Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell felöltöztetni...

Mennyire kell felöltöztetni alváshoz a babát?

Figyelt kérdés
Egy badyba és egy rugiba alszik a babám a 22c°-os szobában, érdemes jobban felöltöztetni?
2012. febr. 11. 23:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a pici? Nálunk body+rugi+hálózsák volt a jó választás, 5 hónapos korától. Addig nem viselte el magán, és puha takaróval takartam be. Azóta viszont hálózsákozunk.
2012. febr. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
5 hónapos kisfiú és nagyon mozgékony így egy hálózsákot nem tudna elviselni. Forgolódik meg csavarog a kiságyban.
2012. febr. 11. 23:28
 3/15 anonim ***** válasza:
Óóóh, el nem tudod képzelni, mit meg nem csinálnak hálózsákban. Az enyém konkrétan hálózsákban végigsétál a lakáson. :) Szerintem nyugodtan próbáld ki!
2012. febr. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vagy hálózsák vagy takard be pléddel.
2012. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Pléddel mindig be van takarva. Kaptam olyan tanácsot, hogy kis sapkát és zoknit is adjak rá.
2012. febr. 11. 23:36
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
Tök fölösleges a sapka is, rugihoz meg még plusz zokni??? ÁÁááhhh...
2012. febr. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Egyébként meg ha leizzad, melege van. Ha a tarkója kellemesen meleg, akkor pont jó a babának. Ha hidegnek érzed a tarkóját, a baba fázik. Ilyen egyszerűen meg lehet nézni. :)
2012. febr. 11. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
25%

hááát, én ennél sokkal melegebben öltöztetem... szerintem ez kevés. Az én babám 10 hónapos, kislány, 22 fok van nála is, ráadok egy bodit, arra egy hosszú újjú trikót, alulra harisnyát adok rá, és erre az egészre a rugdalózót, és így teszem hálózsákba! És amikor elaludt szopizás után, még egy hajszál vékony takarót is ráterítek.

Azért öltöztetem ilyen melegen, mert amikor kevesebbet adtam rá a tél elején többször megfigyeltem, hogy hajnalban, vagy éjszaka ha felébred és átmegyek hozzá, a keze egy jégcsap volt. Egy ideig még ugyanannyit adtam rá (body-rugi-zokni-hálózsák), de onnantól elkezdtem még egy hosszú ujjú trikóval több réteget ráadni, és így már meleg a keze amikor ébred akkor is, tehát nem fázik. De pl ha pamut rugi és közepesen vastag hálózsák van csak tiszta akkor teszem rá a plusz takarót. Ha plüss rugiban alszik és vastag téli hálózsákban, akkor is ugyanígy aláöltöztetem, de plusz vékony takarót nem teszek rá, isten őrizz.

Persze, nyáron, amikor hőség volt, egy szál rövid ujjú bodyban aludt, na de most hideg van, hiába fűtünk bent, még ha 22 fok van is, amikor alszik az ember szeret melegen betakarózni télen, én legalábbis magam is így vagyok vele. Ja, én mindig adok rá hálósapkát is :) mivel mosom a haját (mostanában inkább két naponta) utána hajszárítóval megszárítom, de cérna sapit is adok rá, ha álmában leesik nem baj, addigra már úgy is csont száraz a haja.

Napközben is csak bodyt, rugit adsz a babára, vagy többet? Mert ha többet, pl. pulcsit is, (az enyém melegen van öltöztetve, mert hideg a kő, és azon mászkál egész nap) akkor alváshoz annál is több kell, szerintem.

2012. febr. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hosszú ujjú pizsirugi, polár takaró. 22 fok van a hálónkban. 6 hónapos.


Utolsó: a keze hőmérséklete nem mérvadó különösebben. A köztudatban az él, hogy ha a pici keze hideg, akkor biztos fázik. Azonban az, hogy a végtagok hidegek nem feltétlenül jelentik azt, hogy fázik. Mindig a baba tarkóján ellenőrizd, hogy nem fázik e vagy nincs e melege. Amennyiben izzad a tarkója, akkor túl van öltöztetve, ha pedig hideg a tarkója, akkor fázik.

2012. febr. 12. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

8as,szerintem 22 fokhoz képest iszonyatosan beöltözteted a babádat,nincs melege,nem izzad? Mert úgy irtál mintha kb 17 fok lenne a lakásotokban..

Az,hogy valakinek (gyerek,felnőtt) hideg a keze,nem jelenti azt,hogy fázik,csak a vérnyomása/vérkeringése nem kielégitő

2012. febr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!