Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet hatásosan megtaníta...

Hogy lehet hatásosan megtanítani, mi az amit nem szabad?

Figyelt kérdés
Mikor fogja megérteni, hogy mondom neki nem szabad, vagy ha már sokadjára sem érti, akkor kézráütés is.
2012. febr. 17. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyéim mindketten kb. 10 hónaposak voltak, amikor direkt kapcsolgatni akarták a dvd-lejátszót (nincs elzárva). Másztak és nyúltak felé, közben vigyorogva pislogtak hátra, hogy mit szólunk. Rojtosra beszéltük a szánkat (időnként felemelt hangon), ezerszer húztuk el őket a dvd-től, aztán egyszer csak békén hagyták. Nem tudom, ez tuti recept-e, nálunk így történt.
2012. febr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért csinálják mert valami hatást akarnak kiváltanak belőled kisgyereknél lehet hogy nem foglalkozol vele annyit amennyit akarna.

De ha csak fegyelmezni akarod akkor mond el neki hogy mit nem szabad és dícsérd ha jól csinálja és valami bünti ha nem.

2012. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kb. 100-200X türelmesen elmondod, mit miért, mit miért nem.

Hangszín, mimika jelzésekkel kísérve. Megérti egyszer, hidd el.

A kézráütést nem javaslom, a figyelem elterelését, más-, új játékba bevonását viszont annál inkább.

2012. febr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
a tv, az üveg szekrény, kályha vonza nagyon, persze természetes hiszen, 8 hónapos. érdekli. csupán érdekel, mi a hatásos tanítás. jelenleg én is a hangsúlyra, mimikára figyelve intem.
2012. febr. 17. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy lehet megtanítani "hatásosan"?

Most még ez nem direkt cél.:)


(8 hónaposan már kinyílik a tér, előbb-utóbb jár, mászik ide oda, kipakol, bepakol, megfogja, eldobja.... stb.,stb... nekünk az a dolgunk, hogy veszélymentes-, és ingerekben gazdag környezetben minden cselekvését beszéddel kísérjük, segítsük ezt a felfedező folyamatot. A passzív szókincse , a beszédmegértése gyors fejlődésnek indul. Megismétel mindent sokszor-sokszor. Ez a tanulási folyamat része, hagyd, hogy megtapasztalja a környezetét.)

Az előbb utaltam arra, hogy a figyelemelterelés és a beszéd az eszközünk ebben a korban.

A büntetést nem érti még, ezt felejts el, még sokáig.

2012. febr. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk csakis a figyelemelterelés hatásos. volt, hogy rászóltam hangosan, rögtön lebiggyedt a kis szája, és már sírt is és bújt oda. hát én annyira szégyelltem magam. ő még nem tudja, meg kell tanítani. ha elmondom neki, van hogy érti, de szerintem nem mindig. még olyan kicsi.
2012. febr. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom másfél éves, és tudja mit nem szabad, csinálja, és közben hátranéz, és látom a szemén, hogy tudja, ez most rosszaság. Nagyon sokszor elmondtam neki, hogy mit nem szabad, és miért, mindig elmagyaráztam, hogy veszélyes, stb. Mióta mozog, és elér dolgokat folyamatosan mondtam, most már érzem rajta, hogy tudja, és talán érti is, most meg a határait próbálgatja. Szóval türelemmel, szép szóval, és magyarázattal, mondjuk gyerek függő is nyilván, hogy mikor érti meg.
2012. febr. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!