Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy ne legyek...

Mit csináljak, hogy ne legyek állandóan rosszul, amikor egyedül vagyok a babámmal? Olyan pánikszerű.

Figyelt kérdés
Nem tudom, mitől lehet, eddig nem volt ilyen. Mostanában délelőtt rám tör a szorongás, utána hányinger, szédülés, szorul a torkom, mintha fojtogatnának. Van hogy lezsibbad kezem, lábam, arcom. Amint hazajön a párom, nyom nélkül elmúlik. Tudom hogy nem kellene ezen paráznom egész nap, de sajnos nem tudom kivédeni. Mi lehet ez?
2009. jún. 3. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mennyi ideje szültél? Ez olyan, mintha amiatt pánikolnál, hogy nem tudod egyedül ellátni a babát? Talán kicsit soknak érzed a felelősséget? Lehet, hogy a szülés utáni depresszió egyik jele lehet.. Próbálj bízni magadban, hogy egyedül is boldogulsz és nem lesz semmi baj! Beszéld meg ezt a pároddal is, biztosan ő is tud beléd lelket önteni! Próbálj kicsit lazítani néha, ne mindig a baba körül járjanak a gondolataid. Ha teheted, bízd valakire 1-2 órára, akiben maximálisan megbízol és próbálj kicsit lazítani, kikapcsolódni, feltöltődni! Lehet, hogy ez segítene..
2009. jún. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne találgass!Menj el orvoshoz.Ez neked sem és a babának sem jó.Mennyi idős a babád?Párodnak mondtad?

Vigyázz magadra.

2009. jún. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,hogy 6,5 hónapos a fiam.
2009. jún. 3. 11:34
 4/12 A kérdező kommentje:
Fél éve szinte minden nap egyedül vagyok a fiammal, eddig még nem volt ilyen. Az az érdekes, hogyha kicsit elterelődik a gondolatom, rögtön jobban vagyok. Azért gondolom hogy pánik.
2009. jún. 3. 11:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 1. vagyok. Hallottam jópár anyukától hasonló dolgokat. Ők se bírták az állandó stresszt és azt, hogy úgy érezték, hogy a baba tölti ki az egész napjukat. Ők is eljutottak egészen a pánikrohamokig. Náluk bevált, hogy néha adtak maguknak egy kis szabadidőt és kicsit magukkal is foglalkozhattak vagy csupán lazíthattak az egésznapos ügyeletek után. Egy kis feltöltődés biztosan nem fog ártani. Persze azért mondd el szakembernek is, pl. a védőnőnek...
2009. jún. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

11.33-as vagyok.

Lehet nem jársz eleget társaságba.jársz játszótérre a picivel?Ott olyan jókat lehet beszélgetni,kicsit kikapcsolnál.

2009. jún. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Társaságba nem járok, a parkba szoktunk menni minden nap de nem szoktam beszélgetni más kismamákkal, nem nagyon találkozok velük. Csak le szoktunk ülni a padra, nézelődni.
2009. jún. 3. 11:41
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor hajrá hurrá!Tessék ismerkedni,társaságba járni!!Így nem csodálom,hogy rosszul vagy!Én időnként igenis rábízom a babámat apára 2-3 óra még nekik is jót tesz!Nekem kell a kikapcsolódás!Azért mert babánk van az nem azt jelenti,hogy bezárkózunk!!Ha nincs kedved akkor is menj el egyedül egy kicsit.Elő kell szedni a régi ismerősöket,barátokat.

Fel a fejjel!!

11.33-as

2009. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Én is így vagyok.Totál kimerültem testileg és lelkileg.Nem bírok emberek közé menni.Egész nap egyedül vagyok a babával.Nagyon szánalmasnak érzem magam.Ráadásul a férjem nem hisz az agyturkászokban.Szerinte, ha kialudnám magam, minden rendben lenne.:S
2009. jún. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Jaj Lányok!!Nem szabad!!!Életetek egyik legszebb időszakát élitek!!Jó az idő,lehet csavarogni,jönni menni.Más nem a sarki zöldségessel beszélgetni.Nem szabad feladni!Vannak jó kis baba-mama klubok,játszóterek,parkok,szabadtéri programok.Ha párotok meg nem hisz benne ki lehet próbálni a napi programotokat és lehet nyilatkozni.
2009. jún. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!