Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden 16 17 hós gyerek igy...

Minden 16 17 hós gyerek igy játszik? Vagy a babámmal van a baj? Igy nem tudom semmire megtanitani, és ez annyira "bánt".

Figyelt kérdés

A játékait inkább dobálásra és "söprésre" használja mint bármi másra. Azért mert nem érdekli??? Vagy miért? Van neki formabedobó, 2-3 percet eljátszik majd eldobálja a formákat. Duplót is kapott de hogy minek azt nem tudom? Azt is inkább elsöpri meg eldobálja. Próbálok neki olvasni mesekönyvből de kitépi a kezemből és maga lapozza, (az még a jobbik eset) vagy összegyűri a könyvlapokat...semmivel nem tud szépen játszani. Van neki egy ilyen műanyag rúd amire szépen sorjába rá kell rakni a karikákat. Mondjuk azzal egy ideig szépen játszott aztán már azt is söpri és dobálja inkább. Mutogatnám neki a szineket, állatokat, formákat de nem tudom mert nem hagyja.

Szinte semmivel nem tudom lekötni. Inkább "porszivózik" mint játszon a játékaival.


Játékot sem tudok neki venni mert semmi nem köti le. Azért mert nem érett hozzá? Vagy már épp unja?? Más gyerek is van aki ezt csinálja,vagy csak ő ilyen leköthetetlen. Vagy velem van a baj?


Amugy nem lenne ezzel baj csak lefárasztani sem tudom igy, plusz egész nap "rendetlenkedik". Kihuzza a fiokókat mindenhonnan kipakol kupit csinál.


Kezd fogyni az energiám!:(


2012. febr. 7. 11:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Az én fiaim is ezt csinálták!

Amig meguntam és összeszedtem az egyik este mindent amikor már elaludtak és levittem a pincébe!Üres lett a szoba!Szépen elmondtam nekik nincs játék mert nem tudtok rá vigyázni széttöritek dobáljátok!

2 napig játék nélkül voltak!Aztán felhoztam és azóta ugy vigyáznak rájuk mint a szemük fényére!

Ha pedig kipakol csinálj ugy mint aki sir és mondd el neki szépen hogy nem szabad kipakolni mert te már fáradt vagy nem udod összepakolni és ez rossz dolog ilyet nem szabad!Nekem bejött!

Kitartás!

Két kisfiu anyukája!

2012. febr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom sovány vígasz, hogy az én 18 hónapos fiam is ezt csinálja..Lesöpri a könyveket a polcról, tapos rajtuk, tépi őket. Építőkockából építek valamit:addig érdekli, míg leboríthatja. Rágcsál, tör-zúz, dobál...És persze körbe vagyok véve szuper anyukák szuper gyerekeivel, akik mondókáznak, építenek, játszanak...Szóval, segíteni nem tudtam, de ha valaki tudja a megoldást, nagyon várom!
2012. febr. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt kell hogy mondjam hogy az sem hatná meg. Most is a táskám pakolja ki...:( És körülötte meg ott a sok játék, és le se szarja őket...:(
2012. febr. 7. 11:42
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második én is körbe vagyok véve szuper anyuk szuper gyerekeivel...:( És mikor találkozunk nézd ezt is tudja azt is tudja. Én meg itt vagyok hogy tanitanám én sok mindenre de ha semmi nem érdekli???:(
2012. febr. 7. 11:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom ennyi idősen gyönyörűen eljátszott, akár órákig, néztem is nagyokat, amikor azzal kellett szembesülnöm, hogy a fiam totál nem ilyen. Van, hogy játszik szépen, formabedobót, kirakót szereti ő is ideig-óráig, vagy a tesóval duplózgat, esetleg kisautót tologat, de legtöbbször kipakolja a fiókokat, lesöpör mindent a játékospolcról, amit csak elér, kiborogatja a dobozok tartalmát, stb. Nem nagyon tudok vele mit kezdeni, gondolom, előbb-utóbb ő is megérik a rendes játékra, addig nincs más, kivárom.
2012. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lárifári ***** válasza:

A kevesebb néha több! A játékokra is igaz!

Volt időszak, amikor az apróbb darabú játékokat magasra tettem abból a megfontolásból, hogy az esztelen szétdobálásnak a végét vegyem. Mindig el kellett kérnie a játékot. Próbáltam a figyelmét ébren tartani, együtt játszani vele, hol kisebb, hol nagyobb sikerrel. A rövid játékokat hosszabbak váltották fel az idő múlásával. :)

Ráadásul megnyugodott a lelkem is, hiszen ahelyett, hogy állandóan utána pakoltam volna égnek meredt hajjal, Vele játszottam, foglalkoztam. Idővel megszokja a rendet! Még egy tanács: Ha felállítasz szabályokat, azokból ne engedj (legfeljebb nagyobb korában, hosszas beszélgetés után), mert minden egy pillanat alatt összedől.

2012. febr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Felezd el a játékait, az egyik részét tüntesd el 1-2 hónapra, a másik felét hagy kinn neki. Azután csere. Az újdonság erejével fog hatni rá, és leköti. Itt olvastam, és így csinálom. Bár van 1-2 "sztár" játék, amit szeret. De az esetek nagy részében pakol, jön, megy, ugrál, intézkedik. Tudod fejleszteni, csak ragadd meg az alkalmakat. Pl. ha kipakol a táskádból nézzétek meg együtt mi micsoda, milyen a színe, tapintása, nagy v. kicsi. Ennyi elég neki. Néha úgy érzem rágörcsölünk erre a fejlesztésre. A szupi anyukák meg attól szupik, hogy jól tudnak kamuzni.
2012. febr. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kislányom ugyan "még csak" 13 hós, de ő is mindent rág, és rombol. Mellette meg rohan, szaladgál szinte a lakásban. Én is elhűlve olvasom, hogy sok baba ekkor már formabedobózik - míg a lányom csak rágja a formákat. Könyv? Azt is csak rágja, ha hagynám, széttépné. Olyat is olvastam már, h kérésre odaviszik az ilyen-olyan játékokat, ruhadarabokat. Hát a lányomnak eszébe nincs, pedig sokmindent megért. Hát ennyi, várok türelemmel, majd eljön az az idő is, amikor már "normálisan" fog tudni játszani, és esetleg lehet vele mesekönyvet is nézegetni. (Ja, és persze ő is nagy pakolós, de csak a kipakolás megy :o) )
2012. márc. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!