Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytátok valaha, hogy álomba...

Hagytátok valaha, hogy álomba sírja magát?

Figyelt kérdés

Én éppen ezt próbálom, mert elfogyott a türelmem. 10 hós, állandóan csüng rajtam, imádom, de a ma délutáni alvás nem jött össze, talán azért mert én is ideges voltam nagyon egész nap (családi okok, de már elmúlt), szóval kétszer próbáltam elaltatni, szoptattam, altattam, ringattam, babakocsiban tologattam, etettem tápival, semmi, utána fogtam betettem a kiságyba, már vagy 20 perce sír, de az ajtó be van rendesen hajtva, szerintem ott álldogál :( Szerintem elaludna lassan - talán... bár még ilyet sose csináltam, de néha lehet, nem?

Első babás.


2012. febr. 9. 18:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
SOSEM csináltam és nem csinálnék ilyet! Nem lenne szívem hagyni szenvedni ott magában. Addig vagyok a babámmal még szüksége van rám!!
2012. febr. 9. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
43%
Hagytam. És nem azért, mert szívtelen vagyok, hanem hogy megtanuljon egyedül elaludni. 2x sírt negyed órát, azóta csak leteszem és alszik. Nem az a jó, ha egész nap csak rajtad lóg.
2012. febr. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém is eltud aludni egyedül, de ha sír odamegyek hozzá, simogatom a hátát. Nyilván oka van amiért sír. Első voltam.
2012. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 hós a babám és sosem hagytam sírni, nem bírom hallgatni és sajnálom is szegénykét. Nálunk is volt néhányszor kb egy-másfél órába telt, de mikor fogytán volt a türelmem nyeltem egy nagyot és folytattam, hogy ne vegye észre hogy már kivagyok.
2012. febr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Bementem, persze ott álldogált a nyuszijával a kezében, sírt az ajtó irányába. nekem is megszakad a szívem, de amíg sírt legalább összekaptam a lakást, mert már úszott minden, egyébként lépni sem tudok tőle napközben.

Na akkor este korai fekvés lesz. Este egyébként szépen alszik, cicin altatom el, délután is menni szokott, de ma valahogy sehogy sem, pedig kétszer is nekifutottunk :(

Egy csomó rokon - akinek amúgy nincs babája, vagy már régen volt, pl. após - a fejünkre olvassák állandóan, hogy miért van folyton ölben, el van kényeztetve, nem hagyjuk sírni, amúgy így is hisztis a kisasszony rendesen. Én nem értek egyet azzal amit mondanak, de azért néha csak lehet már hagyni, attól nem lesz lelki sérült, nem?

2012. febr. 9. 18:19
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer hagytam,de aztán volt olyan lelkifurdalásom,hogy soha többé nem csináltam. Inkább próbáltam máshogy elaltatni.
2012. febr. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, én evvel az elkényeztetett dumával nem értek egyet. Igaz, az én babám még csak 3 hónapos, de mindenkitől megkapom, hogy hagyjam sírni, hablabla. Én nem hagyom. És láss csodát szinte soha nem sír, csak ha éhes vagy nagyon fáradt, és nem dicsekedésből de a környéken ő a legértelmesebb, érdeklődőbb és fejlettebb 3 hónapos. Persze lehet, hogy nincs összefüggés, de szerintem ha sír, akkor az okkal van és még pici ahhoz egy 10 hónapos is, hogy így "büntessék". Az elkényeztetés nem itt kezdődik. Szerintem.
2012. febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem is sírhat DE ha eddig nem engedted, akkor most rosszul esik, csalódott. Én megértelek, de túl kéll lépni a fradságon, kimerültségen. Ha itt kérsz tanácsot, akkor te is érzed hogy nem biztos hogy jól döntöttél a sírással.
2012. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Ranschburg Jenőtől idézek, miért ne hagyd sírni a babádat:

