Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megosztanátok velem pár...

Megosztanátok velem pár tapasztalatot? Légzésfigyelős kérdés.

Figyelt kérdés

Az imént próbáltam légzésfigyelő témában tájékozódni. Rákerestem régebbi kérdésekre, az egyikben egy válaszoló azt írja, hogy légzésfigyelő hiányában halálos veszélynek teszi ki az ember a gyermekét, sőt, ő kifejezetten felelőtlenségnek, arcátlanságnak tartja, már-már a gyámügy hatókörébe tartozó ügyként tekint a légzésfigyelő hiányára. Értem, aki megveszi, azt is, aki nem, én jelenleg úgy hiszem, hogy nem fogjuk megvenni, de aludnék még rá párat. Picit bántanak az olvasottak - ennyitől rossz anyukának fogok számítani?!?! (A férjem orvos, a kockázati tényezőkkel tisztában vagyunk.) Értelmes mondatokat szinte nem is tudtam kihámozni, mindig harc lett az ilyen kérdések vége.


No de nem sajnáltatni akarom magam, amit remélek, és amit kérnék: írnátok értelmes, vagdalkozás mentes véleményeket pro és kontra a légzésfigyelőről? Miért vettetek, miért nem, mennyire volt jó, mennyire nem, téves riasztások, stb. Köszönöm!



2012. febr. 7. 16:36
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

7. vagyok. Amit a 2 válaszoló belinkelt, elolvastam, hát, nagyon durva. Ezek után biztos amellett leszek, hogy kell a légzésfigyelő.

Most annyira kész vagyok ettől, hogy meg is nézem az épp alvó lányomat, nem-e történt vele valami. Pedig már 3 éves.

2012. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Na, nem is láttam a linkelt kérdést, csak most néztem meg, de én is róla írtam!
2012. febr. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Még azt hozzáteszem, hogy most alszik a lányom, és azért a téma elolvasása után bementem hozzá a szobába megnézni őt, pedig már 23 hónapos...:)
2012. febr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Igen, ez a gondom nekem is, és a férjemnek is, a kirívó esetek eléggé felzaklatnak.


Egyfelől ott a férjem kollégáinak véleménye, meg a férjem tényszerű meglátásai: külföldön dolgozó ismerősök szerint csak itthon "divat" ez, kint csak neonatológus javaslatára ad a kórház a szülőknek (ha van biztosításuk, akkor ingyen), egyébként persze vehetnek önállóan is, de nem szokás. És, hogy igazából az ember a biztonság (vélt) érzetét veszi meg a készülékkel, nem feltétlenül olyan hasznos, stb. Meg ott van a gyerekgyógyászat könyv, a sok információ, aminek utána jártunk, az hogy, az ország egyik legfejlettebb PIC-jén sem figyelik folyamatosan a baba légézést, csak a legelső időkben. Abban természetesen megegyeztünk, hogy ha ne adj' Isten lenne valami olyan rizikófaktor, mindenképp beszerezzük.


De a sok tény mellett ott van, hogy aggódunk a csöppért, hiszen már most annyira szeretjük! :)

Tehát a döntés nehéz, már csak azért is, mert nem feltétlenül a kiadás az, ami zavar (bár lássuk be, nem keveset kérnek érte), hanem az is, hogy tudom: ha tévesen riaszt (mert pl. lemászott róla, ilyen tapasztalata rengeteg ismerősnek volt, és ott volt bennük utána a "frász":)) sosem leszek nyugodt/leszünk nyugodtak. Ezért érdekelnek a vélemények.


(Az persze természetes, hogy egy csecsemőt fokozottan figyelni kell.:))

2012. febr. 7. 17:19
 15/28 anonim ***** válasza:

Kislányom jövő hónapban lesz 2 éves, még mindig használjuk a légzésfigyelőt, a délutáni alvásnál is.

Engem megnyugtat, tudom, hogy ott van az ágyában és egyenletesen szuszog. Nekem nem hiányzik az idegbaj, a rohangálás és a hallgatózás sem, hogy vajon tényleg szuszog e. Na meg én kissé ijedős vagyok, bennem olyan balga dolgok is felmerülnek, hogy a pl plüssállatot az arcára nyomja és attól nem kap levegőt. A minap annyira fáradt volt, hogy hason fekve úgy aludt el, hogy az arcán támasztotta a fejét. Ha nem látom, nem hiszem, azt gondoltam, így nem is kap levegőt az ember, de szépen villogott a légzésfigyelő, tehát látszott, hogy minden rendben, így hagytam aludni ebben a pózban. Ha nem lenne, biztos rohangálnék, hogy nézegessem.

