Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás bőrű babáknál nektek...

Ekcémás bőrű babáknál nektek melyik fürdető vált be? Babé vagy Linola Fett fürdőolaj? Esetleg más?

Figyelt kérdés
És ha vannak tapasztaltabbak is ez ügyben,-a kislányom fél éves,kb 1hónapja jött ki rajta-más egyéb jó tanácsot is örömmel fogadok.
2014. febr. 4. 08:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekünk egyértelműen a linola fett.

Ha nem kéreztél volna konkrét márkát, akkor is ezt ajánlottam volna.

Esetleg még a DM ALVERDE BIO százszorszépes olajos fürdető (ugyanúgy kell vele bekenni a kicsit, mint a linolával).

Nagyjából egy árban vannak.

2014. febr. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyógyszertári fürdető és a Sanatopic testápoló vált be.
2014. febr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló!Te hogyan használod a Linolát,ezek szerint a bőrére kened?Most mi is ebben fürdetjük 2hete,illetve használom a krémjét is reggel és este,de sajnos nincs javulás,az olajat mi a fürdővizébe tesszük.
2014. febr. 4. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a kisfiam 3,5 éves így már tényleg jóideje használjuk, bevált.

Téli időszakban szokott gond lenni nálunk a bőrével, ilyenkor hetente 2-3 alkalommal használjuk.


Beállítom a kádba, letusolom (kímélő babatusfürdővel, ez fontos, hogy ne legyen valamilyen szárító hatású divatos szer!), aztán kb. 10 ml-t öntök a fürdető kupakjába és azt a tenyerembe adagolva szépen rákenegetem, belemasszírozom a bőrébe.

Ilyenkor még az is jó, ha beleül egy kis vízbe, amíg játszik, addig is a bőrén van az olaj.

Végül megtörölgetem, de nem dörzsölöm, éppen csak leitatom róla a vizet.


Kádba fürdővízhez öntve nem nagyon szoktam adni, mert azt tapasztaltam, hogy több tapad a kád oldalára, mint a gyerekre :)

2014. febr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Míg kisebb volt a Linolát használtuk. Fürdetőt is, krémet is. Az vált be. Most már másfél éves, mannaszappannal fürdik és linolával kenem utána.


A babé nem jött be, a sampon sem, a gyógyszertárit húúú, nagyon nem bírta, pedig azzal kezdtük.


Ha nagyon kint van neki nem szabad sokáig fürdetni. Havonta egyszer klórozzák a vizet, betelefonáltam a vízügyhöz, ott kaptam listát, melyik hónapban mikor klóroznak. akkor nem fürdik a gyerek aznap.


Manna szappant ős is használhatja, de három éves koráig bőven kijöhet ennek ellenére az ekcéma. Fogzás, bármi...:(


Nekünk segített még az ultrahangos hideg párásító ebben a száraz fűtés szezonban.

2014. febr. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen,a kiskád fala és a műanyag kis fürdető amibe fektetjük,csúszik az olajtól.:-)Ki fogom próbálni már az esti fürdetésnél hogy a bőrére kenem az olajat,csak a kivitelezésen gondolkodom,mert ő még ugye nem tud ülni,viszöt ha belefektetjük a kis műanyag "tartóba"és előbb tiszta vízzel lemosnám,majd beolajoznám,aztán ismét óvatosan megmosnám talán jobb lenne?És aztán még krémezem is,jó zsíros a krém,csúszik is a kicsi a kezemben ahogy átfordítom,mégis borzasztóan ki tud száradni a bőre.Napi 2-szer szerinted elegendő kenni?Szteroidos krémmel van tapasztalatod?Nekünk azt írt fel rá a bőrgyógyász..
2014. febr. 4. 09:49
 7/8 A kérdező kommentje:
Babéból nekünk a sampon bevált,nem csapvizet használunk a fürdéshez hanem artézi kútból hordja a párom.A manna szappanon viszont gondolkodom,és egy korábbi válaszoló javasolta a Sanatopicot,arról is jókat olvastam.Igazából az is gond hogy nem tudjuk mi okozza ezt nála,lehet használhatok én bármilyen fürdetót,bár a hidratálás tudom hogy kiemelten fontos ekcémás babáknál.
2014. febr. 4. 09:58
 8/8 anonim ***** válasza:

1. és 4. válaszoló vagyok (linolás)

Ha ilyen pici, akkor tedd fürdőkarikába, szerintem abban már megmarad a fürdetés idejére, nem?

Most pakolgattam a szekrényben, a kisfiam babás dolgai között.

Olyan fürdőkarikánk volt, amit alul le kell tapasztani (erős tapadókorongok) és ráadásul a miénk forgatható (!) is volt körbe- nagy móka volt a fürdés. A nagy kádba lehet beletenni és megtartja az ülni még nem nagyon tudó piciket biztonságosan. Az elején van pár húzogatható műanyag talán csikóhal, azzal is tud babrálni.

Sajnos a márkaneve nem ugrik be (nem otthon vagyok)- de ez anno nekünk hasznos volt.

Erről pedig pikk-pakk letörölhető az olaj.

2014. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!