Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az együtt...

Mi a véleményetek az együtt alvásról? Aludtok (aludtatok) -e együtt pici babátokkal? Ha igen, akkor hány éves koráig?

Figyelt kérdés
Pl. az én kisfiam 8 hetes és én imádok Vele aludni :-) de csak ritkán szoktam magam mellé venni, egyébként a kiságya közvetlenül az ágyam mellé van húzva.
2012. febr. 7. 13:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

Második verziód amit én jónak látok, hogy az ágya az ágyad mellé van húzva, lehet olyan bölcsöket kapni aminek oldala leengedhetö így szinte teljesen veled de külön helyen alszik.


ami tény hogy a szülök közti altatás a bölcsöhalál egyik magas rizikófaktorja. nem a ráfekvés okozz a ahalált, oxigénhiányt hanem hogy a szülök közötti levegö mozgás nagyon gyenge a baba sokkal kisebb mint a felnöttek teste. a másik pedig bele furja a baba a fejét a párnába de kiemelni nem tudja. ez tény, de ahogy magyarországon maga a bölcsöhalálról sem akarnak nagyon tudomást venni a szülök így ez nem szokta érdekelni öket.


az hogy napközben amikor apa nincs melletted és együtt az ágyban vagytok, nagy hely, jó levegözés van az telejsen más.

2012. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 1 éves koráig ágyában aludt majd fogzás miatt átkerült hozzánk!Most 25 hónapos és kapott ágyat lassan de biztosan egyre tovább alszik a saját ágyában éjjel!Még alhatott volna velünk de sokat forgott és nem győzött minket rugdalni! :)
2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem aludtam a kislányommal, születése óta külön szobában a saját kiságyában alszik, de én így is szerettem volna, így tudom hogy nyugodtan átalussza az éjszakát,mert nincs semmi zaj(pl. hogy én forgolódok).

Nincs baj azzal ha Te a kisfiaddal szeretsz aludni :) Majd ha nagyobb lesz szerintem nehezebb lesz elaltatni,mert hiányozni fog neki a társaságod ha nem leszel mellette,de ha ez téged nem zavar,akkor nincs miért aggódni :)

2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Amíg éjjel is szopizott a lányom, addig volt, hogy egyszerűen elaludtunk mindketten cicizés után az ágyban.

Ez kb. 2-3 hónapos koráig volt így. Utána már nem. Nem is akartam, mert sokkal kényelmesebb volt mindkettőnknek, ha külön ágyban aludtunk.

Véleményem az együtt alvásról...nem is tudom. Én nem akartam. Persze nem fog zavarni, ha két évesen majd áttipeg hozzánk éjjel, hogy bebújjon közénk, de alapvetően külön ágyban fekszünk le aludni.

2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Amikor hazajöttünk a kórházból, akkor megetettem a mi ágyunkon és ott helyben el is aludtam. Kb. 5 órát aludtunk úgy együtt.

Egyébként kezdetektől a saját szobájában, saját ágyában alszik.


4 hónapos oltásánál belázasodott nagyon és bementem aludni a szobájába. Ott van egy ágy ilyen esetre.

Gondoltam odarakom magam mellé, hátha megnyugszik. Nagyon sírt és tolt el magától. Visszatettem az ágyába és aludt reggelig. Egyszer sem kelt fel és láza sem volt reggelre.


Most lesz 7 hónapos. Napokban megint megpróbáltam vele "aludni". Katasztrófa volt. Szó szerint tombolt az ágyáért.

2012. febr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nagyon szeretek vele aludni. Elején nem mertem pontosan a bölcsőhalál miatt és hogy a légzésfigyelőben jobban bíztam. hozzá is szokott a kiságyhoz. Aztán néhány hónaposan mikor beteg lett vele aludtam hogy nézzem a kis lázát és teáztassam kényelmesen (külön szobában van). Nagyon jó volt vele aludni és imádtam. De sajnos apa féltékeny volt, mert ő sokat forgolódik nem tudott velünk aludni és neki rosszúl esett, hoyg elpártoltam tőle. Elkezdett a viszonyunk is morcossá vállni. Aztán nagy levegőt vettem és visszaköltöztem hozzá amikor már bőven felépült. Délutánonként most is együtt alszunk, de este apa ölelgeti anyát. Szerencsémre ő kiságyban is szeret aludni így nincs ezzel gond.
2012. febr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egészen 8 hónapos koráig a saját ágyában aludt! Aztán egyszer csak elkezdett óránként ébredni, amitől végkimerülés közeli állapotba kerültem, így kényelmesebb volt, ha mindjárt ott marad az ágyunkban. Eleinte nagyon zavart, mert azért így éberebben alszunk, de kezdem megszokni. Ha felsír, gyorsan cicire rakom és már alszunk is tovább. Hogy erről hogyan fogom leszoktatni, azzal majd ráérek később foglalkozni.

Azt viszont nem állítom, hogy nem jó érzés, hogy ott szuszog mellettem! ;)

2012. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, aludtunk imádtuk amikor ott volt köztünk apa is.Kb. 3-4 hónapos lehetett amikor már nem volt erőm visszatenni a kiságyába hajnali szopi után. 6 hós koráig 2,5-3 óránként kérte a cicit. Utána már csak 1-2x ébredt. Kb. 1 éves koráig aludt mellettünk hajnaltól. Utána már nem ébredt hajnalba csak reggel 6-7 körül, ilyenkor visszatettem a kiságyba ha visszaaludt, ha meg nem akkor már szopi után indult a nap.
2012. febr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy jártam mint a 7. válaszoló!!!:(Az első gyerkőc elejétől saját ágyban aludt,bölcsőhalál miatt,féltem,a figyelőben bíztam én is.

A második pár hete kapott rá h felül éjjel és ordít,de torka szakadtából,és semmi nem jó,csak ha mellettem fekszik.Olyan éberen alszik h nem tudom visszacsempészni.Így,mivel nekem se ártana aludni,hagyom magam mellett.De rettegek h odakap,és 3 évesen is mellettem alszik majd.:S

2012. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amúgy az elsőt miért pontoztátok le? Ezek tények,akkor is ha nem tetszik.
2012. febr. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!