Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megosztanátok velem pár...

Megosztanátok velem pár tapasztalatot? Légzésfigyelős kérdés.

Figyelt kérdés

Az imént próbáltam légzésfigyelő témában tájékozódni. Rákerestem régebbi kérdésekre, az egyikben egy válaszoló azt írja, hogy légzésfigyelő hiányában halálos veszélynek teszi ki az ember a gyermekét, sőt, ő kifejezetten felelőtlenségnek, arcátlanságnak tartja, már-már a gyámügy hatókörébe tartozó ügyként tekint a légzésfigyelő hiányára. Értem, aki megveszi, azt is, aki nem, én jelenleg úgy hiszem, hogy nem fogjuk megvenni, de aludnék még rá párat. Picit bántanak az olvasottak - ennyitől rossz anyukának fogok számítani?!?! (A férjem orvos, a kockázati tényezőkkel tisztában vagyunk.) Értelmes mondatokat szinte nem is tudtam kihámozni, mindig harc lett az ilyen kérdések vége.


No de nem sajnáltatni akarom magam, amit remélek, és amit kérnék: írnátok értelmes, vagdalkozás mentes véleményeket pro és kontra a légzésfigyelőről? Miért vettetek, miért nem, mennyire volt jó, mennyire nem, téves riasztások, stb. Köszönöm!



2012. febr. 7. 16:36
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Én sem akartam venni, úgy voltam vele, hogy a tesóm 3 gyere el volt nélküle, hát az enyém is el lesz. Aztán végül is úgy kaptunk egyet. 4x riasztott eddig be, 3x tényleg nem vett levegőt a lányom, úgy kellett felráznom, tisztára beparáztam.


Ismerősünknek volt már 5 nagy gyereke, bevállaltak egy babát. Nem volt légzésfigyelő, mert a másik 5-nek sem kellett. 6 hónaposan aludt el a kislány örökre tavaly júniusban.

2012. febr. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

3 éve,6 hónapos lányomat temettem el,MERT én is így gondoltam,hogy egy 41.héten született 3630grammos gyereknek ,aki makk egészséges,nah annak aztán nem kell légzésfigyelő!!!Sajnos kellett volna....mert ha akkor észreveszem és felkapom vagy megrázom,még most is velem lenne...

Most 9 hónapos a babám és amíg tinédzser lesz ki nem veszem alóla.Enni nem kér,csak néha feltöltöm az aksiját.Senkit nem zavar és én is nyugodt vagyok.Soha nem riasztott még...

Vegyél egy légzésfigyelőt!!!!

2012. febr. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Kár volt megnyitnom ezt a kérdést... Nem olvastam el az összes kommentet, de szerencsétlenségemre az utolsót, illetve a belinkelt oldalt igen... Kár volt. Csak jól felidegesítettem magam.


Épp ezért nekünk is van. Nem vettük, hanem kölcsönbe van, de megnyugtat. Most 6 hónapos lesz, ezért is érintett az utolsó hozzászóló tapasztalata mélyen.

Az első hetekben mintha egyszer beriasztott volna éjszaka, de ugrottam rögtön, és minden rendben volt addigra. Azóta nem volt ilyen, csak az elem vacakol, de olyankor más a hangja. Ezek szerint akkor elfelejtett a babám levegőt venni?

A biztonság kedvéért szerezz be, mert ha eddig nem is idegesített, az olvasottak után biztosan fog.

2012. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Mit kell ezen ennyit gondolkozni? Megmentheti a gyerek életét,szerencsétlen véletlenek mindig akadnak,és nem fog vigasztalni ,hogyha pont a te babád lesz az az (csak a hasamra ütök) 1000 ből egy akinél nem volt komplikáció,mégis elfelejt levegőt venni.

Én egy percig se hezitáltam,hogy vegyek e. Sőt,örülök hogy "feleslegesen kidobott pénz" volt,mert szerencsére soha nem riasztott. Lehet kölcsönözni is,úgy olcsóbb.

