Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elkeseredtem. Tényleg...

Nagyon elkeseredtem. Tényleg ennyire nem szeretik a szülők a védőnőket?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, már elvégeztem egy OKJ-s képzést, és minden álmom, hogy védőnő legyek, de ahogy olvasom, sok anyuka feleslegesnek tartja őket. Tényleg így van?
2012. febr. 4. 19:22
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
a 18 as vagyok, azért van olyan akinek nincs gyermeke (még) de attól függetlenül szeretik a gondozottai :) Ezt csak azért írtam, hogy míg más munkáknál sokszor az a probléma hogy sakkozgatni kell, hova lehet 2-3 év munkából való kiesést beilleszteni úgy hogy utána még számítson a munkáltató a kisgyerekes anyukára-addig egy védőnő esetében legalább ez nem jelent olyan nagy problémát sőt inkább előnyt.
2012. febr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Védőnő függő,és személyiségfüggő.Az én védőnőmet,nagyon kedveltem,fiatalka volt nagyon,de kedves,segítőkész,és mindig tudott segíteni.Megszületett a kisfiam,akkor felhívtam megbeszéltük mikor jön,majd eljött az első két hétben,aztán elköltöztünk az anyósékhoz 3 hónapra(muszáj volt),ott kifogtunk egy borzalmasan idegesítő védőnőt,aki 3 hónapon keresztül minden héten beállított a legrosszabb időpontban sosem szólt csak jött,segíteni nem segített,a kérdéseimre nem tudta a választ,mikor kevés lett akkor ugye mindent próbáltam amit ajánlott semmi nem jött be majd egyik napról a másikra teljesen elapadt próbáltam fejni,szoptatni semmi nem ment,felhívtam a védőnőt elmondtam a problémát,ő meg mintha nem hallaná azzal jött fejem le a tejet tegyem el és majd összegyűlik és akkor lesz tejem.Na ekkor elszakadt nálam a cérna miután 3.alkalommal is még mindig ezzel jött,már semmi tejem nem volt,tápszert kapott a kisfiam,ő még mindig ezt szajkózta.Aztán visszaköltöztünk és visszakaptam a régebbi védőnőmet,aki habár nagyon fiatal sokkal jobban ért a dologhoz,és igazán szereti a babákat nem úgy mint a másik,aki csak unalomból járkált minden héten hozzánk.
2012. febr. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
*kevés lett a tej
2012. febr. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
23%

Ha mutatsz nekem egy olyan védőnőt, akinek még haszna is van, esküszöm, szeretni fogom!

Az eddigi tapasztalataim alapján (3. babámat várom, de voltak védőnőváltások, mert vagy ők kerültek másik körzetbe, vagy épp mi költöztünk el, stb.) már túl vagyok 6 védőnőn, kettő volt, akinek legalább volt egy saját gyereke, a többi csak fényképen látott kisbabát. Szoptatással kapcsolatban annyi hülyeséget mondtak - szoptatási tanácsadóval állok kapcsolatban, rengeteget tanultam tőle - hogy a hajam égnek állt, ha csak egyet is megfogadok a tanácsok közül, nem szoptattam volna, az tuti. A nagykönyvet bebiflázzák, az már nem érdekli őket, hogy a gyerekek nem gépek, eltérően fejlődnek... Elveszik az ember idejét, mondjuk soha nem voltam hajlandó bevinni a gyerekeket tanácsadásra, de ők azért eljönnek időről-időre, jól elücsörögnek a nappalinkban és teszik a semmit, közben nekem elveszik két órámat, amikor jobb dolgom is lenne.

Nem egyszer fordult elő, hogy megkértem, ok., hogy jön, de ne csöngessen, mert alszik a pici, csörgessen meg telón, ha itt van, hát nem ráfeküdt a csengőre??? És még mondta is, hogy nem baj, legalább megnézi a gyereket, vetkőztessem le. Mivan????? Any...d, az....

A mostani védőnőnk szerencsére lusta kijönni ide, ahol lakunk (város széle), viszont hiába is mondtam neki, hogy terheskönyvet kellene csinálni, de a terhestanácsadásra nem tudok bemenni, mert egytől háromig van és nem tudom a nagyobbakat kire bízni, viszont ilyenkor hozom haza az oviból a háromévest és altatom a kicsit, mire felébred és eszik már rég elmúlt három óra. Bementem csecsemőtanácsadáskor (megjegyzem, egyetlen baba sem volt a környéken sem) hogy hátha meg lehetne csinálni, bejelentette, hogy akkor nem lehet, mert olyankor csak a gyerekekkel foglalkozik. Hangsúlyozom, nem volt gyerek, csak az enyém, mert akkor se tudtam kire bízni, vittem magammal....16 hetesen lett kiskönyvem, akkor is úgy, hogy megszerveztem, hogy a férjem kivett egy szabadnapot... No comment...

Sorolhatnám napestig a problémákat, de igazából az a véleményem, hogy védőnőkre semmi szükség (én amúgy ártónőknek hívom őket, mert jót még nem láttam tőlük, rosszat viszont rengeteget), fölösleges pénzkidobás fizetni őket. Ahol nincs szükség rájuk, oda nyomulnak, ahol meg lenne - mondjuk a városon kívül a c---gánysoron, ahol megtaníthatnák a gyerekeket kezet és fogat mosni, na oda meg be nem teszik a lábukat.

2012. febr. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Szia! Én olyan vagyok, hogy ami szerintem felesleges, annak nagyon ellenére vagyok, ilyen a védőnő is! Semmi értelme nincs, én ha gyereket vállalok valahogy ki fogom kerülni. Más országokban bőven elég az orvos, akkor itthon miért nem? A romáknak meg úgyse tudsz parancsolni, ott úgyse tudod megakadályozni a gyerekbántalmazást. A legtöbb védőnő pedig kioktató stílusú, bunkó, bejelentés nélkül jön, beülős, kávézós.... Nekem erre nincs szükségem!
2012. febr. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
A mi védőnőnknek egyik fülén be a másikon ki a mondanivalóm! már 4 hónapja mondom neki, hogy nem alszik a baba éjszaka és fél-1 óránként kel (nem vicc), és mindig az volt a válasz, hogy "huncutka" és nevetett hozzá! most 4 hónap után megint mondtam neki, hogy még mindig ugyanaz a helyzet és előjött azzal, hogy ismer anyukát, akinek 2 éves a gyereke és még mindig felkel éjszaka egyszer. mondtam neki, hogy "OKÉ, DE AZ ÉN GYEREKEM FÉL ÓRÁNKÉNT KEL, NEM EGYSZER 1 ÉJSZAKA! NEM MINDEGY!". akkor vissza kérdezett, hogy "tényleg?". olyan ideges lettem, mert már mióta ezt pofázom és ő meg nem is figyelt rám! csak huncutkázott.... egyszer volt kint lakáson, többször sem jött és mindig sietett a tanácsadáson. pedig az elején nagyon szerettem! pénz beszél....
2012. febr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Én szeretem a védőnőmet:)

Szerintem fontos, hogy rugalmas legyen és ráérezzen a pácienseire. pl. nálam rájött, hogy a terhesgondozáson, ha beszélgetünk előbb és csak utána mér vérnyomást, akkor az normális lesz. Ha ezzel kezdte a Jó napot kívánok után, nekem mindig magasabb volt picit(fehér köppeny fóbia).

A gyerekeimet szereti, ha problémám van, segít, extrém esetben még hétvégén is.

2012. febr. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!