Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elkeseredtem. Tényleg...

Nagyon elkeseredtem. Tényleg ennyire nem szeretik a szülők a védőnőket?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, már elvégeztem egy OKJ-s képzést, és minden álmom, hogy védőnő legyek, de ahogy olvasom, sok anyuka feleslegesnek tartja őket. Tényleg így van?
2012. febr. 4. 19:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Mi most fogyasztjuk a harmadik védőnőnket, és alig múlt 1 éves a babám. :)

Az első egy kedves, aranyos, mosolygós fiatal hölgy volt. Személyiségével, stílusával semmi bajom nem volt. Viszont saját gyereke nincs... vagyis hogyan ad ő tanácsot nekem arról, hogyan szoptassak, mikor ő sosem csinálta?!

Néha az idegesített, hogy állandóan jött megnézni minket. OK, tudom, hogy ez a kötelessége az első 6 hétben, de minden találkozó alkalmával legalább 1 órát ott töltött és semmi értelme nem volt.

3 hónapos volt a babám, amikor költöztünk családi házba.

A második néninkkel így találkoztunk. Ő 60-hoz közeli, szintén kedves, mosolygós. Rengeteg rutinnal, van saját 3 neki... anyukámmal együtt dolgoztak anno - anyum orvos - őt imádtuk. Soha nem szólt bele semmibe, de ha kérdésem volt, bármikor segített szívesen. Első alkalommal nyugtázta, hogy tökéletesen el van látva a gyerek. Tiszta, körme levágva, haja megfésülve, stb. Utána havonta egyszer mentünk a kötelező mérésre.

Ő nyugdíjba vonult. :(

A harmadik nénink morcos, 50 körüli... érte nem rajongunk. hozzátáplálási divatot nagyon szeretné követni... vagy alapos oka :)) van arra, hogy a tápszereket preferálja 1 éves kor felett is, vagy nem tudom. Próbálna beleszólni mindenbe, de hidegen hagy. Kicsit ő is olyan, hogy a "nagykönyv" szerint kell mindennek történnie. Ez a hozzáállás nem szimpatikus benne.


Hogy röviden válaszoljak a kérdésedre, személyiségtől és viselkedéstől függ.

De gyakran feleslegesnek tűnik, hogy valaki beleokoskodjon kívülről a gyerek gondozásába, amíg anyuka önmaga is tökéletesen boldogul vele. Persze más kérdés, hogy egy védőnőnek feladata, hogy kiszűrje, ha nincs megfelelően gondozva egy gyerek.

2012. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Én szeretem a védőnőnket. Első babás anyuka vagyok sokat segített tanácsokkal a terhesség alatt és a picur megszületése után is. Ő maga 3 gyermekes anyuka, így tapasztalata is van nem csak azt mondja, amit könyvből megtanult.
2012. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 alaszka ***** válasza:
Én szeretem a mienket, középkorú, de modern, bár sok újat már nem tud mondani 2. gyereknél. Szerencsére amúgy úgy le van terhelve, hogy az első gyereknél is összesen 2x volt itt, pedig már 4 éves, a másodiknál, meg eddig 1x volt, mikor megszületett, ő 7 hónapos. Viszont én minden hónapban bevittem amíg kicsik voltak, megelőzve őt, mert én sem szeretem a váratlan látogatókat.
2012. febr. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

2 gyermekem van, a nagy 3,5 éves, a kicsi 1 éves. Az elmúlt 4 évben 4 db védőnőnk volt, ebből 1 db volt, akit imádtam, a többi felejtős. Pedig barátságos, társaságkedvelő, kompromisszumos megoldásokra hajló ember vagyok, mások szerint is.

Utálom, ha kerek perec megmondják mit és hogyan csináljak, főleg az én véleményemet nem kérdezik meg. Azt meg még jobban utálom, ha egy idegen aki évente 5-6 alkalommal látja 5 perc erejéig a gyerekemet jobban akarja ismerni nálam.


