Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hordozókendőben történő...

A hordozókendőben történő fektetve hordozás nem tesz rosszat a kisbaba gerincének?

Figyelt kérdés

Mindenhol reklámozzák,hogy milyen klassz a babáknak ha az anyuka hordozza őket, mert testközelben vannak.

Lelkileg biztosan jót tesz.


De mi a helyzet a gerincével?


Praktikus okokból vettem egy Arizona hordozókendőt. 1 hós babám jól is érzi magát benne, de ebben gyakorlatilag C alakban fekszik.

Olyasmi pózban mint az autóba köthető hordozókban, amiről például úgy tudom nem ajánlják,pont a rosz tartás miatt.



2012. febr. 13. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van hordozókendőm (Nandu), kislányom imádja, 2-3 hetesen tettem először bele... először csak rövid időkre itthon, hogy szokja. De én rögtön velem szembe, "ülő pozícióba" (mielőtt bárki megszolna ebben természetesen igazából nem ül a baba de máshogy nem tudom megfogalmazni) kötöttem fel magamra (voltam hordozó kendő tanfolyamon és ezt a kötési pozíciót javasolták első perctől kezdve- a védőnőmnek sem volt kifogása ellene). Az én kislányom ebben jobban szeret sétálni mint a babakocsiban, bár ez gondolom nagyon babafüggő (a barátnőm kisfia egyáltalán nem maradt meg a kendőben).
2012. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most voltam hordozó-tanfolyamon és nem emlékszem, hogy feküdne a kendőben (kivéve, amikor szopizik, de ugye akkor is teljesen rendben van a gerince, ha jól van kötve a kendő). A kendőben -ha jól van kötve - gyakorlatilag pont olyan helyzetben van, mintha ölbe vennéd. Viszont nagyon fontos szerintem, hogy az ember tudja jól megkötni a kendőt, én ezért is mentem el a tanfolyamra.
2012. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Én 2 hetes korától kendőztem, elöl zsebes keresztezett kötéssel, szóval nem fekve, azokat én nem tudtam normálisan megkötni.
2012. febr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Így van, én több tanulmányt, cikket olvastam erről. Persze akinek érdeke hogy többet adjanak el a termékéből nem jelzi....

Ugyanúgy mint a hordozó ez is bánthatja a pici gerincét. Természetesen vannak határok. A bébihordozó (autós) max 2-3 órát használtahtó/nap. Gondolom a kendőben sem egész nap van a pindúr.

Nekem kengurum volt, abba egyszer raktam bele, de szegénykém úgy nézett ki mint egy kis összegömbölyödött cicia, nagyon jót aludt benne, de nem erőltettem többé a használatát...

2012. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az én kendőm nem megkötős.

Két széles pántot kell keresztbe tennem, ennek metszetében fekszik a baba. Lehet bele ültetve is tenni, majd ha már egyedül,stabilan tartja a fejét.


Nem egész nap lenne benne a babám (ha merném használni), de azért úgy terveztem hoyg elég sokat, hogy érdemben tudjak foglalkozni a nagyobb gyermekemmel is.

2012. febr. 13. 12:31
 6/9 anonim ***** válasza:
A fektetve hordozás nem árt, a C alak az teljesen normális: ha megnézed a babád gerincét mikor pl. hason fekszik, akkor látod, hogy az ő gerince ilyen alakú. A hordozó ezt a formát veszi fel.
2012. febr. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A babák gerincének a C alak a tökéletes:)! Függőleges hordozáskor is ez a cél! Egyes hordozóiskolák nem ajánlják azonban a fekve hordozást mert a baba álla a mellkasához szorulhat- fulladásveszély, illetve a talpát érő folyamatos inger miatt tónusban tartja feleslegesen az izomzatot.

HOrdozókendőben függőleges hordozáskor viszont elérhető az ideális testhelyzet(felhúzott láb, gömbölyű gerinc), amellettt, hogy a kendő a baba gerincét csigolyáról csigolyára "megtámasztja".

Amiért nem kell aggódni: a csigolyák közötti porcok szerepe az ütközéscsillapítás, amely funkciójukat csakis függőleges helyzetben tudják teljesíteni, vízszintes helyzetben a csigolyákat nem védi semmi a mechanikus hatásoktól. Ezen kívül: a babák gerince élettanilag C alakú, a mozgásfejlődés során(fej emelése, felegyenesedés...) alakul ki a kettős görbület. A C alak tehát teljesen megfelel, sőt, a legjobb.

HOrdozd a babát, a legobbat teszed vele:), de lassan próbáljátok ki a függőleges hordozást!

2012. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hoztam Neked képeket a helyes testtartásról:

[link]

[link]

az előbb még lemaradt, hogy a fekve hordozáskor nem teljesül a "béka"- lábtartás, a csípőjének pedig ez a legeslegjobb:)!

2012. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

2 3 hetes korig jó a fektetett gömbölyű hordozás. Én kb ennyi ideig hordoztam így a babát, ha ezt kívánta, de általában függőleges hordozással. Ha nem túl megterhelő anyagilag, szerintem inkább vásárolj egy igazi kendőt, ami nincs előre megvarrva, és nem egy cipzárral állítod a bőséget, mert az a kendő, amit te használsz, nem tartja megfelelően a babádat. Bocsánat, tapasztalatból tudom!

Gondolom, az Amazonas kendőd van az a piros...

A rendes, azaz nem előre szabott kendőnél, te állítod be a baba nagyságához a megfelelő méretet, ezzel biztosítva a helyes test tartást.

Visszatérve a fektetett hordozásra.

Igaz, ott még nincs béka tartás, de a méhen belül sincs, tehát nem feltétlenül kell a babát már a születése pillanatában békatartásra kényszeríteni. Gondold végiig! Csak ép ésszel!

Méhen belül, 280 napig gömbölyű test helyzetben van, és hirtelen egy más pózt erőltetnek rá. Az nem lehet kellemes a babádnak!

Neki addig az volt a természetes, viszont ha hirtelen kiegyenesíted, az neki nem természetes!

Viszont, mondom, csak két három hetes korig érdemes fektetve hordozni, és akkor is csak akkor, ha a baba azt igényli. Amúgy, én is pár órás kora óta hordozom a babámat. 19-én lesz 1 éves.

2012. márc. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!