Én aztán nem vagyok a mindenből a legújabbat,mindenféle fejlesztő játékot stb a gyereknek,de a bölcsőhalál egy létező dolog,és életet menthet a légzésfigyelő.Ha az okosok kitalálták,hoyg meg lehessen előzni,akkor előzzük meg én azt mondom. Ha megveszed vékonyabb lesz a pénztárcád,ennyit veszthetsz ,ha viszont nem veszed meg és szükség lenne rá,akkor sokkal nagyobbat mint 20ezer forint. Amúgy el is adhatod utána,igy valamennyi visszajön belőle.

2012. febr. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Fiam 1 hónap múlva lesz 1 éves, és a légzésfigyelő még alatta van. Én függő lettem, mert nagyon megnyugtat a tudat, hogy van! Míg picike volt többször riasztott, de mióta állítottunk az érzékenységén azóta egyszer 3 hónapos korában (nem tévesen).


Buta érv, hogy a PIC-en sem figyelik a picik légzését... Persze, mert eleve lehet, hogy lélegeztetve vannak, vagy ha nem, akkor sokkal bonyolultabb/okosabb műszerrel figyelnek egy csomó minden mást IS rajtuk.

2012. febr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

Mi a pici 3 hónapos korától használunk légzésfigyelőt (őszintén szólva akkor lett rá pénzünk). Komplikációmentes volt a terhesség is, a szülés is, ráadásul egy hónapos korában a Heim Pál kórházban bent kellett lennünk egy hétig (teljesen 'légzésfigyelőmentes' okból), ahol ától zettig kivizsgálták a lányomat. Ezek után azt mondta a védőnő, hogy szerinte felesleges megvennünk, én viszont addig nem tudtam őt "elengedni", nem mertem a saját szobájában, a saját kiságyában altatni. Szerintem ez az én hülyeségem, de már azért megérte megvenni, mert így nyugodtan alszom.

Az együttalváshoz egy gondolat: mindig úgy aludtunk együtt, hogy mellettem, de kicsit kiemelt helyen (szivacson) aludt, így véletlenül sem tudtam rágurulni. Eleinte minden mozdulatára felébredtem és ezt megnyugtatónak találtam, gondolván, hogyha baj van, úgyis felébredek rá, már csak ösztönből is. Aztán, ahogy egyre fáradtabb lettem, egyre inkább nem keltem fel semmire, csak ha már nyöszörgött, vagy sírt. Szóval szerintem az is téved, aki azt hiszi, ő biztosan felébred, ha baj van, meg az is, aki szerint a légzésfigyelő minden problémát megold.

Mi Álomvirágot használunk, soha nem riasztott még (kivéve, ha bekapcsolva felejtettem). Most 6 hónapos a lányom.

2012. febr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim válasza:

A konklúziót lehagytam: szerintem hasznos.

(Egyszer azt mondta a kolléganőm, hogy milyen hülyeség ez a légzésfigyelő, neki 3 gyereke van, egyiknek se kellett, ha meg beriaszt, úgysem tudok mit csinálni. Szerintem nagyon-nagyon nincs igaza, mert ha beriaszt, legalább esélyed van megmenteni.)

2012. febr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Én csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, aztán úgyis mindenki maga dönti el. A fiam 5 múlt, most várjuk a másodikat, az elsőnél is használtunk, volt egykét besípolásunk, de a gyerek jól volt, mg csak nem i s feküdt máshogy. Aztán 9 hónaposan éjjel volt egy újból, akkor viszont alig birtunk életet lehelne bele. Na gondolhatod. Az elsőt valahova elajándékoztuk igy mindenképp veszünk, de sokkal nagyobb a választék mint anno. Még csak téjékozódunk, de van olyan amit a pelusra lehet rakni, ezt még nem tudom, van olyan orvosi amire esküsznek, ez mondjuk húzósabb áron, és most van egy olyan is, ami csak nálad szól és a gyereknél nem, hogy ha tévesen szólna őt ne zavarja. meg persze vannak a régiek, amik öt évvel ezeleött is, úgyhogy nem lesz könnyű a döntés. Én azt mondom mindenképp használj.
2012. febr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!