A 3 felejtős védőnéni mind elkövette az előbb említett hibákat.

Az első, akkor verte ki a biztosítékot, mikor kihívtam, hogy segítsen a szopiban, mert nem nagyon gyarapszik a babám, folyton sír stb. bejött, ránézett a gyerekre, (aki valóban jó húsban volt, csakhogy akkor már 2 hete egy grammot sem hízott ) és közölte, hogy anyuka jönnek, mennek a frontok, nyűgösek a babák, semmi gond. Nem volt ott 5 percet, elviharzott. Így mentem a gyerekorvoshoz, többet nem is kerestem ezt a nőt. nem ez volt az egyetlen hülyeség, de ez verte ki a biztosítékot.

A második, egy tutyimutyi volt, semmit nem tudott, ha felhívtam valamiért, mindig azt mondta, várj egy kicsit megkérdezem. no comment...

A harmadik egy 2 gyerekes anyuka volt, egy végtelenül kedves, türelmes, mindig megosztotta a saját tapasztalatait, mindig megkérdezett engem, hogy mi a véleményem a dologról, bármivel felhívhattam, mindig segítőkész volt, ha valamiben bizonytalan volt, őszintén megmondta, hogy ezzel inkább hívja a gyerekorvost, nem akart soha kioktatni, okoskodni.

A mostani egy fiatal csajszi, nincs gyereke, kezdő, amivel alapvető nem lenne gondom, de akkora hü..lyeségeket tud mondani, hogy a hajam égnek áll. 11 hónapos volt a fiam mikor mondta, hogy akkor váltsuk ki a reggel esti tápszert, gyümölcsre meg főzelékre. A múlt héten beállított kérdezés nélkül, holott tudta a hogy kicsi nagyon beteg (előtte nap mondtam le az 1 éves státusz időpontját), mondván, jaj itt voltam a szomszédban, akkor megcsináljuk most a státuszt. A gyereknek 39 fokos láza volt és nem látott a takonytól. És még mindehhez jött, hogy kézmosás nélkül akart hozzányúlni a beteg gyerekhez, miután végigjárt már aznap isten tudja hány családot!


De jó hogy feltetted a kérdést, sokat tanulhatsz mások hibáiból.

2012. febr. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

én még csak kismama vagyok, de nagyon jó védőnőt fogtunk ki, idősebb de nagyon felvilágosult, nem piszkál pedig sokmindenben máshogy gondolkozunk...pl a várandósgondozás gyakoriságát illetően...(amit muszáj azt elviselem) egyszer volt nálunk, kedves, jót beszélgettünk, megmutattam milyen könyveket olvasok (szülésfelkészítő, szoptatás..stb)

nem nagyon ismerte őket de örült hogy tájékozodom. Azt nem értem miért kell hozzá havonta járnom. Hogy megmérje a súlyom vagy vérnyomásom? na mindenesetre szívesen megyek hozzá! ha nem lenne szimpi biztos nem mennék

2012. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 védőnőnk volt eddig. Az elsőt nagyon szerettem, mindig kijött hozzánk pontosan megbeszélt időben, nem maradt sokáig csak kb. 20-30 percig, de jól is esett akkoriban hogy valaki jött látogatóba, akinek mesélhetek a babámról :-) Soha nem oktatott ki, elmondta a véleményét dolgokról és adott pár jó tanácsot, amit aztán vagy megfogadtam vagy nem.

Az új védőnővel sincs bajom, de tőle még érdemi infot nem kaptam, valahogy amikor hozzá megyünk azt kicsit elpazarolt időnek érzem, emberileg nem vagyunk egy hullámhosszon, úgyhogy csak annyi időt töltünk nála amennyit szükséges. Megméri a kislányomat és igazából ennyi...

Hááát, hogy feleslegesek-e...én is valahogy úgy gondolom, hogy inkább azokhoz kellene hogy rendszeresen járjanak, akiknél valami problémát tapasztalnak, de nekem nem fáj ez a havi pár perc amit erre szánunk.

