Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért vállal gyereket, ha nem...

Miért vállal gyereket, ha nem tud mindent megadni neki? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
[link]
2012. febr. 17. 23:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
45%

Őszintén! Én sem látom annyira sértőnek!

Nem, nem azt mondom,hogy csak akkor vállaljon valaki gyereket,ha gazdag, de azzal sem értek egyet,hogy mindenki az "elég a szeretet" című szöveggel takarózik.

A kettő között kellene lenni valahogy!

Nem élek luxusban, de sok mindent meg tudok adni a gyereknek szerencsére. És rengeteg nemvárt költség bejátszhat,amire nem is gondolunk.

Pl. nálunk a fiam a tápszeres, havi kb. 10-12, gyógytornára kell járni, az is havonta annyi, hasfájós, mire megtaláltuk a megfelelőt szert elment kb. 10 ezer, de még sorolhatnám.

Ezek olyan tételek,amik bárkinél felmerülhetnek és én igenis úgy gondolom,hogy erre fel kell készülni!

2012. febr. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
24%

Én is elovastam.Szerintem ahhoz , hogy tudjuk fejleszteni a gyerekeinket , nem kell , hogy különórákra járjon a szerető szülő is tudja tanítani , fejleszteni a csemetéjét , csak foglalkozni kell vele.Hiába dúskál valaki a pénzben , ha nem foglalkozik a saját gyerekével , nem lesz boldog.

Ha minenki csak arra várna , hogy csak akkor szül , ha mindent megtud addidni a gyerekánek , akkor tényleg kihalne az ember.

Szeretetben kell felnevelni egy gyereket , foglalkozni vele amennyit csak lehet , de persze mindenki tudja , hogy a szeretetből nem lakik jól senki ezért egy minimális anyagi háttér is kell.

Az meg , hogy mennyibe van egy kisgyermek, hát nem sokba alap szinten , főleg egy csecsemő , aki szopizik , csak a pelusra van szüksége , ami max. 4000 ft-ból kijön egy hónapban.Spórolni és okosan vásárolni is meg kell tanulni.

2012. febr. 18. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Én is felnőttem különórák nélkül, részben a nővéreim ruháiban, vagy az anyukám által kötöttben. Miért ne lehetne megenni a másnapos ételt? Lesz bármi baja tőle bárkinek? Mai napig több napra főzök magunknak, mert gazdaságosabb.

Ha ezek miatt nem vállalnának az emberek gyermeket, szépen megcsappanna a növekedési létszám pár éven belül ilyen remek gazdasági helyzetben. :)

2012. febr. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szüleim a legidősebb tesómat a szüleik albérletének egyik szobájába vállalták be. Aztán lett ház. Új ruha sohasem, volt, Anyukám ügyesen spórolt, zenélni tanultunk, mert az ingyen volt a zeneiskolában, volt, hogy a kaján is spórolni kellett, de igyekezett minden nap gyümölcsöt/zöldséget adni. Engem is így vállaltak be és utánam még 3 tesómat. Volt, hogy rosszul éreztem magam, mert nekem nincs új cuccom vagy nem tudunk nyaralni, de örülök, hogy ez nem rettentette el őket előre és szerették volna, ha így is megszületek. És jobban örülök a tesóimnak, mint egy új mobilnak vagy teniszórának. Mindannyian tovább tanultunk, már van 6 unoka.

Megértem, ha valaki nem vállalja be, nekem sem menne az, amit Anyukám végigcsinált, de nem kell leszólni azt, akinek van ereje, optimizmusa, ügyessége szerény körülményekre (akár több) gyereket vállalni.

2012. febr. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, ahogy itt többen leírták. Lehet a szegény többet tud foglalkozni a gyermekével,gyermekeivel. Akinek annyira sok pénze van, az nagyon sokat is dolgozik érte.Nem is evvel van a baj,hanem avval,hogy ki foglalkozik avval a gyerekkel?Bébiszitter?Pont ez az,hogy a gyereknek a szülei kellenek,nem egy idegen,akit később megszeret.Mi is megélünk szerényen,de a fiunkkal én vagyok,nem bébiszitter. Nem tudok FP-os játékot venni,de neki többet ér egy palacsintasütő, vagy merőkanál.Vannak játékai,de nem drága.Viszont olyan boldog,mikor együtt játszunk.A 4-es úgy írta le,mintha én írtam volna.És szerintem egy gyerek hagy járjon már az embernek,ha normális fizetés nem.Ha valaki arra vár,hogy mikor lesz jobb az anyagi helyzet,akkor soha.Ennél jobb nem lesz.E.
2012. febr. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

z meg , hogy mennyibe van egy kisgyermek, hát nem sokba alap szinten , főleg egy csecsemő , aki szopizik , csak a pelusra van szüksége , ami max. 4000 ft-ból kijön egy hónapban.Spórolni és okosan vásárolni is meg kell tanulni.


Ezt azért te sem gondolod így ugye?

És ha nem szopizik? A tápszer nem olcsó? És ha beteg lesz és mondjuk 4-5 ezer a gyógyszere!

2012. febr. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
Legyen meg az alapvető szükségletekhez való , az nem sok. Nem azon fog múlni hogy milyen játékai vannak ,sok értékes ember nőtt fel akinek a játéka csak egy csuhély baba volt ...
2012. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Az üveges bébiétel egyébként nem többnapos, mikrózni való kaja? :) Akkor màr inkàbb egye meg a màsnapos ételt amit én főztem, mert abban tudom mi van.
2012. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim válasza:
Szerintem sokan félreértettétek. Ahogy az oldalon is írták, ez nem egy cikk. Hanem egy levél, amit megosztottak velünk, és kíváncsiak a véleményünkre. Van benne igazság és túlzás is. Azt gondolom szeretettel nem lehet jól lakni, de miért nem vállalhatnék babát, ha nem futja saját házra :) talán soha nem is fogja rá futni...
2012. febr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Napi 27 ft/darab áron is lehet pelenkát venni és ha naponta 5-öt használsz , akkor az egy harminc napos hónapban 4050 ft. Spórolni tudni kell, nem kell a drága pempers meg liberó.
2012. febr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!