Amíg rácsos ágyban alszik, tuti, hogy bekapcsolom.

2012. febr. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Ne filózz ezen ennyit! ha a férjed orvos akkor nem hiszem, hogy anyagi gondot okozna egy kb 20e ftos légzésfigyelő. Aláteszed és bekapcsolod és kész. Így biztos ami biztos. Meg fog nyugtatni és figyáz rá.
2012. febr. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

15-ös vagyok.

Azt az előbb nem írtam, hogy a 2 éves mellett van egy koraszülött ikerpárom is, ők már nagyok. Amikor ők születtek, nem volt még kapható otthoni használatra ilyen készülék, még kölcsönözni sem lehetett.

2 hónapot voltak inkubátorban, és az egyik lánynak folyamatosan leállt a légzése. Ilyenkor meg kellett mozgatni az inkubátort, hogy vegyen ismét levegőt. Ez napjában sokszor előfordult.

Hát, nem kívánom senkinek azt az aggódást amit a hazahozataluk után végigéltem. 2 kilósak voltak, picik, törékenyek, és szinte az egész éjszakát azzal töltöttem, hogy figyeltem a légzésüket. Baj nem lett, de megfogadtam, hogy ha még egyszer lesz babám, bárhonnan is, de kerítek légzésfigyelőt.

Az az éles hang ami az inkubátorból jött a levegővétel hiánya miatt örökké beleívódott az agyamba, a gyomrom görcsbe rándul a gondolatra is, és megkérdezem magamtól: mi van ha nem jelzi nekem a gép???

Ha a férjem fekteti a kislányt, bemegyek leellenőrizni, hogy tényleg bekapcsolta e a légzésfigyelőt, annyira fontosnak tartom.

Hát ezért vettem!

2012. febr. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ! Túlfizetve mondjuk nem nagyon van azért a férjem sem, sőt, én meg pszichológusként pláne nem, főleg nem annyira, hogy egy 20-30 ezres kiadás meg se kottyanjon. Bár úgy lenne...! :))) De más miatt érdeklődtem, ahogy írtam is. Köszönöm mindenki véleményét! :)
2012. febr. 7. 17:41
 19/28 anonim ***** válasza:

Én elfogult vagyok a légzésfigyelővel kapcsolatban. 10 éves voltam, amikor a szomszédunkban lakó, amúgy makk egészséges unokaöcsém 4 hónaposan örökre elaludt. A mai napig emlékszem a szülei gyászára.

Amikor 18 éve az első gyerekem született, még nem lehetett ilyesmit kapni, aggódtam is eleget. Akkor került forgalomba, amikor a második született, most 14 éve. Hát én megvettem. Akkor 40000 Ft volt a Madarász kórházban, 3 havi részletre adták. És végre eljöttek a nyugodt éjszakák. Most az 5. babám 7,5 hónapos. Az első naptól használjuk a légzésfigyelőt, jegyzem meg ugyanazt, amit 14 éve vettünk. Számomra biztonságot ad. Annak idején végigcsináltam egy újraélesztési tanfolyamot, ezt a tudást szoktam időnként felfrissíteni.

Általánosságban azt gondolom a légzésfigyelőről, hogy érdemes megvenni. Lehet, hogy sosem fog riasztani, és az jó. Az is lehet, hogy akad egy-két téves riasztás, ez meg elviselhető. De ha az ember gyereke esik bele abba a néhány ezrelékbe, akik nem ébrednek fel, sosem fogja tudni megbocsátani magadnak, hogy nem használta. Ez egy lehetőség, érdemes élni vele. Ha a férjed orvos, akkor pontosan tudod, hogy rizikófaktor lehet a kis súly, a dohányzás, a koraszülöttség, a túlmelegedés, de az is tény, hogy teljesen egészséges babával is megtörténhet a tragédia.

2012. febr. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

19-es vagyok.

Most olvastam, hogy aggódsz az ár miatt is, bár gondolom, nem ez az elsődleges szempontod. Nem muszáj ám újat venni. mint írtam, én mosta 4. gyerekkel használom, mivel az elsőnél még nem volt, és remekül működik. Nyugodtan vehetsz akár a Vaterán is, kb. 10000 Ft-ért lehet kapni. Tönkreverhetetlen és jól tesztelhető a működése.

2012. febr. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!