2012. febr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Én több védőnővel is találkozom egyszerre, és mindegyiket tisztelem és becsülöm.

A saját védőnőnket bármikor, bármivel kapcsolatban felhívhatom, elmondhatom neki a problémáimat. Neki már nagykamasz gyermekei vannak, de nagyon jó tanácsokat tud adni, és nem csak a "nagykönyvből". Mivel nem a körzetes doktornőhöz járunk, így a mi dokinénink tanácsadásán az Ővele dolgozó 2 védőnővel is találkozunk. Ők is sokszor megkérdezik, hogy segíthetnek-e, pedig még soha nem kértem Tőlük tanácsot.

2012. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Védőnő vagyok, már van 3 gyerekem, de amíg nem volt, sokkal kevesebb "becsületem" volt vagy hogy fogalmazzak, erre szoktuk is mondani kolléganőkkel hogy ez az a szakma ahol kifejezetten előny a gyermek :)

Egyébként pedig tényleg nagyon nehéz megtalálni azt a szintet, azt a pontot ami az adott anyukának megfelelő de gyakorlattal egy idő után sikerülni fog nagyrészt!Ahogy jól megfogalmazta előttem író válaszoló, egyik legkényesebb témába próbálunk tanácsot adni és "beleszólni" bár nem szeretem így hívni. És nem fog mindig sikerülni megfelelni mindenkinek, de a sok vagy legalább néhány pozitív visszajelzés erőt fog adni! Nem könnyű szakma (ha jól akarja csinálni valaki) és megélni se nagyon lehet belőle, adminisztráció és papírmunka egyre több (ahelyett hogy inkább ténylegesen az anyukákkal tudna foglalkozni az ember).

Egyébként nekem 3 védőnőm volt eddig és ebből 2 rendkívül szimpatikus, korrekt volt bármikor számíthattam rájuk segítettek amiben csak tudtak! Mert nekem is volt kérdésem és kételyem, épp azért amit előttem is írtak, hogy a tankönyv az egy dolog, a másik meg a baba akit "kapok" aki nem olvasta a tankönyvet és mindent másképp csinál mondjuk :))

Egyébként még ami nehéz téma és nálam sokszor előjön az azok a kérdések amire több jó válasz is létezik. És akkor a védőnő úgy tűnik mintha nem lenne tisztában a dolgokkal vagy nem lenne határozott véleménye holott egyszerűen csak a dolog több irányból is megközelíthető és más más anyukánál más válhat be. Gondolok itt a hozzátáplálástól kezdve a mozgásfejlődésen keresztül a beszédig sok témára.

2012. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Első gyermekes anyuka vagyok, nagyik messze, barátnők közül először babás, egy végtelenül kedves, segítőkész védőnőnk van, aki sem nem sok, sem nem kevés, ehhez társul az is, h amit meg akarok kérdezni, felteszem és nem várom, h a számba hulljon a válasz és még én akadok, h miért nem találta ki a gondolataimat (ezt itt olvastam nemrég, anyuka panaszkodott)! 2havonta jön, minden első hónapban pedig mi megyünk.Én örülök, hogy van nekünk! Függ a te személyiségedtől és az anyukáétól és van hogy akárhogy szeretnéd, a kettő együtt nem passzol. Ha minden vágyad ez, legyél védőnő! Tényleg pozitívum a szememben, ha van gyereke.
2012. febr. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! (Még szívesen olvasok)

Hát igen, nagy előny lenne a saját gyerek, de ha elvégzi az ember az egyetemet, 2-3 évet minimum dolgozni kell (úgy tudom), hogy az ember elmehessen szülési szabadságra, és az a 2-3 év bizony baba nélkül lesz. Így pedig az anyukák (a válaszok alapján) nem tartják jó szakembernek a védőnőt. Vagy nem is jó szakembernek, inkább nem eléggé tapasztaltnak.

2012. febr. 4. 22:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!