Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire kell felöltöztetni...

Mennyire kell felöltöztetni alváshoz a babát?

Figyelt kérdés
Egy badyba és egy rugiba alszik a babám a 22c°-os szobában, érdemes jobban felöltöztetni?
2012. febr. 11. 23:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Az én lányom amig kisebb volt(fél éves koráig kb) egy body és rugiban aludt. Amikor nagyon meleg volt(panelban laktunk nappal pelus) este csak body.

Most hogy nagyobb(meg velünk alszik.) igy egyszál bodyban és néha ha hidegebb van akkor vékony nadrágban alszik. Mást nem visel el magán. Szó szerint leveszi magáról a zoknit,meg a nadrágot. Hálózsákot is probáltuk de abban nem alszik el. 22hós

2012. febr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik, nagyon beöltöztetős anyukának írnám, hogy a gyerek kezét ne nézze, csak MINDIG A TARKÓJÁT!!!! Ugyanis a picik a lábukon, a kezükön, és a fejükön adják le a hőt, nem mérvadó, hogy a keze hideg-e vagy sem. A tarkóját kell megnézni. Nagyon sokan esnek abba a hibába, hogy a babát beöltöztetik túlságosan is, a baba leizzad, és órákon keresztül az izzadságtól rajta átnedvesedett ruhában van: egyenes út a megfázáshoz!!!
2012. febr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hello, 8-as vagyok :) Nem szokott izzadni a tarkója, testhőmérsékletű. Egyébként rájöttem közben, hogy a hőmérséklet a szobájában csalóka, mert a digitális hőmérő kb 170 cm magasan van (a meleg meg ugye felszáll) de tegnap pl. leejtettem, beesett a gyerekágy alá, nem vettem fel, csak órákkal később, és a parkettán heverve 18 fokot mutatott. Attól meg kb 30 cm-rel magasabban alszik a baba. Tehát neki ott nincs 22 fog, az tuti, de nem is baj, elvileg picit alacsonyabban jobb is aludni. De mondom, korábban nem csak simán hideg volt a keze, hanem egy lefagyott jégcsap.
2012. febr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
megint 8-as vagyok, csak még annyit, hogy igaz, láttam már izzadni őt, pl szopizás közben, de beteg vagy megfázva még soha se volt. Nálunk 65 m2-t 4 db konvektor fűt (nála is van egy), nincs hideg, kellemes, most is mezítláb vagyok, de nem az a gatyarohasztó az is biztos... nála csak fél üzemmódban megy a konvektor, egyrészt kattog (utálom) másrészt szárítja a levegőt is a túlságosan meleg és ha ennél jobban feltekerem akkor 25 fokot mutat a hőmérőm, tehát lejjebb szoktam venni, a gyerek meg reggel 8-ig aludt az elmúlt jó pár napban, szerintem jól érzi magát így.
2012. febr. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
3,5 hós a kislányom. 23-24 fok van nálunk éjjel: rövid ujjú body+vastag rugi/hosszú ujjú body vékony rugi+ közepesen vastag hálózsák+ vékony takaró.
2012. febr. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!