 napot vártam. Van egy jó babaszakácsköny, én innen töltöttem le: babybooz.com , sok hasznos infót találtam benne a hozzátáplálással kapcsolatban. Remélem tudtam segíteni.
2012. jan. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!