Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HOgy altassam el ringatás nélkül?

HOgy altassam el ringatás nélkül?

Figyelt kérdés
Olyanok segítségét kérném, akiknek személyes tapasztalatuk van a témában. Hogy szoktatok le a ringatásról? mennyi idős volt a babátok,
2009. jún. 2. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Számit hogy a te babád mennyi ídös!Írd meg !
2009. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jaj bocsi, 10 hós fiú. És kérlek ne írjátok hogy miért szokattam így. Mindig rossz alvó volt, örültem ha végre aludt. :(
2009. jún. 2. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes korocska okos értelmes kicsik!Azért azt írom hogy utána kell olvasnod ! Te kezd a délutáni alvásnál!Én így csináltam : meg fogadtam ami a könyvbe volt. Már megnölt a fiam és azota is büszke vagyok magamra hogy végig csináltam .Jó alvo soha nem ébred föl nem sír .Egyedül kell elaludnia az a fontos .Esti ( nappali)bucsu mese stb. után ki mész a szobábol ajto nyitva maradhat.Sírni fog és te bemész csititgatni de csak nyugodtszóval röviden ,tilós ekkor már ölelgetni puszlgatni.Ki mész.És párperc mulva bemész. EZ így megy még elnem alszik .Plédet v. kabalát dugdos oda neki!Sok türelem és az apuka beleegyezése. Végülis a te természeteden mulik hogy ki bírod vagy szenvedsz tovább,Pár napot rá kell száni!Nekünk már tévézet éjszaka gondoltuk nem álmos végülis elhatároztam hogy vége ,és éjszaka aludni kell. Így is lettt!Érdekes leszoktatás után mindig aludt éjszaka és egyedül aludt el délután is.Kítartás !!!Bocsi a helyes írásért!
2009. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szólóhoz!!! Annyi különbséggel, hogy én nem hagytam nyitva az ajtót, mert amikor elaludt, nem tudtam volna úgy becsukni az ajtót, hogy arra ne ébredjen fel. Én ezt a odszert kb 8 hónapos korában vezettem be, addig iszonyat sok problémám volt az altatásával! A lányom most 14 hónapos, a délutáni alváskor beteszem a kiságyába, kicsit "beszélgetünk, halkan énekelek neki, simogatom, de muszáj egy idő után magára hagynom, különben csak huncutkodik, és sosem alszik el. Tehát közlöm vele, hogy én most kimegyek a szobájából, ő pedig aludjon szépen. Háát, ilyenkor sóhajt egyet, és már borul is be a párnájába. Légy kitartó, hidd el megéri!!! (egy ismerősöm a 24!!! hónapos lányát a mai napig ringatja, a kislány ősztől bölcsis lesz, és az ismerősöm már előre fél mi lesz majd, hisz a bölcsiben nem biztos, hogy a kislányt ringatva fogják majd a gondozónők elaltatni)
2009. jún. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom kilenc hónapos, nemrég kezdtem el átszoktatni az esti alvásnál. Próbáltam a visszatérős módszert, de attól csak begurul, és ordított. Egyelőre ott tartunk, h' ha az ágya mellett lefekszem a szőnyegre és csendben maradok, akkor kb. 10 perc után elalszik egyedül sírás nélkül. Nálunk fontos, h' ne lovallja bele magát, mert voltak kis korában légzéskimaradásai, ami időnként előjön, amikor fáradt és nem akar egyedül lenni. Ezért nem hagyhatom egyedül sírni. A délelőtti és délutáni alvásnál sem ringatom már, csak leülök, ölbe veszem, ő pedig pár perc alatt elalszik. De amit a többiek írtak, az jó módszer, ha nincs ilyen problémátok.
2009. jún. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm mindenkinek. Már próbáltam a fenti módszert kb. két hónapja. Pár nap után már egész hamar elaludt egyedül. Addig persze sírt mint a veszedelem. Aztán amikor anyósom vigyázott rá, ő ringatta és dugába dőlt minden.

Most erőt adtatok, újra kezdem a próbálkozást!!

2009. jún. 3. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!