Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell legyen boltozata a baba...

Kell legyen boltozata a baba cipőjének vagy nem?

Figyelt kérdés
Első cipőjét készülök venni és olvastam olyat, hogy nem kell boltozatának lenni a cipőnek, mert annak magától kell kialakulnia.
2012. febr. 10. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk volt ilyen is olyan is. 3 éves, nincs lúdtalpa. Ismerősöm csak boltozat nélkülibe járatta, olyan lúdtalpas szegény gyerkőc, hogy gyógycipő kell neki. De nekünk inkább boltozatos volt az első időkben. Falcon, vagy Marci
2012. febr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Annak idejen mi is sokat vacilaltunk, nagyon korbejartuk a temat. Vegul tobb helyrol, helyen hallottuk azt, h nem kell, mert ahogy te irod, magatol kell kialakuljon. Viszont az nem mindegy, h milyen cipot veszel amiben nincs boltozat, de gondolom ezt te is tudod. En ismerosom kisfia is rettenetesen ludtalpa lett, de velemenyem ( es o velemenye is ez) szerint azert, mert mindig a 2-3 ezres cipoket, szandikat vette a kisfiunak. En foleg az elso 3 evben nagyon odafigyeltem a minosgre, egy ciponk sem volt ami boltozatos, tobbynire elefantent vettem. Nagyon jo marka szerintem. Nincs is semmi problemank a labaval, mar 5 eves. Ja, es arra vigyaz, h a kis bokajat tartsa. Sok kis elso lepes borcipo nem tartja a bokat, a clarksnak is csomo ilyenje van, nem is ertem miert, hisz amugy olyan jo minoseget csinal.
2012. febr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs cipő téren sajna... Minden tanácsot szívesen fogadok! Ez a boltozat jutott eszembe, de hogy milyet, milyen márkát, stb. tényleg nem értek hozzá. Honnan tudom h tartja-e a lábát vagy sem?
2012. febr. 10. 19:19
 4/12 anonim ***** válasza:
2.vagyok: erjen bokaig a cipo, akkor tartja. Vannak olyan elsoéepes cipok amik nem erik el a bokat, en azokat nem szerettem. Illetve legyen tartasa is a ciponek, ne legyen tul puja bor. En vettem olyan szandit, ami elmeletileg kellett volna tartsa a bokat, de annyira puha volt a bor, h semmit sem ert. Tenyleg nehez eleinte eldonteni,h melyik jo. Ismered az Elefanten cipoket? Nem akarom radbeszelni, ugyis te kell eldontsd, csak esetleg nezd meg oket.Nekunk nagyon bejott, de biztos nem mindenkinek.
2012. febr. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Amíg inkább mászik, addig jó a puhatalpú (ami nem tartja a bokát), mert abban mászni és járni, lábujjhegyen felkapaszkodni... stb. is tud. Ha már főleg jár, akkor jöhet a keményebb talpú, ami tartja a bokát, nem boltozatos, ellenben supináló, azaz döntött belül a sarka.
2012. febr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elefanten cipő van a Deichmanban, a honlapon már láttam. Hát nem tudom mennyi pénzünk lesz rá :(( Néztem ott a Bobbi Shoes cipőket is... Itt ahol lakunk, szinte csak kínai cipők vannak, márkátlanok, vagy ami van még: Wink, az sem nagy márka szerintem. Be kell menni nagyobb városba, én a Deichmann-ban akarok venni, vagy megnézem a Humanicot is.

Majd tavaszra kell a cipő, akkor már biztosabban fog járni, az utcán már szeretnék vele sétálni :))

2012. febr. 11. 16:00
 7/12 anonim ***** válasza:
Babáknak nem szabad boltozatos cipőt venni! Amikor tanul járni az a jó, ha minél többet van mezítláb. A boltozatos cipő azt jelenti, hogy nem fognak kialakulni, megerősődni a talpán a szükségek izmok, és lúdtalpas lesz. Ez tuti így van! Ha továbbra is kételkedsz, kérdezz meg egy jó ortopéd orvost.
2012. febr. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza.Nem tudom, honnan jön ez a supináló cipő, hogy minden babának ilyen kell..A kis lábában az izmok mezítláb fognak megerősödni.Annak kell supinálni a lábát, akinek a bokájával gondok vannak, és orvos javasolja, nem alapból, minden esetben!!Különben ártalmas lehet.Otthonra egyelőre felesleges bármilyen cipő.Gyógytornász anyuka vagyok.
2012. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=els%F5+l%E9p..


Itt egy kicsit utánna tudsz olvasgatni a témának!

Amikor nállunk aktuális volt a téma én is körbejártam jól a témát!

Leírom én anno milyen fontosságokat szedtem össze és tartottam figyelembe:

-ne legyen harántemelős(ma már a siesta sem gyárt harántemelőset)

-vékony,hajlékony talpa legyen mintha mezítláb érzete lenne a babának

-bőr legyen

-magasított szárú legyen ami tartja a bokát mivel ők még elég bizonytalanok járás terén bármikor kifordulhat a bokájuk!Azt olvastam hogy ezt legalább 2 éves korig érdemes szem előtt tartani hogy magasított szárú legyen.

-hátul a cipő kérge viszont legyen kemény ami jól tartja a sarkát mert különben teljesen szétterül a sarka és az nem jó!Ezt úgy tudod megnézni legkönnyebben,hogy hátul benyomod a cipő sarka részét!A jó minőségű cipőkben érezni is hogy van ott egy merevítő!


Hát nagyjából ennyi az infóm!

Leírok pár márkát amik jók itt írt anyukák szerint:

Elefanten

Siesta

D.D.Step

Asso

Superfit

Falcon

Maus

Clark's


stb


Minekünk személy szerint a Siesta vált be(már a 3.-ik párat fogyassza) viszont azért mert a fiamnak magas a rüsztje(lábfeje)és csak a siesta megy rá a lábára de azon kívül fent leírt kritériumoknak megfelel!


Kérdezted a Bobby shoes cipőket!Én itt sok anyukától olvasom,hogy nagyon jó minőség az is és nem utolsó sorban olcsó is!

javaslatom az hogy mindenképpen vidd el a babád és próbáljátok fel a lábára,annak idején nekem nagy szerencse volt hogy vittem a fiam mert mind mondottam semmien cipő nem ment rá a lábára,akkor szembesültünk vele Apával hogy magas a lábfeje!És ha a Bobby shoes megfelel a fentebb leírt jellemzőknek akkor vedd meg nyugodtan hisz nem biztos hogy csak a 10-12 ezres cipő lehet csak jó!


ja és nemtudom hogy hol laksz de Martfűn tudok egy nagyon olcsó Superfit cipőboltot!barátnőmék kislányának most télire vettek bélelt hótaposó csizmát 4 e ft-ért!Sztem az nagyon baráti ár!


Huh..bocs kicsit hosszú lett!

2012. febr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nekünk a gyógytornászunk a boltozatos cipőt ajánlotta. s amit írtak a lényeg: jól tartsa a bokát,3 csatos legyen.végülis ilyen is , olyan is cipőt hord/ott a lányom.
2012. febr. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!