"Ha egy kisbabát letesznek, és nem veszik fel, amikor sír, azzal azt tanítják neki, hogy ő nem fontos, a jelzései sem fontosak, nem érdekesek és egyáltalán nem érdemes szólnia, ha valami baja van. Azt hiszem világos, hogy ez hova vezethet. Valóban megtanulja a kicsik nagy része néhány nap alatt az új „rendet”, a kérdés az, hogy valóban ez-e a cél. Sok szülő értetlenül áll később a két-három, vagy hat-nyolc, tizenkét-tizenhat éves gyermeke ellenszenve, idegensége és agresszivitása előtt. Sajnos a szülők nem hozzák összefüggésbe azt, ami pedig nyilvánvaló. Ahol hiányzik a csecsemőkori ősbizalom, ahol nem alakul egészségesen a kötődés, ott bizony később is nehézségekre lehet számítani. A korai kötődésnek nevezett kapcsolat ugyanis éppen az első években épül ki a gyermek és gondozója (édesanyja/édesapja) között. Minél többször kap jelzéseire, éjjel és nappal egyaránt, megfelelő választ, minél inkább kielégítik alapvető szükségleteit, annál inkább biztonságban érzi magát, annál inkább lesz bizalommal a külvilág és gondozói felé. Azt is megtanulja ezáltal, hogy ő törődésre érdemes, szeretetre való kis lény. Ezt nevezik ősbizalomnak. A gyermeknek egyéves korára már határozott képe van a külvilágról és saját magáról is, erre is gondolni kell, amikor az első közös hónapokat töltjük.

Az első évek hamar elszállnak, kisbabánk elindul, önállósodik, felfedezi a környezetét. Egykettőre óvodássá, majd iskolássá cseperedik. Mire feleszmélünk, már kamaszodik, és hiába ölelnénk magunkhoz, hiába tudnánk szívesen csak néhány órára is testközelben, már rég kinőtte ezt az igényét, s a helyünket lassan mással kell megosztanunk, barátokkal, szerelmekkel. Hol van már az első hónap, mikor úgy éreztük, sosem múlik el ez az idő, amikor csak testünk tudja jóllakatni, elaltatni, megnyugtatni"

2012. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
56%

Emberek, ne keltsünk már fölösleges bűntudatot egymásban!!!

Nagyon álszent az az ember, aki még sohasem merült ki a gyerekétől és sohasem haragudott rá és reagált dühből! Ilyen anyuka nincsen, aki ilyet állít magának is hazudik. Ranschburg Jenő mesterem, tanárom volt, minden szavát tisztelem. De! Ezek a mondatok arra utalnak, hogy nem jó reagálási MÓD, ha így teszünk és nem arról szól, hogyha az anyukának egyszer-kétszer elszakad a cérna, akkor sérült lesz a gyerek és bizalom vesztett.

Álszent anyucitól sokkal jobban sérül elárulom. Aki nem őszinte hozzá, nem mondja meg neki, hogy igen anya most már nagyon fáradt, anya már dühös. Ezt hívják kettős kötésnek: mást mutatok kívülről, mint amit érzek. A piciknek baromira jó antennái vannak, hogy ezt levegye és jól megzavarja. Elárulom, hogy a későbbi személyiségzavarnak melegágya ez...


Kérdező kedves: a bab valószínűleg azért sírdogál, mert érzi, hogy rossz a hangulatod, nem érzi magát ettől biztonságban. Nyugodtan mondd meg neki, hogy anya picit szomorú, vagy éppen dühös és emiatt most picit türelmetlen is. Attól még nagyon nagyon szereti őt!

6 hónap felett időnként lehet sírni hagyni a gyereket, ilyen extrém helyzetekben pl. De biztos vagyok benne, hogy a hangulatod miatt teszi. Erről kell megnyugtatnod, hogy anya ott van neki, akkor is ha dühös. Jó, hogy picit nyitva hagytad az ajtaját. Az sem baj, ha egy délutáni alvás kimarad. És az sem gond, ha húzol egy pici határt neki, a játékidőnek is. Ez egyre inkább így kívánatos. Meg kell tanítani őt egy picit egyedül is ellenni.


Ellenben nem tarom jó ötletnek, hogy cicin alszik el. Jobb, ha a saját ágyában alszik el magától. Én fokozatosan erre szoktatnám rá. Nem fog ettől sem sérülni ne aggódj! Viszont önállóbb lesz, ami nektek sem hátrány. Majd írj, hogy alakult.

2012. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!